Skocz do zawartości

vfr 800 vs thundercat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosiłbym o porównanie w/w motocykli .

Chodzi mi o pozycje, wygode zarówno dla kierowcy i pasazera, osiagi itd..

Z góry wielkie dzieki ;]

ciekawe porównanie

tcat - rzędowa czwórka, vfr- v-ka

na dłuższe trsy zdecydowanie vfr- wieksza pojemność a przy tym i ładowność, bardziej pionowa pozycja, tcat - dość sportowa pozycja, urzyteczny głównie tylko górny zakres obrotów

vfr chyba po 2000 roku miało wtrski (nie pamiętam dokładnie) , tcat na gaźnikach

vfr niższa prędkość max (z tymi co ja miałem do czynienia)

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turystyki zdecydowanie bardziej nadaje się VFR; elastyczniejszy silnik, lepsza ochrona przed wiatrem, bardziej komfortowe zawieszenie, waży swoje :)(nie rzuca tak bardzo na koleinach). Chyba najpoważniejszą wadą VFR VTEC jest wysokie spalanie- przy dość spokojnej jeździe na pb95 ok. 7-8l.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v -tec mnie nie interesuje ;]

VFR rocznik 98-2001 Ten model przed v tec-kiem ale juz z połaczonymi swiatłami.

Thundercat tez cos w tych latach ( o ile dobrze patrzylem to jest tanszy niz vfr)

Moce maja podobne ale moment vfr ma wiekszy. Moze ktos kto mial do czynienia z tymi motocyklami wypowie sie na temat własciwosci jezdnych obu moto.

Thundercat mnie zainteresowal ze wzgledu na to ze tanszy i podobno w miare duzy;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o thunderace to dla mnie narazie za mocny sprzet ....

Jak bym chcial motocykl okolo 150 KM to w gre by wchodzil blackbird

fjr1300 ;]

YUBY..zdecydowanie vfr tylko przez inne rozwiazanie rozrzadu ??

Daj jakies argumenty ....

Myslalem tez nad duzym varadero ale to zupełnie co innego i musialbym oblukac na zywo zeby sie wypowiedziec.

Długi czas moim faworytem była cbr f3 ale jak usialem to stwierdziłem ze ochrona przed wiatrem praktycznie zadna. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam to rzeczywiscie wiecej rzeczy przemawia za vfr ....

Nawet chyba lepiej kupic starszy model do 98 roku niz kotka ;]

Tak mi po głowie zawsze chodzilo duze varadero bo podobno wygodne ale musze sie przejechac na jednym i drugim i na nowy sezon cos wybrac;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VFR według mnie sie kocha albo nienawidzi :)

ja należe do tej drugiej grupy! ciężki klocek którym ja poprostu nie potrafiłem kłaść sie w winkle-nie umię tego wytłumaczyć-w porównaniu do innych moto typu sportowo-turystyczne 600-to on śmiga fatalnie po winklach! no i to spalanie...

 

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem się, i dalej tak twierdzę. :bigrazz:

W takim razie nie śmiem kwestionować Twego zdania :bigrazz:

 

Ale moto i tak fajne do turystyki :).

 

VFR według mnie sie kocha albo nienawidzi :)

ja należe do tej drugiej grupy! ciężki klocek którym ja poprostu nie potrafiłem kłaść sie w winkle-nie umię tego wytłumaczyć-w porównaniu do innych moto typu sportowo-turystyczne 600-to on śmiga fatalnie po winklach! no i to spalanie...

A jednak w czymś się zgadzamy :P

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...