Skocz do zawartości

dziwny odglos z silnika w GSXR 600 k3


eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że są tu spece mechaniki motocyklowej :notworthy: może komuś uda się akurat wywróżyć z fusów co "to" możne być :bigrazz: , otóż:

 

z silnika wydobywa się dziwny, specyficzny odgłos, przy dość specyficznych warunkach...

najczęściej na 3cim biegu, przy +/- 6.250 - 6.400 (tylko w tych granicach!) obrotów przy mocniejszym odkręcaniu. Przy powolnym rozpędzaniu się odgłos nie występuje i działa na zasadzie 0-1 (jego intensywność nie wzrasta z ilością dodawanego gazu) po prostu po przekroczeniu pewnej granicy pojawia się ten nieprzyjemny dźwięk (stąd wniosek że jest to coś nienormalnego)

coś jak szybkie! tarcie drobnego metalowego pilnika o drugi twardy metalowy element (nie wiem jak to dokładnie opisać) lekko zgrzytające, świszczące, metaliczne, szybkie chrobotanie.

nie wiem dokładnie skąd ten odgłos się wydobywa (ciężko sprawdzić podczas jazdy z większą prędkością) ale na pewno z okolic silnika :biggrin: ....

dodam że na 1,2 biegu nie występuje, przy 4 bardzo rzadko, i tylko przy ostrym piłowaniu... na wyższych nie odnotowano...

 

ktoś się spotkał z takim czymś, jakieś pomysły?

z góry dziękuję i pozdrawiam. Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Jesli chodzi o jakiekolwiek odglosy to najlepiej je uslyszec na wlasne uszy, a i wtenczas diagnoza nie jest latwa. Proponuje kawal kija od szczotki wsadzic w ucho i potraktowac jak stetoskop osluchujac caly silnik zeby zlokalizowac skad odglosy dochodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie z silnika - gdzieś z okolic. napęd (łańcuch) to to nie jest...

na postoju cisza...

na 4tym biegu odgłos przy trochę niższych obrotach...

moto ma 16kkm - może być już rozrząd? czy prędzej napinacz? (czy taką usterkę należy natychmiast naprawiać czy mogę jeszcze przebujać się np 1000km - nie mam możliwości na razie oddania go do dobrego mechanika...)

 

Bardzo dziękuje za odp :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...