Skocz do zawartości

Rozrusznik, dziwny problem


R.Y.B.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrusznik może mieć zwarcie na uzwojeniu. Wizualnie to bywa trudne do wykrycia, ale wychodzi na przyrządzie. Powoduje właśnie duży pobór prądu, a małą moc oddawaną.

 

Dokładnie tak, ale zwarcie nie zależy od temperatury silnika. Jeśli to było by zwarcie to ciepły silnik było by łatwiej uruchomić niż zimny (do uruchomienia ciepłego silnika potrzeba jak wiadomo mniej mocy).

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala ciezej na ciepłym silniku . oraz zaciagnietym ssaniu, panowie skupcie sie :)

 

 

Po co na cieplym silniku zaciagasz ssanie ?

Przeczytaj jeszcze raz.

 

Kolego znajdź firmę regenerująca alternatory i rozruszniki.Te firmy posiadają hamownie i stoły probiercze i zmierzą prądy.

Obstawiam rozrusznik.

Brys dobrze pisze, że moze być zwarcie i temperatura może się przyczynić do nasilena problemu.

Zamiast pisać "skupcie się" przestań polegać na koledze co sprawdza Ci metoda wizualno -kablowo-akumulatorowo-słuchową tylko pozwól komuś dokonać pomiarów.

To jedyna metoda na prawidłowe zdiagnozowanie usterki.

Jeśli nie masz takiej firmy to szukaj jakiegoś motonity z taka samą cebrą.

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik wykrece po weekendzie powtornie, mechanik mowi ze to wina polaczenia z wałem

Miałem ten sam przypadek w swojej suzuki.Rozrusznik zaliczyl trzy warsztaty elektryczne,w kazdym mówiono ,że wszystko cacy,a kręcić nie chciał,tzn.kręciłale bardzo wolno.Co najśmieszniejsze nie znalazłem nikogo ktoby go naprawił.Kupiłem używkę za dwie stówy i wszystko jest OK.Tobie też to radzę bo ztego co wiem rzadko kto potrafi naprawić rozrusznik motocyklowy,a jeżeli już to jest todroga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moglby mi ktos sprawdzic czy rozrusznik od mojej sc 21 pasuje do innych modeli ?

Jeśli jeszcze chcesz to wiedzieć to sprawdzisz to na stronie www.ronayers.com ("Where does this part fit" na str. głównej, najpierw wejdź w fiszki i sprawdź nr katalogowy rozrusznika).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...