Skocz do zawartości

Ochraniacze na kolana - jakich uzywacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ceny ortez nieco spadły. Myślę, że za około 1500 zł za sztukę można już kupić (chociaż jakiś czas temu, jak pisał Enduroman, za sztukę płaciło się prawie 2500 zł).

Zresztą jak ktoś ma zoperowane kolana, np łękotki to nie ma specjelnego wyboru, musi zakładać ortezy. Kolega raz nie założył i mało nie zemdlałem, jak mu nog w kolanie wygięło pod takim dziwnym kątem.

Ortezy koledzy sprowadzali z Niemiec. Muszę się dowiedzieć, gdzie można kupić u nas i za ile konkretnie. Tzn widziałem ortezy w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, ale one raczej nie były do wyczynu, tylko w celach naprawdę rehabilitacyjnych.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ej ludziska ja mowie o profesjonalnych ochraniaczach do downhillu anie jakis dla sk8 czy trialu :) w downhillu sie osiaga podobne predkosci jak wy na tych waszych koźlątkach...

 

spędziłem trochę czasu na rowerach downhillowych... na takich ramach jak Cannondale (za*ebali mi spod sklepu :))' date=' potrafiłem śmigać nawet i 70km/h po lesie, a są tacy co latają między drzewami i po 90km/h, i myślę, że przy takiej prędkości ochrona kolan musi być naprawdę bardzo mocna, podobna do tej na enduro.

Sam miałem ochraniacze fox-a, które dawały sporą ochronę stawu kolanowego, jak i piszczela, który jest naprawdę bardzo podatny na uszkodzenia. Buty enduro prawie po całości chronią piszczel endurowca, a w rowerze buty już nie są tak wysokie i zadanie ochrony dolnej części nogi mają ochraniacze kolan... dlatego to zdjęcie dj moto raczej nie przedstawia ochraniaczy downhillowych...

 

* Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...