Skocz do zawartości

Pomoc w wycenie motocykla Honda CBR 600 FSport


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam rozstanie z ukochanym sprzetem :( .

Nie mam jednak pojęcia jak wycenić motocykl. Nigdy nie sprzedawałam uzywanego pojazdu.

Czy cena rynkowa motocykla to ta z katalogu ubezpieczyciela?

Macie jakies doświadczenia i ew sugestie jakajest realna do uzyskania cena za ten spzręt:

Honda CBR 600 FSport 2001

motocykl w doskonalym stanie

(przebieg 28 tys) zadnych tuningow i udoskonalen- fabryczny tlumik

zalozony nowy oryginalny naped

 

I jeszcze jedno pytanie jak odbywaja sie jazdy probne takim motocyklem kiedy kupujacy bedzie chcial go wyprobowac? Troche sie boje dac motocykl obcej osobie nie tyle ze nie wroci :)

bardziej boje sie tego ze jego umiejetnosci beda niewystarczajace i zwyczjanie zniszczy go zaliczajac glebe.

Nie wiem jak rozwiązac ten problem? Nie dawac motocykla do jazdy bez pieniedzy w reku?

 

 

 

Edytowane przez Duża Jolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycena: kilka gazet z ogłoszeniami + allegro/ otomoto i lektura na wieczór

jazda próbna: sugeruję skorzystać z forumowej wyszukiwarki, wypowiadali się już i zwolennicy i przeciwnicy. w zasadzie można, ale jakieś środki ostrożności są wskazane

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalam zrobic rozeznanie na allegro, niestety nie ma porownywalnego egz do mojego :)

stad moj problem z wycena

czy to ze jestem pierwszym wlascicielem, ze motocykl kupiony byl w polskim salonie i serwisowany w autoryzowanych stacjach na oryginalnych czesciach oznacze, ze moge podniesc cene w stosunku do tych sciaganych z niewiadoma przeszloscia i w wiekszosci serwisowanych zamiennikami?

czy to nie bedzie mialo wiekszego wplywu na cene, bo skoro chodza po 13-14 tys to nikt za moje dopieszczanie go nie zaplaci?

chodzi mi bardziej o zasady wyceny... co podnosi wartosc a co obniza?

Edytowane przez Duża Jolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg InfoExperta 12300 zł,

Teoretycznie za motocykl sprowadzony są kilkuprocentowe obniżki wartości, lecz w praktyce raczej należy doliczać zwyżki za motocykl salonowy z potwierdzoną przeszłością.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg InfoExperta 12300 zł,

Teoretycznie za motocykl sprowadzony są kilkuprocentowe obniżki wartości, lecz w praktyce raczej należy doliczać zwyżki za motocykl salonowy z potwierdzoną przeszłością.

 

infoexpert jest okrutny ;)

marzylam o 15-16 tys (tyle brakuje do nowego ;)) ale cos czuje, ze bedzie ciezko :)

(na allegro rozpietosc 14-18,500 ??? ale o co w tym chodzi? ;))

 

...pewnie sie nie przyznacie, ale musze zapytac

zdazylo sie Wam uronic lezke sprzedajac motocykl?

czy tylko ja mam niezdrowe podejscie do motocykla? (jak wyobraze sobie moment, ze musze go puscic w swiat serce mi peka)

Edytowane przez Duża Jolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

infoexpert jest okrutny ;)

marzylam o 15-16 tys (tyle brakuje do nowego ;)) ale cos czuje, ze bedzie ciezko :)

(na allegro rozpietosc 14-18,500 ??? ale o co w tym chodzi? ;))

 

...pewnie sie nie przyznacie, ale musze zapytac

zdazylo sie Wam uronic lezke sprzedajac motocykl?

czy tylko ja mam niezdrowe podejscie do motocykla? (jak wyobraze sobie moment, ze musze go puscic w swiat serce mi peka)

 

Heh.

Gdybym mógł, to bym nie sprzedawał mniejszego Intruza. Nie żebym łezkę ronił, bo chopaki nie paczą, ale sporo przejechaliśmy i teraz trochę jakbym przyjaciela za pieniądze... :icon_eek:

 

To tyle OT, a w temacie - ja swój wyceniłem tak jak radzi jeszua - allegro/otomoto/gazety + poprawka na rocznik, przebieg, akcesoria i historię. A dalej to kwestia trafienia na okazję, w sensie żeby znalazł się ktoś, kto potraktuje ogłoszenie jako okazję (bo np jest zafiksowany na rocznik i wyposażenie) i będzie chciał kupić w tej lub zbliżonej cenie.

 

Wiadomo - im szybciej tym taniej.

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

sporo przejechaliśmy i teraz trochę jakbym przyjaciela za pieniądze... :icon_eek:

 

nie potrafilam zwerbalizować tego co czuje

Tobie udało się doskonale

dokładnie o to mi chodziło :(

żeby chociaż w dobre ręce poszedł...

 

dzieki za rady chłopaki

musze podjąć jakieś konkretne decyzje decyzje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jaka decyzje podejmiesz

 

mi bylo smutno jak moj FSport odjechal, a jak po kilku dniach zweryfikowalem podejscie i stwierdzilem ze innego neichce to i lezka sie pokazala, dodam jeszcze ze tez byl z 2001 i mial przebieg o polowe mniejszy i za 14000 odjechal :banghead:

Edytowane przez Jotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac jaka decyzje podejmiesz

 

mi bylo smutno jak moj FSport odjechal, a jak po kilku dniach zweryfikowalem podejscie i stwierdzilem ze innego neichce to i lezka sie pokazala, dodam jeszcze ze tez byl z 2001 i mial przebieg o polowe mniejszy i za 14000 odjechal :banghead:

 

 

ech... ze też człowieka nie stać na kolekcjonowanie motocykli ;) i musi podejmować takie decyzje

cieżko mi strasznie to wyjatkowo udany model, ale komu ja to mówie ;)

mam ja od nowosci... kope lat i tyle wspomnien

jej to nie jest normalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze sie zastanów jaki kupisz nastepny bo ja doszedlem do wniosku ze nie chce chyba jednak innego niz FSporta

 

w tej kwesti mam podobne zdanie, jesli chodzi o motocykl szosowy to nigdy nie zamienilabym tej cbrki na inny

w grę wchodzi jedak zakup motocykla terenowego :)

oczywiscie Hondy :D

 

 

Panowie jeszcze jedno...

Jak zalatwia sie sama spzredaz? Dostaje kase do reki po podpisaniu umowy...jeslikupujacy chce jechac motocyklem czy oddaje mu swoj dowod rejestracyjny czy wraca tylko z umowa zakupu???

Wyrejestrowujac motocykl musze miec tablice i dowod czy dostaje je kupujacy a ja wyrejestrowuje tylko na podstawie umowy?

 

 

Edytowane przez Duża Jolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalatwia sie sama spzredaz? Dostaje kase do reki po podpisaniu umowy...jeslikupujacy chce jechac motocyklem czy oddaje mu swoj dowod rejestracyjny czy wraca tylko z umowa zakupu???

Wyrejestrowujac motocykl musze miec tablice i dowod czy dostaje je kupujacy a ja wyrejestrowuje tylko na podstawie umowy?

 

dział "przepisy" się kłania...

spisujecie umowę, dostajesz kasę a kupiec motocykl z dowodem rej i oczywiście tablicą, oraz ubezpieczeniem oc. sprzedaż zgłaszasz w wk przesyłając im kopię umowy, podobnie jak ubezpieczalni. szukasz nowego motura. kuniec :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w tak dobrym stanie jak piszesz, to wystaw np za 15,500, a jak nie będzie telefonów to będziesz schodzić w dół, chyba, że potrzebujesz natychmiast kasy. Ale najlepiej tak jak koledzy wyżej pisali przejrzyj wszystkie oferty w internecie i gazetach i sama zdecyduj za ile go wystawić. Jaki kolor tej CBRy?

 

PS. byłeś może w weekend majowy w Iłży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w tak dobrym stanie jak piszesz, to wystaw np za 15,500, a jak nie będzie telefonów to będziesz schodzić w dół, chyba, że potrzebujesz natychmiast kasy. Ale najlepiej tak jak koledzy wyżej pisali przejrzyj wszystkie oferty w internecie i gazetach i sama zdecyduj za ile go wystawić. Jaki kolor tej CBRy?

 

PS. byłeś może w weekend majowy w Iłży?

 

 

czerwona :)

http://2.bp.blogspot.com/_Mbe_ZrhiaK0/R6Xm...600-h/motur.jpg

 

w Iłży to nie ja...

:)

 

 

sorry, ze Was tak męcze, ale robie to pierwszy raz (sprzedaje) i zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac ;)

chodzi o gumy - na tych ktore sa nie puszcze z czystym sumieniem klienta w droge (łyse i stare) co lepsze zainwestowac 1 000 zl i wyposazyc motocykl w nowe opony czy zostawić tak jak jest i podczas negocjaji opuscic cene o koszt zakupu nowych gum?

 

Edytowane przez Duża Jolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy próbnej,napisz w ogłoszeniu ,że jest mozliwa po pozostawieniu wartosci pojazdu w kopercie.Wtedy koles pokazuje Ci kase,wkłada ja do swojej koperty i zakleja.Po powrocie oddajesz mu nadal zaklejona koperte :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...