Skocz do zawartości

Przy prędkości ponad 160 km/h motocykl zaczyna "latać"


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej Suzuki GSX 750 Katana z 1983 roku przy prędkości ponad 160 km/h czuć jakby latała kierownica. Czy może to być przyczyna źle wyważonej opony z przodu? Ostatnio ją zmieniałem ale była wyważana. Wcześniej jechałem z dziewczyną ok 160 km/h i nie odczuwałem czegoś takiego. Może jestem za lekki? Ważę trochę ponad 70 kg. Motocykl podobno nie miał poważnej wywrotki. A jak wygląda sprawdzenie czy rama jest prosta? Ile coś takiego kosztuje i gdzie można to dobrze i tanio zrobić we Wrocławiu lub okolicach?

Wszystkim z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle same nie latają :biggrin:

Bicia na kierownicy to wynik niedoważenia koła przedniego.

Jeżeli buja motocyklem przy tej prędkości z pasażerem to masz po prostu zbyt mało wiatru w tylnej oponie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponę dostałem od poprzednika. Jakiś szmelc pewnie. Mitas z dętką (nowa). W sumie poprzednia też była na dętce ale miała trochę inne wymiary. Ta ma 3 cale na 19. Może to być jej wina? Dzisiaj znalazłęm ciekawą bezdętkową na allegro i zastanawiam się czy ją kupić. Jak mi radzicie?

Edytowane przez chudino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gume najlepiej na nową (używki to nie to samo) pewnie ten mitas nie jest przeznaczony na takie prędkości , do junaka bym taką wszadził ale 3'' to trochę wąska nawet jak na jana .Zajrzyj do książki ser. jakie gumy być powinny(wymiary ciśnienie powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień gume najlepiej na nową (używki to nie to samo) pewnie ten mitas nie jest przeznaczony na takie prędkości , do junaka bym taką wszadził ale 3'' to trochę wąska nawet jak na jana .Zajrzyj do książki ser. jakie gumy być powinny(wymiary ciśnienie powietrza)

Na oponach nie oszczędzaj zwłaszcza jak jeżdzisz 160 km/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...