Skocz do zawartości

Cichy kask integralny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam SHOEI'a RAID II - 100% zadowolenia. Wcześniej używałem szczękowego Airoha - bez komentarza... Zatyczki do uszu to powinni dawać gratis do tego kasku :P W modelu QWEST też miałem okazję jeździć - jest równie cicho, miło i przyjemnie jak w moim Raid II z tym że wentylacja lepsiejsza :)

 

Pozdro 900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napalałem się na Szubrawca c3 ale jakoś nie chciał przypasować na baniak.

Wybrałem więc Bella M4R - wg testu w Motogenie Schuberthy pod wzgl. tłumienia hałasu moga sie przy nim schować. Oczywiście wszystko jest względne - zalezy jakim moto jeździsz. Reklamy Schuberhów mają taka małą * - testowane na motocyklu bez owiewek.Nie piszą w jak laboratoryjnych warunkach.

Przy moto z szybą (CBF1000) nie zauważyłem w M4R jakiejś porażającej różnicy. Zawirowane powietrze dalej huczy. Na MZ i HD Street Bob przy 110-140, przy zamknietych wlotach jest naprawdę, zaskakująco cicho :buttrock: .

Jest wyraźnie lżejszy i troche mniejszy od Qwesta. Nie ma możliwości założenia fotochromatycznego pinlocka, ma twardszą wysciółkę, która zdecydowanie gorzej się dopasowuje do głowy niż w Qwescie.

Jeździłem ze stoperami Motosafe, było za głośno. Popieprzyłem więc slogan o słyszeniu dźwięku silnika i pogotowia i znowu jeźdżę w zwykłych, które "tną" wszystkie dźwięki jak leci.

Z tego co kiedyś wyczytałem na Preclach, ciekawą propozycją są stopery Howard Leight Max. Trza by obadać.

 

Cos o schuberthach

http://vimeo.com/15408317

 

Ja jestem super zadowolony z schubertha S1 i C3

Wypuscili nie dawno Schubertha SR1 na rynek (tylko 88 dB przy 100km/h)minusy tego kasku to brak blendy przeciwslonecznej

no i cena,ale za jakosc trzeba placic.Co do reklamy schubertha hmmm,wydaje mi sie to co jest dobre nie wymaga reklamy chyba

ze cos nowego wchodzi na rynek to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth C3 ma jedną cechę ktora często dyskwalifikuje. szczęka jest bardzo blisko twarzy i po zamknięciu spotyka się z nosem lub brodą natomiast faktycznie firma dba o niski poziom hałasu.

 

A jedna baba to spadła z trzeciego piętra i nic jej się nie stało :icon_razz:

 

 

 

No tak zapomniałem ze ty przecież jesteś lepiej zorientowany co się ze mną dzieje i jakie mam odczucia. :notworthy: :banghead:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schuberth C3 ma jedną cechę ktora często dyskwalifikuje. szczęka jest bardzo blisko twarzy i po zamknięciu spotyka się z nosem lub brodą natomiast faktycznie firma dba o niski poziom hałasu.

 

 

 

 

No tak zapomniałem ze ty przecież jesteś lepiej zorientowany co się ze mną dzieje i jakie mam odczucia. :notworthy: :banghead:

 

 

No niestety nie moge to potwierdzic to co piszesz o nosie czy brodzie,mnie sie wydaje ze moja dynia jest normalngo

wymiaru i ksztaltu podobno :wink: zanim kupilem c3 probowalem wszystkie mozliwe szczekowce i z tym zjawiskiem sie nie spotkalem, z tego co mi wiadomo c3 sa w dwoch rozmiarach skorup i niedawno temu na rynek wszedl trzeci rozmiar C3 Lady,

szczekowiec dla kobiet.

tak slyszalem u Louisa,albo ja cos przespalem :blink:

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/akcesoria/Schuberth_C3_Lady_jak_w_Mercedesie/Schuberth_C3_Lady_z_blenda.jpg

 

http://www.motogen.pl/aktualnosci/nowosci-rynkowe/schuberth-c3-lady-kask-specjalnie-dla-kobiet,art256.html

 

Ja mam bordzoooo duzo znajomych uzywajacych czapki c2 i c3 ale tego nie slyszalem ze po zamknieciu szczeki wystepoje

taki problem.Bart-b ja tam nie chce nic udowodnic albo zachwalac poprostu

pierwszy raz spotkalem sie z taka wypowiedzia na temat c3.

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie moge to potwierdzic to co piszesz o nosie czy brodzie,mnie sie wydaje ze moja dynia jest normalngo

wymiaru i ksztaltu podobno :wink: zanim kupilem c3 probowalem wszystkie mozliwe szczekowce i z tym zjawiskiem sie nie spotkalem, z tego co mi wiadomo c3 sa w dwoch rozmiarach skorup i niedawno temu na rynek wszedl trzeci rozmiar C3 Lady,

szczekowiec dla kobiet.

tak slyszalem u Louisa,albo ja cos przespalem :blink:

http://foto.scigacz.pl/cache/imgs/_w750/gallery/akcesoria/Schuberth_C3_Lady_jak_w_Mercedesie/Schuberth_C3_Lady_z_blenda.jpg

 

http://www.motogen.pl/aktualnosci/nowosci-rynkowe/schuberth-c3-lady-kask-specjalnie-dla-kobiet,art256.html

 

Ja mam bordzoooo duzo znajomych uzywajacych czapki c2 i c3 ale tego nie slyszalem ze po zamknieciu szczeki wystepoje

taki problem.Bart-b ja tam nie chce nic udowodnic albo zachwalac poprostu

pierwszy raz spotkalem sie z taka wypowiedzia na temat c3.

 

generalnie wybraliśmy się na przymiarki tego kasku i w dwóch przypadkach na 3 nie zamknęło się bo haczyło o nos gdzie np. w multitecu nie było tego problemu. po prostu pisze o tym zeby ktoś kto kupje przez internet najpierw sobie zmierzył i zwrócił uwage na tą kwestie bo szkoda kasy na przesyłki, a kazdy ma inny kształt głowy ot cała sprawa.

 

Napinka niepotrzebna zupełnie. Tworzenie reguły na podstawie tylko własnych doświadczeń to słaby pomysł. To wszystko.
Twoj ton wysmiewczo drwiący tez jest lekko nie na miejscu i rozumiem ze wg twojego podejscia jak na coś nie ma reguły to jest nie mozliwe. no nieźle nieźle hahaha. Poza tym nie tworze reguły tylko opisuje odczucie subiektywne. Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad tym aby kask miał być cichy

praktycznie przez większość czasu w ciągu ostatnich kilku lat jeżdżę w szczękowcu i w 90% ma podniesioną przyłbicę

ostatnio jednak zacząłem jeździć w orzechu, który paradoksalnie jest mega cichy

i co zauważyłem? - jazda w cichym kasku jest subiektywnie mniej bezpieczna, człowiek zupełnie inaczej postrzega prędkość, gdy pierwszy raz wyjechałem na autobanę ni stąd ni zowąd na blacie pojawiło się sporo za dużo, pierwsze zakręty też wydawały się dużo ciaśniejsze właśnie na skutek wyższej prędkości spowodowanej innymi odczuciami

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj ton wysmiewczo drwiący tez jest lekko nie na miejscu i rozumiem ze wg twojego podejscia jak na coś nie ma reguły to jest nie mozliwe. no nieźle nieźle hahaha. Poza tym nie tworze reguły tylko opisuje odczucie subiektywne.

 

Ależ ty jesteś wrażliwy. Ton wyśmiewczo drwiący - ja pier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od szyby na moto. Wielokrotnie przekonałem się, że na golasie było ciszej niż na moto z szybą. Jeżdżę w C3 i na poprzednim moto (Dakar) akurat dostawałem z szyby na kask. Huk jak diabli. Wystarczyło wstać i było cicho. Trzeba sprawdzić na konkretnym moto. A zatyczki w trasie zawsze są wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nolan N85 super

Super, pod warunkiem, że nie przekraczasz 100 km/h, potem przeciąg większy niż w pi..ie ruskiej dziwki. Jako muzyk thrash-metalowego bandu do wysokiego poziomu decybeli jestem przyzwyczajony, ale jazda > 140 km/h w Nolanie N85 to naprawdę ciężkie doświadczenie... Do miasta, na krótkie trasy to może ok, ale pod warunkiem jazdy wolnej. Na następny sezon kupuję Shoei'a albo Arai'a, obojętnie za jaką cenę.

 

Z przedmówcą zgadzam się w pełnej rozciągłości - u mnie jest tak, że hałas przed złożeniem się na bak jest do wytrzymania, natomiast po przywarciu do zbiornika paliwa straszny gwizd się zaczyna...

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad tym aby kask miał być cichy

praktycznie przez większość czasu w ciągu ostatnich kilku lat jeżdżę w szczękowcu i w 90% ma podniesioną przyłbicę

ostatnio jednak zacząłem jeździć w orzechu, który paradoksalnie jest mega cichy

i co zauważyłem? - jazda w cichym kasku jest subiektywnie mniej bezpieczna, człowiek zupełnie inaczej postrzega prędkość, gdy pierwszy raz wyjechałem na autobanę ni stąd ni zowąd na blacie pojawiło się sporo za dużo, pierwsze zakręty też wydawały się dużo ciaśniejsze właśnie na skutek wyższej prędkości spowodowanej innymi odczuciami

 

Tu masz rację. Najcichszym kaskiem, jest każdy kask otwarty. Jeżeli dochodzi do tego szyba lub wysoka, odpowiednia owiewka, to komfort murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, pod warunkiem, że nie przekraczasz 100 km/h, potem przeciąg większy niż w pi..ie ruskiej dziwki. Jako muzyk thrash-metalowego bandu do wysokiego poziomu decybeli jestem przyzwyczajony, ale jazda > 140 km/h w Nolanie N85 to naprawdę ciężkie doświadczenie... Do miasta, na krótkie trasy to może ok, ale pod warunkiem jazdy wolnej. Na następny sezon kupuję Shoei'a albo Arai'a, obojętnie za jaką cenę.

 

Z przedmówcą zgadzam się w pełnej rozciągłości - u mnie jest tak, że hałas przed złożeniem się na bak jest do wytrzymania, natomiast po przywarciu do zbiornika paliwa straszny gwizd się zaczyna...

 

100% racji - głośny jak żaden inny.

Ale znalazłem sposób - kołnierz usztywniający z aledrogo i nastała cisza.

Poza tym kask zajebisty (areodynamika, blenda, mikrolock, itp.)

To be happy add to your possessions but subtract from your desires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...