Skocz do zawartości

Kask Uvex Boss 525


Rekomendowane odpowiedzi

http://motocykle.redes.com.pl/show.php?id=138

 

Obejrzałem dziś na Bemowie przy okazji Otwarcia Sezonu, przymierzyłem mój rozmiar, niby wszystko OK, do zapięcia bym się pewnie przyzwyczaił, jednak me obawy wzbudzają wywietrzniki z tyłu: czy przez tę siateczkę nie będzie do środka przeciekać woda, gdy np. będę stał na światłach podczas intensywnych opadów deszczu? czy nie będzie tamtędy piździć w chłodniejsze dni?

 

Rozglądam się za jakimś prostym integralem, bez wodotrysków, jednak musi być wyposażony m.in. w solidny podbródek. I raczej będę chciał kupić biały.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odgrzewam temat - może komuś się przyda... Mam od miesiąca Uvex Boss 525 DS Polavision i jak na razie (ok 1tkm w różną pogodę) mogę o nim powiedzieć jedynie dobre rzeczy:

- cichy, fajnie wytłumia wysokie dżwięki;

- bardzo wygodny, przyjemna w dotyku wyściółka, dobre dopasowanie do czaszki;

- szybka supravision polavision - rewelka, w chłodne mokre dni jeździłem z zamkniętym wizjerem i nie zaparowała. Dla niewtajemniczonych - nie ma w nim żadnego antifoga, parowaniu zapobiega sama konstrukcja szyby (dwie warstwy, izolująca warstwa powietrzna czy próżniowa itp...)

- zapięcie bardzo wygodne;

Przed zakupem próbowałem kilku kasków z różnych półek (Shoei XR1000, Nolan N42, AGV Longway, jakiś Caberg) i Uvex wygrał. Zobaczymy czy nadal będę miał dobrą opinię o nim za rok.

Edytowane przez MaG_1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się w moim Uveksie 525 ta podwójna szybka rozszczelniła i teraz nijak jej nie mogę zeszczelnić z powrotem. :-\ Poza tym fajny, i i tak w normalnych warunkach nie paruje, ale z jeżdżeniem w zimie to już problemy będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat - może komuś się przyda...

- szybka supravision polavision - rewelka, w chłodne mokre dni jeździłem z zamkniętym wizjerem i nie zaparowała.

Witam.

Z tym się zgadzam i potwierdzam.

 

parowaniu zapobiega sama konstrukcja szyby (dwie warstwy, izolująca warstwa powietrzna czy próżniowa itp...)

 

Hm i tu jest problem :D... jak pojedziesz ponad 170 to pęd powietrza powoduje minimalny ruch tych dwóch warstw "szybek" względem siebie... efekt: wszystko lekko rozmyte :D niezbyt przyjemne uczucie... z początku myślałem, że już nieźle zmęczony jestem jak widzę niewyraźnie :D.

Przyzwyczaiłem się.

Z reszta zgadzam się całkowicie. W tej cenie niezły kask, wart polecenia.

pozdrawiam

nezka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jezdzilem w ttym garnku caly sezon i to co moge powiedziec to szybka faktycznie rewelacja, tzrba niezle nachuchac, nadmuchac zeby para pojawila sie chocby w narozach i to nawet przy temp ok 0.(i nic mi sie nie rozmazuje pow 170) wentylacja zdecydowanie wystarczajaca, lba nie urywa, ale nigdy nie odczuwalem dyskomfortu. zapiecie mozna obsluzyc w rekawiczkach...nawet jedna reka, zachowanie w deszczu - nie testowane

. zeby nie bylo za kolorowo to wedlug mnie kask wcale nie jest jakis super cichy, ale to moze ksztalt mojej czaszki:) ja kupilem za 780zl posezonowa wyprzedaz wiec ,mysle ze warto bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odgrzewam temat - może komuś się przyda... Mam od miesiąca Uvex Boss 525 DS Polavision i jak na razie (ok 1tkm w różną pogodę) mogę o nim powiedzieć jedynie dobre rzeczy:

- cichy, fajnie wytłumia wysokie dżwięki;

- bardzo wygodny, przyjemna w dotyku wyściółka, dobre dopasowanie do czaszki;

- szybka supravision polavision - rewelka, w chłodne mokre dni jeździłem z zamkniętym wizjerem i nie zaparowała. Dla niewtajemniczonych - nie ma w nim żadnego antifoga, parowaniu zapobiega sama konstrukcja szyby (dwie warstwy, izolująca warstwa powietrzna czy próżniowa itp...)

- zapięcie bardzo wygodne;

Przed zakupem próbowałem kilku kasków z różnych półek (Shoei XR1000, Nolan N42, AGV Longway, jakiś Caberg) i Uvex wygrał. Zobaczymy czy nadal będę miał dobrą opinię o nim za rok.

 

Czy warto dołożyć szybkę Polavision do 525 Boss ? Mocowanie takie samo-sprawdzałem. Sprzedawca bardzo polecał, ale chciałbym poradzić się kogoś kto już ma. Kosztuje chyba ok.300. Czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szkoda, że nie napisałeś na priv, ale może po 4 miesiącach nadal się zastanawiasz... Warto założyć, zapominasz o temacie antifogów klejonych, pryskanych czy innych.

Polaryzacja (nie wiem czy taką szybkę właśnie możesz założyć do "zwykłego " zwykłego Bossa...?) sprawdza się przy jeździe w słońcu - na razie nie potrzebowałem jeszcze zakładać pod niego okularów słonecznych, oczywiście samego światła mocno nie przyciemnia, ale nie ma tych wrednych odbić od asfaltu, szyb samochodowych itp jak w zwykłej szybce w moim agv były. Po 3000 km w Uvex Boss DS 525 Polavision jestem z niego mega zadowolony, na razie nie znalazłem minusów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

mm problem z uvexem 525 , podwiewa mi z gory przez szybke wiatrem , z tego co widze regulacja jest zrobiona max docisniecie do uszczelki - mam oryginalna ciemna szybe z ramka , mysle nad kupnem bialej bezbarwnej szyby ale jak ma mi tez wiac to dziekuje i kupie inny bardziej znany kask. Nie wiem co robic kombinowac z uszczelkami ? czy bawic sie dalej regulacja ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę strzelam, ale może wyrobiły się same sworznie szyby? Mam na myśli te elementy z trójkątnymi łbami. Mniej więcej taki efekt dałyby w momencie, gdy cała regulacja jest już wykorzystana do końca. Może jeszcze gdzieś dostaniesz te mocowania. Powinny pasować od Uvexa Enduro.

 

Tak poza tym, nie myślałbym nawet o inwestycji w tak starą skorupę, gdy szyba kosztuje tyle co połowa ceny kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrecilem tymi regulacjami i jest duzo lepiej , kask kupilem nowy rok temu i szkoda go wywalac ,a szybe mam za 200 zl wiec tragedi nie ma.

 

jeszcze kombinuje jak wyjac wysciolke do prania , ale chyba nie jest wyciagalna :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rwij jej i nie odklejaj bo potem się nie przyklei, przerabiałem to w jednym Uvexie (Hero). Polecam Ci preparat S100 do czyszczenia wyściółki, jest droższy ale naprawdę pieruńsko wydajny.

Wrzucanie kasku do wanny też przerabiałem, wszystko schnie kilka dni i jest ryzyko że EPS odklei się od skorupy (w kaskach gdzie jest wklejony), więc nie radzę.

 

PS. Jeśli dobrze Ci się w nim jeździ i planujesz jazdę w dłuższej perspektywie czasowej, to lepiej na zapas dokupić szybę bo już od kikunastu miesięcy nie są one produkowane. Można się zdziwić jak będzie potrzebna :/.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...