Skocz do zawartości

oszust


pypek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

uwaga człowiek o nr tel 792460308 i gg12014292 jest oszustem, mnie oszukał na kwotę 800 zł. oczywiście policja została powiadomiona, ale proszę uważać może się podawać za pracownika sklepu motocyklowego no i oczywiście może zmienić nr gg więc proszę takie osoby przejżeć na wylot ja poprosiłem o silnik, a mi za parę godzin napisał na gg że zna importera i że daje do niego nr tel. i miał mi go wysłać kurierem tylko trzeba było wpłacić pierwszo na kąto pieniądze no i dziś znikną razem z kasą i silnikiem :icon_evil:

Ps. daję jeszcze nr konta bankowego 124067391111001023269250

Edytowane przez pypek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co śmiać się z chłopaka. Ile osób padło ofiarami oszustów. Ilu użytkowników allegro nie wysyła za pobraniem?

Pypek9 bądź bardziej rozważny i mniej łatwowierny następnym razem.

Życzę powodzenia w odzyskaniu kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma co gdybać... stało się, ale mi bardziej chodziło o to żeby inni nie dali się oszukać, bo widzę ze to już jego nie pierwszy raz. A ja będę próbował jakoś jego namierzyć.

Ps. Dzięki za wyrazy współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest to konto założone na bezdomnego żula spod sklepu który za 20zł założy tyle kont ile będziesz miał 20tek w kieszeni...

Potraktujmy to jako przestrogę bo ciągle znajdują się osoby gotowe przesłać pieniądze nie wiedziąc tak na prawdę do kogo one trafią, niestety...

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada ograniczonego zaufania obowiązuje nie tylko na asfalcie. nie wyobrażam sobie wysyłania bez żadnego zabezpieczenia pieniędzy komukolwiek, do kogo mam tylko telefon i gg

przedpłaty owszem, praktycznie rzecz biorąc większość zakupów w sieci robię w ten sposób, ale tylko wobec sprawdzalnych dostawców: z serwisu aukcyjnego albo sklepów z weryfikowalną tożsamością

 

Filip: allegro to inna broszka, ma program ochrony kupujących i gwarancje przynajmniej do pewnej kwoty. sam też nie wysyłam generalnie za pobraniem, bo potem tygodniami można czekać na zwrot pieniędzy przez pocztę :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada ograniczonego zaufania obowiązuje nie tylko na asfalcie. nie wyobrażam sobie wysyłania bez żadnego zabezpieczenia pieniędzy komukolwiek, do kogo mam tylko telefon i gg

przedpłaty owszem, praktycznie rzecz biorąc większość zakupów w sieci robię w ten sposób, ale tylko wobec sprawdzalnych dostawców: z serwisu aukcyjnego albo sklepów z weryfikowalną tożsamością

 

Filip: allegro to inna broszka, ma program ochrony kupujących i gwarancje przynajmniej do pewnej kwoty. sam też nie wysyłam generalnie za pobraniem, bo potem tygodniami można czekać na zwrot pieniędzy przez pocztę :/

jsz

 

Co do kupowania w sklepach, które są w jakimś sensie zweryfikowane, np. mają kilkaset a nie kilka opinii to jak najbardziej się zgadzam i robię tak samo.

Ja jednak zawsze próbuję kupić za pobraniem, dlatego że wtedy sprzedający wysyła zazwyczaj szybko. Z kolei spotkałem się z informacją, że jak płaci się przelewem to ze względu na konieczność zaksięgowania przesyłka wychodzi zazwyczaj dzień później niż taka wysyłana za pobraniem. Oczywiście mowa tu o sklepach internetowych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...