Skocz do zawartości

UPOMNIENIE ZA NIEOPŁACONY POSTÓJ


cezar57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj odebrałem list polecony, a w nim upomnienie z UM Szczecin do zapłaty

za 2 nieopłacone przeze mnie postoje w marcu i czerwcu 2004r. w Szczecinie.

Pewnie byłem tam wtedy i nie zapłaciłem na podst. świstków za wycieraczką auta.

Chciałbym porady, jak z tego wybrnąć, może jest przedawnienie,

może ktoś miał coś podobnego i wie, jak to zrobić.

Wolałbym te 50 zł. wydać na coś innego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co ustaliłem, wg art.68 Ordynacji Podatkowej po 5 latach roszczenie uległo przedawnieniu, a opłaty już są nienależne. (obym się nie mylił)

Dla pewności zadzwonię do nich w poniedziałek i porozmawiam, gdyż mogą mieć na to inny artykuł.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odzew.

PS. Aby zaoszczędzić 50zł. przesiedziałem całą dniówkę - nie wiem, czy było warto. Napewno nie warto płacić. :biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta marcowa może być przedawniona, ale czerwcowa niekoniecznie. Wszczęcie postępowania unieważnia przedawnienie.

 

"unieważnić" przedawnienie może tylko zrzeczenie się tego prawa przez dłużnika po minięciu jego terminu. wszczęcie postępowania przerywa bieg przedawnienia, ale tylko postępowania sądowego - wezwanie do zapłaty takim nie jest

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi przedstawić jak obecnie wygląda sprawa z mandatami wystawionymi przez policje/straż miejską ? Nie ukrywam, że kilka się ich uzbierało i szkoda tak im oddawać pieniądze. Na razie już z 10 miesięcy sobie leżą i ciisza, ale mogą się przedawnić ? Co będzie jak przyjdzie komornik ? Nie pracuje, uczę się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Już po wszystkim, musiałem jednak zapłacić. :banghead:

Podaję informację:

Okres przedawnienia jest po 5 latach, lecz w każdym przypadku lata kończą się z końcem roku kalendarzowego.

W moim przypadku ostatni nieopłacony parking miałem 06.03.2004r. i przedawnienie byłoby dopiero z dniem 01.01.2010r.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystarczy, że nie zapłaciłeś za parking.

 

To proste, urząd wysyła do wszystkich banków w Polsce twoje nazwisko, NIP, PESEL i kwotę, jaką jesteś mu winien. I pisze, że z zajętego konta nie można wypłacać pieniędzy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

 

A bank nie ma wyjścia. Blokuje konto. Twoje karty bankowe i kredytowe przestają działać. A wszystko dlatego, że nie zapłaciłeś za parkowanie, nie uiściłeś opłaty za mandat, jesteś coś winien urzędowi skarbowemu lub ZUS.

 

Dlaczego urzędy tak działają?

 

Zajęcie konta to najłatwiejszy środek. Wysłanie poborcy jest skuteczniejsze, ale wyjazd kosztuje 20 zł. A czasem do ściągnięcia jest właśnie 20 zł. Dlatego robimy, co się da, nie wstając zza biurka - tłumaczy "Gazecie Wyborczej" Grzegorz Siwik z łódzkiego urzędu miasta.

 

Poznański urząd miasta zajął już w tym roku konta 7953 dłużników, warszawski - 1166.

 

Pozdrawiam,

pięknie q..wa, pięknie :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezedura... zajęcie konta jest "do kwoty" czyli po pobraniu zaległości wraz ze wszystkimi oczywiście kosztami pozostałe pieniądze są do dyspozycji. czasami się zastanawiam, skąd się biorą takie teksty w wybiórczej - pozbawia to pisemko wiarygodności. rzeczywisty problem może się pojawić wtedy, kiedy na koncie jest debet: wtedy pomimo dostępnego limitu urząd nie może pobrać pieniędzy (jeden z klientów miał taki problem)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze uważajcie Ci którzy tak jak ja mają więcej niż jedno konto. Ja mam 3 konta i komornik wysłał informacje do Banku a ten zablokował środki na 3 kontach :)

Czyli jeśli byłeś winny 200zł a masz trzy konta to na każdym zablokują Ci 200 czyli razem 600zł :)

 

Dobre co?

Odblokowanie trwa ok 3-5 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...