Skocz do zawartości

/ UWAGA - enduro pulapka / malopolska / przelecz spytkowicka/


Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary i wałkowany od dawna i jak zwykle wszyscy wrzucają nas ( endurowców ) do jednego wora. W mojej okolicy jest pełno kozaków którzy mają nadzianych starszych. Pokupowali sobie sprzęty za 10 koła i zapie*****ją bez kasków i w trampkach, do wachy leją mixol, nie patrzą czy to ścieżką rowerowa, szlak czy młodnik. :banghead: Ich cieszy jak drzewka za nimi latają albo oj**ą kogoś błotem. :banghead: Takich debili co nie skończyli gimnazjum jest u nas wiele. Ja nie jestem święty i przyznaje że to co robie nie jest do końca zgodne z prawem ale taka jest rzeczywistość. Po części rozumiem zdesperowanych turystów ale dlaczego muszą cierpieć wszyscy. Zawsze kiedy jeździmy z kumplami i widzimy pieszych to zwalniamy czasem dzieciaczki się śmieją i nam machają i wszyscy są zadowoleni ale wystarczy jeden bez-mózg i już cała praca włożona w dobrą opinie u ludzi idzie się walić. Podam może trochę głupi przykład ale dajmy na to węże. W Polsce jadowita i niebezpieczna jest tylko żmija ale nie ważne jakiego węża ludzie zobaczą to łopatą w łep bo mnie jeszcze zabije. Podobnie jest z endurowcami. Nie ważne jaki ale trzeba pogonić, unieszkodliwić bo to napewno wariat i to o nim ludzie gadają i w gazetach piszą. Oni wszyscy są przeciesz tacy sami !!! Taka mentalność. Jeśli wszyscy będziemy szanować innych to oni będą szanować nas, puki co jednak nie jest to realne. A co do motocyklistów śmigających po drogach co uważają jak to strasznie łamiemy prawą i szkodzimy innym to tylko jedno zdanie "przygadał kocioł garnkowi" pozdro. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaki turystyczne nie powstają od zera najpierw powstają drogi leśne polne rolnicze i dopiero po nich wyznacza się szlaki tak jest najczęściej przynajmniej w moim rejonie raczej rzadko są to po prostu ścieżki.

 

Przez las jeżdżę z szacunkiem do przyrody i ludzi się tam znajdujących uważam że robię mniej szkody dla drogi i hałasu niż maszyny które te drogi zrobiły. Na jakąś szybszą jazdę pozwalam sobie tylko na drogach polnych tam nikomu nie przeszkadzam a przez las przejeżdżam wolno rozkoszując się leśnym krajobrazem.

 

Sporo dróg leśnych w mniejszych lasach jest używanych przez rolników i nawet nawigacje każą się do lasów pchać :biggrin: :clap:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie 90 % szlakow turystycznych wytyczonych jest po starych / nowych drogach / sciezkach / przecinkach technologicznych. Drogi te zrobione zostaly aby czerpac z Lasu wiadomo drewno lub aby dojechac np do schroniska / lesniczowki / na hale itd.

 

Drewno pozyskiwane jest i nastepnie zworzone w dol mega zajebiscie ciezkim sprzetem. To tez oczywiste. Wiec jadac po drodze wyrypanej przez fedrome nie wiadomo jak bym sie staral to i tak nie spowoduje uszczerbku w swiecie flory / fauny.

 

Dlatego osobiscie nie widze praktycznego NIE przeciwko smiganiu po takich tematach. Wiadomo las,szlak itd...

Walka trwa,niestety nie jest to moja walka ale przez paru frajerow zostalem w nia wciagniety.I to mi sie osobiscie nie podoba.

 

Jestem za slabej konstrukcji psycho-fizycznej aby tlumaczyc swoje racje. Jak po pierwszym zdaniu widze BETOn. to odjezdzam...

 

LOKALESI co ENDURO NIE lUBIA

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewno pozyskiwane jest i nastepnie zworzone w dol mega zajebiscie ciezkim sprzetem. To tez oczywiste. Wiec jadac po drodze wyrypanej przez fedrome nie wiadomo jak bym sie staral to i tak nie spowoduje uszczerbku w swiecie flory / fauny.

 

Zgadza się, większość lasów w Polsce to lasy gospodarcze które tak na prawdę są fabrykami drewna i sami leśnicy robią w nich taki bajzel i spustoszenie że ja i moi kumple na moto musielibyśmy jeździć nonstop przez 24h na dobę przez jakieś rok żeby zrobić podobne spustoszenie. W takich lasach za zwyczaj nie ma też spacerowiczów bo kto maił by ochotę brnąć przez koleiny często głębokości 30-40cm wypełnionymi błotem i podziwiać ten burdel pozostawiony przez "obrońców przyrody". W lasach w których owi spacerowicze są to tak naprawdę oni sami moim zdaniem są największym zagrożeniem dla przyrody bo takiej ilości śmieci i syfu nie pozostawi po sobie największa choćby grupa endurowców, wystarczy krótka rundka po mojej okolicy żeby nazbierać ciężarówkę śmieci wszelakiej maści, od zużytych kondonów na starych samochodach kończąc (choć tymi dość szybko zajmują się złomiarze :bigrazz: ). Piszecie że jest "zakaz wjazdu do lasu" a ja o wiele częściej w lasach spotykam samochody pozostawione przez grzybiarzy i spacerowiczów niż innych endurowców, ostatnio w wielu miejscach postawiono szlabany jak myślicie czy postawiono je żeby zatrzymać endurowców? przecież średnio rozgarnięty leśnik wie że taki szlaban nie jest żadną przeszkodą dla motocyklisty, postawiono je głównie ze względu na niedzielnych spacerowiczów którzy potrafią nieraz całymi kolumnami pchać się w środek lasu i robić sobie grila na suchej ściółce. Moja rada dla spacerowiczów "legalistów" jest taka że zanim zaczniecie pouczać nas endurowców spójrzcie na siebie.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpli z kregu 4x4 z twoich okolic. Moze znasz Rolins - czarny XJ...Niewazne.

Oni zalozyli grupe SUDETY4x4 i dogadali sie z lesnictwem. Maja wjazd do lasow ale ... w zamian sadza las,zbieraja smieciory,wieszaja budki dla ptakow. I to jest zajebisty pomysl. tylko jak podjade na moto pod lesniczego to mnie na bank postrzeli z dwurorki... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpli z kregu 4x4 z twoich okolic. Moze znasz Rolins - czarny XJ...Niewazne.

Oni zalozyli grupe SUDETY4x4 i dogadali sie z lesnictwem. Maja wjazd do lasow ale ... w zamian sadza las,zbieraja smieciory,wieszaja budki dla ptakow. I to jest zajebisty pomysl. tylko jak podjade na moto pod lesniczego to mnie na bank postrzeli z dwurorki... :cool:

 

To przyczajkę zastosuj i podkulaj sie pod niego na wyłaczonym silniku coby go nie spłoszyć (lub nie wk...wić) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...