Skocz do zawartości

Brudny filtr powietrza / większe spalanie / smród benzyny z tłumika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś jest w stanie powiedzieć, dlaczego mamy do czynienia z większą konsumpcją paliwa, gdy filtr powietrza jest przytkany brudem ?

 

Spala go więcej , czy może pobiera więcej, ale itak wypluwa to w wydech?

 

Moje pytanie bierze się stąd, że po kupnie CBR nie zbadałem jak się miewa filtr powietrza.

A w spalinach da się dość wyraźnie wyczuć zapach benzyny - i zastanawiam się czy to moze być spowodowane filtrem, a moze tak ma być ?

(żadnych power-commander'ów nie posiadam , więc to nie wina komputera)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę jednak o odpowiedź głównie na to pytanie

 

Spala go więcej , czy może pobiera więcej, ale itak wypluwa to w wydech?

 

 

Bo to, że

jak jest mniej powietrza, to automatycznie oznacza że procentowo jest więcej paliwa (nawet bez zwiększania jego dawki) - to wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp :)

 

Co do filtra, nie wiem czy jest do wymiany, średnie spalanie na 100km sugeruje że nie (5,5 - 7l)

 

Z drugiej jednak strony, ten wyczuwalny zapach paliwa w spalinach sugeruje, że jednak trochę jego jest marnowane - tylko ciekawe, czy z winy filra ?

A moze w 600ccm na wtryskach to zupełnie normalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest nieodpowiedni sklad mieszanki wtedy "moc" wybuchu tez jest inna niz powinna byc. Przez to zeby np. utrzymac te same obroty co powinny byc przy dobrej mieszance, musisz podawac wiecej mieszanki za bogatej.

Inaczej mowiac lekko sie dlawi ;-) tylko tego nie odczuwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza zatkany to wtedy masz zbyt mała ilość powietrza do całkowitego (najbardziej efektywnego) spania paliwa w silniku. Proces spalania jest niewydajny i w rezultacie oprócz zwiększonego spalania, motocykl powinien wykazywać spadek osiągów. Ta teoria jest pisana do silników na gaźnikach, wtrysk w jakimś tak stopniu może korygować skład mieszanki paliwowo- powietrznej ale jak filtr jest zatkany to cudu nie zrobi!

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...