Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Te plakaty z drugiego linka są całkiem sensowne - może poza tym z warzywkiem...

 

Chyba w rutynę co niektórym wpadło krytykowanie wszystkiego co wymyśli pOLICJA lub pISMAKI - czasami im sie coś uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tej bandy tępaków z KGP nie może dotrzeć, że zastraszająca większość wypadków z udziałem motocykli jest z winy kierowców samochodów a nie samych motocyklistów. My motocykliści (nie mówię tutaj o debilach na motorach) wiemy jakie czyhają na nas zagrożenia na drodze i do czego zdolny jest przeciętny użytkownik samochodu. Zajeżdżanie drogi, brak używania kierunkowskazów, wymuszanie pierwszeństwa i oczywiście permanentne niepatrzenie w lusterka to tak na początek. Większość z nas jest na drodze dużo bardziej skupiona niż przeciętny "puszkarz", a mimo to nasi "geniusze" z KGP z uporem godnym lepszej sprawy wymyślają kolejną akcję skierowana przeciwko motocyklistom. W ten sposób po raz kolejny ugruntowują durny i uwłaczający nam stereotyp, że motocyklista to tylko "dawca organów". :banghead:

 

Ja tej akcji w takiej formie mówię stanowcze NIE, VETO, NIE ZGADZAM SIĘ.

Jeśli te bilbordy pojawia się na ulicach to wezmę spray i do niektórych będę dopisywał tam własny komentarz (kulturalny ale treściwy). :icon_twisted:

Plakaty o wymowie ogólnej (np ten z Zakopanym) jak najbardziej tak, ale zwalanie wszystkiego tylko na motocyklistów - stanowcze NIE.

Edytowane przez Liartez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woooow :biggrin: niezłe. Powiem tak: moim zdaniem dowcip jest bardzo udany :clap: , ja w każdym razie się uśmiałem. Natomiast jako chasło przewodnie kampanii KGP- jest co najmniej dziwne. Nie wiem co za debil wpadł na taki pomysł. Nie mam nic przeciwko nabijaniu się z motocyklistów, jednak ten dowcip będzie antagonizował motocyklistów i resztę. Przedstawia nas jako bandę bezmózgich kretynów, którzy chcą za wszelką cenę zapier.....ć - to niesprawiedliwe, bo przecież takimi motocyklistami jest zaledwie 90% z nas :icon_mrgreen: . Jeśli byłbym jednym z autorów tej kampanii i nawet pomimo tego , że spokojnie jakieś 70% (z 90cioma to przesadziłem) motocyklistów uważam za dekli, to jednak zastanowiłbym się do czego będzie taki żart prowadził. Z drugiej strony dowcip jest tak fajny, że mnie rozbraja :icon_biggrin: , no i dobrze, że zamiast marchewki nie narysowali tam buraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tej bandy tępaków z KGP nie może dotrzeć, że zastraszająca większość wypadków z udziałem motocykli jest z winy kierowców samochodów a nie samych motocyklistów. My motocykliści (...)

 

po pierwsze może zwrócę uwagę na fakt, że komentowany rysunek warzywka jest tylko jedną z propozycji, a większość plakatów (tych profesjonalnie przygotowanych) ma zupełnie inny wydźwięk. więc miotanie się z veto jest ciut niepoważne

po drugie również warto odnotować, że my motocykliści to pewna grupa statystyczna: i w ostatnim czasie coraz więcej w niej takich co to wrócili z irlandii z 10-letnim plastikiem 150KM, a teraz próbują się pokazać ziomalom. może dla tych, którzy korzystają z 2oo od lat jet to przykre, ale taka prawda; coraz większa część motocyklistów na drogach ma niewielkie bądź żadne doświadczenie, za to maszynę o 2x większej mocy od swojego iq

po trzecie wreszcie przydałoby się nam, motocyklistom, nieco samokrytyki: kto jeździ przepisowo? praktycznie nikt. więc za większość tych wymuszeń pierwszeństwa itp niebezpiecznych zachowań puszkarzy jesteśmy sami w pewnym stopniu współodpowiedzialni

 

poza tym nie wiem jak wy, ale ja wolę na początek sezonu takie przygotowania policji, niż kolejne zapowiedzi ścigania i karania "przestępców na motorach" :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tej bandy tępaków z KGP nie może dotrzeć, że zastraszająca większość wypadków z udziałem motocykli jest z winy kierowców samochodów a nie samych motocyklistów.

 

Artykuł

 

 

"Z kolei w 2005 r. doszło do ponad 1,7 tys. wypadków z udziałem motocyklistów (byli oni sprawcami 820 z nich)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua ma sporo racji. Ale z tym jeźdzeniem przepisowo, to np puszkarze tez nie zabardzo zazwyczaj do przepisów się stosują. Ten teks na stronie policjii to zwykła taka kiełbasa promocyjna. W większości społeczeństwo polskie dzieli się na tych co lubią motocykle/motocyklistów i tych nie nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiego linka cztery ostatnie to powinni drogowcom pokazywać, do kompletu brakuje jeszcze piachu na zakręcie.

 

Ogólnie drażni mnie ta cała nagonka, w mojej okolicy był przypadek kiedy to świeżo upieczony kierowca prawka kat. B ( 18 - 19) lat kupił sobie przechodzone BMW 2.5 litra i nie opanował fury zabijają przy tym bodajże dwie osoby i jakiegoś specjalnego wydźwięku to nie miało, a takich przypadków można by mnożyć. A kiedy pod tira wjechał gość na skuterze (50 cm) to cała miejscowość aż huczała od plotek (pojawiły się też takie, że jechał ponad setką na jednym kole) - normalnie ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te z serii drobiazgów na drodze są genialne, kilka innych też,

wsrod tych perełek jest też kilka słabych... estetyka do mnie nie przemawia...

 

obrazowo i dosadnie uświadamiają zagrożenia związane z poruszaniem się jednośladem.

takiej wyobraźni nie mialem gdy jezdzilem mając lat 17-18,

dzis będąc ponad dwa razy starszym świadomość jest, ale też nie zawsze ta wyobraźnia pamięta, żeby działać.

niestety im dłużej jeżdżę tym bardziej popadać zaczynam w rutynę, która może być dla mnie zgubna.

takie akcje i plakaty pozwalają mi przypomnieć o tym o czym głowa tak chętnie zapomina.

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleźy spojrzeć prawdzie w oczy , wśród uźytkowników motocykli nie brakuje ludzi, zwłaszcza młodych którzy myślą źe jazda na moto to kolejna gra i źe są nieśmiertelni. Mam obawy źe ta akcja akurat do nich nie trafi bo są przecieź tak dobrymi motocyklistami a to tylko takie pi.......e . Poza tym są nieśmiertelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie zdjęcia reklamowe i ameryki nie wymyślili - są jak zwykle niskich lotów ale to chyba już normalka w Polsce. Szuka się tylko problemu u kierowców motocykli - nie to żebym ich bronił - zamiast spojrzeć na problem bardziej całościowo. Powinni zacząć równocześnie uświadamiać kierowców samochodów jak i drogowców, itepe - trochę więcej wyobraźni :).

Akcja w mojej opinii jest denna , nudna , żałosna, typowa jak zwykle co jakiś czas takie akcje, nic nie dająca prawdopodobnie - taki szum żeby pokazać raczej że policja chce, próbuje , ostrzegała a i tak potem po wypadku jakimkolwiek będzie stary tekst policjantów: "przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości.... ble ble ".

pozd

P.S. Mam 3-ci motocykl już i nigdy nie jechałem prędzej niż 180 km/h - teraz mam xjr 1300 i naprawdę nie wiem skąd im przyszło do głowy na którymś plakacie wstawić prędkość 270 km/h - ??? - przesada w modzie jak zwykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...