Skocz do zawartości

Aprilia RSV zgasła i nie chce odpalić


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co się mogło stać z RSV? - podczas krótkiej przejażdżki moto zaczęło podczas przyśpieszania tracić moc (wrażenie jakby coś je trzymało na ułamek sekundy), do tego zaczęło strzelać z wydechów przy schodzeniu z nawet małych obrotów (znacznie częściej i głośniej niż zwykle) a na koniec już pod garażem po prostu zgasło. Przy próbie odpalania słychać tylko strzelanie z przetwornika pod siedzeniem.

Macie jakieś pomysły? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable i do obcego aku , podłącz i sprawdż napiecie ładowania (powinno skoczyc z 12,6V na conajmniej 14V), przerabiałem tez dwa przypadki ze sie akumulatory po prostu skończyły(padło wewnetrzne połaczenie między płytami a klema aku) a ładowanie było ok.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co się mogło stać z RSV? - podczas krótkiej przejażdżki moto zaczęło podczas przyśpieszania tracić moc (wrażenie jakby coś je trzymało na ułamek sekundy), do tego zaczęło strzelać z wydechów przy schodzeniu z nawet małych obrotów (znacznie częściej i głośniej niż zwykle) a na koniec już pod garażem po prostu zgasło. Przy próbie odpalania słychać tylko strzelanie z przetwornika pod siedzeniem.

Macie jakieś pomysły? :rolleyes:

 

pod siedzeniem jest elektomagnes rozrusznika właśnie i jak jest słaby prąd to bedzie właśnie tak cykał,wmojej rsv jak aku padło to nawet kablami z auta nie odpalała-tylko wymiana baterii i po temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po podłączeniu drugiego aku i zresetowaniu alarmu moto zapaliło. Na komputerze pojawiło się ładowanie rzędu 13,4 więc myślałem, że jest ok, ale pośmigałem dzisiaj trochę i znowu to samo...

Myślicie ze to regulator? Z mechaniki jestem raczej kiepski więc może wiecie gdzie w Krakowie mogę się upewnić o co chodzi?;)

pozdr Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu drugiego aku i zresetowaniu alarmu moto zapaliło. Na komputerze pojawiło się ładowanie rzędu 13,4 więc myślałem, że jest ok, ale pośmigałem dzisiaj trochę i znowu to samo...

Myślicie ze to regulator? Z mechaniki jestem raczej kiepski więc może wiecie gdzie w Krakowie mogę się upewnić o co chodzi?;)

pozdr Rafal

 

na 99% alternator do wymiany.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...