Skocz do zawartości

Dławiący silnik w kawasaki zl 400 oraz linka ssania


edo_90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem w swoim motorze pewien problem. Mianowicie silnik zaczął się dławić. Na początku myślałem, że to wina paliwa (za bardzo mieszane z wodą-stacja benzynowa orlen i szel). Po przejechaniu około 15 km wszystko wracało do normy, tak jakby wszystko się wypaliło. Problemu nie było przez kilka dni, aż do dzisiaj. Wsiałem przejechałem kilkadziesiąt km. Wszystko było dobrze, motor odpoczął, ponownie ruszyłem w drogę. Wtedy zaczął mi się dławić. Miał opóźnione przyśpieszenie. Ja mu manetkę do połowy a on stał w miejscu. Wiecie może czego to jest wina? Motor miał robiony przegląd niecały rok temu, jednak od tamtego czasu przejechałem raptem 500km. Jest to kawasaki eliminator zl 400 rok 91.

 

 

Wiecie jak w fiszkach może być zapisana linka ssania? Jedyne co mi przychodzi do głowy to "cable starter" . NIżej podaje wam link do fiszek, jeżeli komuś będzie się chciało zerknąć będę wdzięczny

 

http://rapidshare.com/files/231749685/ZL750_fiches.pdf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawił się kosmiczny problem. To że wcześniej się dławił to pikuś. teraz sytuacja jest tego typu, że skutery mnie wyprzedzają. Motor wkręca się bardzo wolno na wysokie obroty. Podczas jazdy dochodzi do 7tysięcy (ma15) i stoi w miejscu. Więcej niż 70km/h nie pojedzie. Byłem u znajomego, sprawdziliśmy świece, są OK. Sprawdzał jeszcze jakieś ciśnienie bodajże w silniku. Wyjął świecę, włożył jakiś przyrząd pomiarowy i odpalił motor. Wskazówka pokazała 8 (ale nie wiem czego:P). Mówił, że powinno być więcej i może dlatego nie ma mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzył Ci kompresje. To czy to jest za malo czy nie powinna okreslac serwisowka. Szkoda tylko ze Ci nie zrobil jeszcze testu olejowego - to samo tylko ze wlewasz troche oleju zeby rozlal sie po tloku. Wtedy uszczelnia pierscienie. Przez to mozesz sprawdzic czy slaba kompresja jest przez pierscienie czy wina zaworow.

Swiece sa jakiego koloru?

Moze gaznik do czyszczenia? Skoro stal dlugo to w baku moglo sie narobic syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece są na stówke dobre, bo każda po kolei odłączaliśmy i motor gubił nagle obroty i gasł, druga sprawa powiedział, są tylko lekko przyśniedziałe. :) stal przez zimę nie odpalany. Mam się odezwać dzisiaj do gościa z moto świat i może zerknie do motoru.

 

Myślałem też, że uszczelka może być słaba i dlatego to ciśnienie jest niskie czego powodem też jest wysokie spalanie.

Edytowane przez edo_90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...