Skocz do zawartości

Brawura ? Glupota ?


soniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ALE... Kto jest Twoim/Moim bliźnim ? Pan Jezus podał przykład w odpowiedzi na to pytanie..

Yarpen Zigrin natomiast twierdził iż lepiej czynić dobro sobie niż pozostłym i również obrazowo tłumaczył.

I ta filozofia jest mi bliższa :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarpen Zigrin natomiast twierdził iż lepiej czynić dobro sobie niż pozostłym i również obrazowo tłumaczył.

I ta filozofia jest mi bliższa :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

 

Polska (ponoć ;) ) "wolna Kraj"... Więc możesz wyznawać sobie Yarpena... :) Ale posłużyłeś się Chrześcijańskim cytatem więc odpisałem w Chrześcijańskiej "filozofii"... :)

 

A tak jak już zabrałem tu głos... To uważam że przedstawiony przykład obrazował głupotę prowadzącego (bo jeśli chodzi o znajomość przepisów to nie wiem, ponieważ niestety sam często je łamie, z tym że z reguły świadomie...) oraz niestety przez takich jak on psuje się opinię pozostałym jeżdżącym w miarę normalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska (ponoć ;) ) "wolna Kraj"... Więc możesz wyznawać sobie Yarpena... :) Ale posłużyłeś się Chrześcijańskim cytatem więc odpisałem w Chrześcijańskiej "filozofii"... :)

 

A tak jak już zabrałem tu głos... To uważam że przedstawiony przykład obrazował głupotę prowadzącego (bo jeśli chodzi o znajomość przepisów to nie wiem, ponieważ niestety sam często je łamie, z tym że z reguły świadomie...) oraz niestety przez takich jak on psuje się opinię pozostałym jeżdżącym w miarę normalnie...

Posłużyłem się katolickim cytatem gwoli ścisłości ;)

Ale zgodzę się z Tobą że jeżdżący tak jak w temacie są dla mnie niczym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niczym bracia :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużyłem się katolickim cytatem gwoli ścisłości ;)

Ale zgodzę się z Tobą że jeżdżący tak jak w temacie są dla mnie niczym

niczym bracia :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

 

Nie wiem nie jestem Katolikiem... :)

 

A brat a bliźni to wg mnie dwie różne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota nie głupota.. Przecież same przepisy o ruchu drogowym dopuszczają w świetle prawa możliwośc zaistnienia takich sytuacji. Wystarczy wyobrazic sobie kogoś, kto nigdy niczym nie jeździł, nie ma PW, nie zna przepisów kodeksu Prawo O Ruchu Drogowym i nagle postanawia sprawic sobie prezent w postaci skutera do 50ccm. W świetle prawa nie musi miec żadnych uprawnień do prowadzenia takiego pojazdu i nikt nie może mu zabronic wyjechac na drogę publiczną, pomimo że może nawet nie wiedziec, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny albo pieszych trzeba przepuszczac na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodzę się z Tobą że jeżdżący tak jak w temacie są dla mnie niczym

niczym bracia :bigrazz:

 

no k*wa nie z kazdej sytuacji mozna sobie zartowac. Niech ktos cos takiego zrobi pod szkola tuz obok twoich dzieci i co wtedy tez mu przybijesz piatke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...też uważam, że akurat ten motocyklista był po prostu drogowym idiotą.

Aha, na marginesie - Shipp - jak to właściwie jest, czy fakt, że ktoś po ukończeniu iluś-tam lat może prowadzić motorower do 50ccm i chyba ograniczonej mocy bez osobnego dokumentu upoważniającego do tego, oznacza AUTOMATYCZNIE, że nie wymaga się od niego znajomości przepisów ruchu drogowego? I że idąc dalej tym tropem nie można go za łamanie przepisów ukarać?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no k*wa nie z kazdej sytuacji mozna sobie zartowac. Niech ktos cos takiego zrobi pod szkola tuz obok twoich dzieci i co wtedy tez mu przybijesz piatke?

Zostanę pustelnikiem w Bieszczadach.

Ładnie tam jest :bigrazz:

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...też uważam, że akurat ten motocyklista był po prostu drogowym idiotą.

Aha, na marginesie - Shipp - jak to właściwie jest, czy fakt, że ktoś po ukończeniu iluś-tam lat może prowadzić motorower do 50ccm i chyba ograniczonej mocy bez osobnego dokumentu upoważniającego do tego, oznacza AUTOMATYCZNIE, że nie wymaga się od niego znajomości przepisów ruchu drogowego? I że idąc dalej tym tropem nie można go za łamanie przepisów ukarać?

pzdr

Niby jest wymóg, że prowadzący pojazd powinien znac przepisy ruchu drogowego, ale jeśli do prowadzenia motoroweru do 50ccm wystarczy Dowód Osobisty i nie potrzeba innego dokumentu, to jak można wyegzekwowac od kierującego ową wymaganą znajomośc, robic sprawdziany przy kontroli drogowej? Swoją drogą to byłaby ciekawa linia obrony w razie wypadku, kiedy ktoś mógłby się oprzec na braku konieczności posiadania odpowiednich uprawnień, oskarżyc Państwo o świadome doprowadzanie do sytuacji zagrożenia na drodze i zażądac solidnego odszkodowania. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jest wymóg, że prowadzący pojazd powinien znac przepisy ruchu drogowego, ale jeśli do prowadzenia motoroweru do 50ccm wystarczy Dowód Osobisty i nie potrzeba innego dokumentu, to jak można wyegzekwowac od kierującego ową wymaganą znajomośc, robic sprawdziany przy kontroli drogowej? Swoją drogą to byłaby ciekawa linia obrony w razie wypadku, kiedy ktoś mógłby się oprzec na braku konieczności posiadania odpowiednich uprawnień, oskarżyc Państwo o świadome doprowadzanie do sytuacji zagrożenia na drodze i zażądac solidnego odszkodowania. :bigrazz:

 

W USA mogłoby się udać... :icon_mrgreen: :icon_twisted: U nas raczej by to nie przeszło choć kto wie... Polska Dziwna Kraj (Zulugula ;) ) :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjujik - kurcze, naprawde bawi Cię fakt, że ktoś potrącił dziecko, że nawet w takim temacie dowcipkujesz? Rozumiem poczucie humoru, po to też jest forum, ale tu mi to coś nie ten-teges...

Shipp - nieznajomość prawa nie zwalnia od konsekwencji - chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjujik - kurcze, naprawde bawi Cię fakt, że ktoś potrącił dziecko, że nawet w takim temacie dowcipkujesz?

---ciach---

Nie bawi mnie fakt, że ktoś potrącił dziecko.

Irytują mnie pseudoświęci ciskający gromy.

Co zrobiliście aby to dziecko nie zostało potrącone ?

Nie przyjmuję odpowiedzi: NIC bo nic.

Niechaj jeden z drugim zaproponują sposób na zapobieganie podobnym incydentom w przyszłości.

Pomysł nie będący represyjną prewencją.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w temacie: czysta głupota, niczym nie uzasadniona. pal diabli przepisy, które zabraniają takiego manewru (z resztą nie bez powodu, o czym powinien wiedzieć nawet ćwierćinteligent), ale to mogło się skończyć dużo gorzej. nie wiem, jak zareagowałbym widząc taki wypadek...

jsz

 

Ja wiem: wezwałbyś policję i nie dałbyś ani dziecku odejść, ani sprawcy odjechać (albo pojechał za nim). ;>

I w sumie po namyśle to chyba należałoby zrobić... Nie wiadomo na prawdę co się dzieciakowi mogło stać. To, że nie wyglądało bardzo powaznie o niczym nie świadczy :/

 

Swoja drogą, ewidentna bezmyślność i chyba brak nawet podstawowej wiedzy.

Mnie zastanawia skąd tacy biorą kasę na motocykl (skuter/cokolwiek). Przecież gdzieś mają rodziców, kogoś, kto przynajmniej śladową ilościa rozsądku powinien się wykazać, czyli pewne sprawy wyjaśnić, a nie: "masz kasę, kup, co chcesz i zabij siebie, albo kilka innych osób".

Ja wiem, że nastolatek, to taki "specyficzny gatunek", bo wygląda, jak dorosły, ale myśli inaczej i dorosłych nie słucha. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie, ze puściłabym swoje dziecko na rower nie wyjaśniwszy mu paru rzeczy! Co dopiero na motocykl. Choćby i pięćdziesiatkę.

 

 

P.S.

ehe. tylko nie wiedzieć czemu jak coś zbroi, to słyszę "czy wiesz co Twoja suka dziś zrobiła?" :icon_mrgreen:

 

Może to taki sposób, żeby powiedzieć "dziękuję" i docenić Twój wkład wychowawczy? :wink:

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...