Skocz do zawartości

CBR F1 biegi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam co moze byc uszkodzone w silniku, w cbr 600 f1 89r , otóz nie ma 3 biegu, gdy wrzuce 3 to jest tak jakby luz ,a pozostałe biegi wchodzą normalnie. Moze ktos spotkał sie z takim przypadkiem, czy to jest cos z trybami w skrzyni nie tak ? czy moze cos innego(np wodzik) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec tylko tyle ze kolega ma identycznie w VFR 800, tez nie ma zadnych innych objawow, opilkow w oleju nie bylo, wszystkie inne biegi wchodza ok a trojki brak.. Wczesniej byla, potem czasami nie wchodzila a teraz nie ma wcale. Jezdzi tak juz rok ale w koncu musi cos zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem własnie ze jest to dość czesta dolegliwosc w cbr , jak bys się cos więcej dowiedział cyborgu to pisz :notworthy:

 

Piszcie koledzy piszcie :icon_biggrin: moze ktos naprawiał juz taką usterke, jak by sie chciał podzielic wiedzą na ten temat to bardzo bym prosił :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem własnie ze jest to dość czesta dolegliwosc w cbr , jak bys się cos więcej dowiedział cyborgu to pisz :notworthy:

 

Piszcie koledzy piszcie :icon_biggrin: moze ktos naprawiał juz taką usterke, jak by sie chciał podzielic wiedzą na ten temat to bardzo bym prosił :notworthy:

 

Pochwal się gdzie to zauważyłeś bo ja prowadzę warsztat motocyklowy od 1989 roku i jeszcze nie spotkałem się z awarią 3 biegu w silnikach Hondy.

CBR600F2 spotkałem tylko raz uszkodzoną skrzynię ale to było w wyniku błędu kierowcy bo pomylił kierunki i zapiął 3 zamiast 5 z pełnych obrotów. Skończyło się na wymianie całej skrzyni.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się gdzie to zauważyłeś bo ja prowadzę warsztat motocyklowy od 1989 roku i jeszcze nie spotkałem się z awarią 3 biegu w silnikach Hondy.

CBR600F2 spotkałem tylko raz uszkodzoną skrzynię ale to było w wyniku błędu kierowcy bo pomylił kierunki i zapiął 3 zamiast 5 z pełnych obrotów. Skończyło się na wymianie całej skrzyni.

 

 

 

Szwagier w f2 miał to samo, byłem niedawno oglądac f1 88r. która tez miała cos z biegami nie tak, biegi dało sie wbic lecz 3 wchodziła z oporami, no z zycia to tyle , na allegro chyba ze 3 szt były z uszkodzonym 3 biegiem :icon_rolleyes: wiec chyba nie jest to przypadkowa usterka , moze sie myle ale zdania nie zmienie :bigrazz: a juz odnosnie tej skrzyni to co to moze byc uszkodzone w niej ze własnie 3 bieg nie wskakuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma biegu to na 90% jest po wodziku, tryby odpowiadające za załączenie tego biegu pewnie też, może nawet pamiętnik. Ot cała filozofia.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma biegu to na 90% jest po wodziku, tryby odpowiadające za załączenie tego biegu pewnie też, może nawet pamiętnik. Ot cała filozofia.

 

Gdyby pękł wodzik nie było by 3 i 4 biegu.

Teoretycznie mogą być oberwane kły zapinające 3 bieg jeżeli nie ma tylko 3 biegu.

Ale to tylko teoria.

Silnik z ramy i otwieranie spodu może sprawę wyjaśnić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli tzw wypalenie się wodziku, czyli po prostu wytarcie jego powierzchni przez co "wpycha" kły płycej.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam po dłuzszej przerwie, co do tej skrzyni to nie wodzik był uszkodzony tylko jeden tryb , miał wyłamane takie jakby kły ktore zachaczaja o nastepny tryb, wymieniłem go na dobry, i złozyłem wszystko i tea jest jeszcze gorzej bo są tylko 4 biegi, i nie ma luzu, i q...wa nie mam pojecia dlaczego rozpołowiłem go znowu i mysle ze to moze ten wałek co steruje wodzikami sie przestawił ,pomuzcie cos jak go mam ustawic do składania silnika ?????a moze jakos trzeba tez tryby w skrzyni ustawic ??? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to jest wlasnie problem jak cos sie robi nie majac o tym pojecia.

Jezeli kly na trybie 3 biegu byly urwane to musialo byc to ostre uderzenie, nieprawda ???

Czy w zwiazku z tym nie zwrociles uwagi na wypowiedz 3 posty wyzej ze w tego typu uszkodzeniach nie jedna czesc podlega wymianie ale 2 lub 3 ?

Najprawdopodobniej wodzik jest skrzywiony i do tego rozbity / zuzyty zostal rowek prowadzacy wodzik w tkzw pamietniku ( bebenku prowadzacym wodziki ). Czy sprawdzales jak biegi wchodza majac silnik na stole ?

Czy ogladales w jakim stanie sa czesci wspolpracujace przy zmianie biegow ?

Czy masz serwisowke do tego moto i mozesz np zmierzyc jakiej grubosci masz wodziki i jaki jest luz w przesowkach, z tym jak powinno byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ze skrzyniom sie uporałem , przykrzywiony był wodzik , na co wczesniej nie zwrociłem uwagi , i troche był jakby przypalony , (przytarty bo az siwy był w jednym miejscu ,przyszlifowałem to przytarcie i jest git wszystkie biegi chodza. a mam jeszcze pytanko odnosnie gazników , a nie chce zasmiecac forum nowym tematem,otorz chodzi o skład mieszanki, jak jade na wyzszych obr przez dłuzszy czas lub poprostu bardziej przygazuje i puszcze gaz to moto lubi zgasnac. synchronizacja jest w porzadku bo sprawdzałem zegarami a swiece są prawie ze białe, tak jak by była za uboga mieszanka. czy to moze byc przyczyna ? i czy wykręcajac srobe os mieszanki ,sie ją wzbogaca czy zuboza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na razie nie rob ze srubami mieszanki, pierwszy krok to iglice 1 zabek w gore we wszystkich gaznikach.

To znaczy ze trzymacz iglicy akurat ustawiasz na zabku dolnym w porownaniu do tego na ktorym jest teraz :) - chodzi o podniesienie iglicy w rozpylaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...