Skocz do zawartości

Przekladka rozrzadu


Lukas_dan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chcialbym sie poradzic, dowiedziec sie wiecej na dany temat.

Chce przelozyc ze starego silnika, w ktorym byl nowy rozrzad do drugiego kupionego silnika. Pierwszy silnik padl zaraz po naprawie a wymienione w nim zostalo sprzeglo i rozrzad na nowy. Ze sprzeglem nie bedzie problemu bo wyciagnie sie caly kosz sprzeglowy, ale glownie chodzi mi o rozrzad, czy przy przekladce bedzie go trzeba jakos ustawic ? Wszystkim zajmuje sie znajomy, ktory jest mechanikiem samochodowym.

Czekam na jakies wskazowki, podpowiedzi. Z gory dziekuje za pomoc

 

Edit: Jaki proponujecie lac olej ? Na pewno wybiore Castrola tylko wziac syntetyczny czy polsyntetyczny 10W40 ? Silnik Yamaha r6 2002 na gaznikach

Edytowane przez Lukas_dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekładce wszytsko jeszcze raz musi zostac ustawione od nowa.Takie rzeczy jak płytki to wyciagniesz tez ze starego, nie wiadomo tylko czy nie trzeba bedzie kupic coponiektórych nowych.Łancuszek rozrzadu....jak biegnie on w r6? jest w srodku pomiedzy cylindrami, czy idzie z boku ?To kwestia tego czy trzeba bedzie rozkuwać łancuszek rozrzadu czy nie.

Jak bedzie Ci to robił mechanik to nie bedzie to z resztą dla niego zadna nowośc.

W jaki sposób padł stary silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powinno dac sie przelozyc bez problemu, tyle ze mam nadzieje ze masz serwisowke z ustawieniem rozrzadu i momentami dokrecania srob i nakretek, ktore w ukladzie rozrzadu sa czest b. male. Dokrecanie wszystkiego kluczem dynamometrycznym.

Pamietaj o zabezpieczeniu czopow walkow smarem litowym, nalaniu oleju do wglebien pod krzywki, tak zeby walki nie zaczely krecic sie na sucho.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec poszukaj w dzale z danymi serwisowymi tu na forum serwisówki do swojego motocykla, i przekaż ja mechanikowi. Podałbym Ci te wartosci, ale nie mam tu przy sobie Motodaty obecnie.

To ważne zeby dotrzymac wartosci momentów dokrecania, bo w skrajnym przypadku moze wszytsko szlag trafić jak podokrecasz za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz na myśli pisząc rozrząd? Sam łańcuszek, czy również wałki, a jeśli wałki to czemu. Zastanawiam sie czy to już będzie trzeci silnik w tej R6?? Wrzuć tym razem zdjęcie głowicy przed montażem. Chodzi mi o powierzchnie współpracujące z wałkiem rozrządu. PZDR

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie mam ani zadnych serwisowek, ani zadnego pojecia w tym temacie.

Wszystkiego podejmuje sie mechanik samochodowy, ktory bedzie to poraz pierwszy robil w motocyklu

 

Bez obrazy dla tego Twojego mechanika ale lepiej było by abyś od razu ten silnik wyrzucił na złom bo szkoda czasu i kasy. Jeżeli zobowiązał się poskładać silnik R6 a kawałków innych za darmo to tym gorzej bo automatycznie nie bierze za swoją pracę ŻADNEJ odpowiedzialności.

W/g mnie można to porównać do rzeźby artystycznej w pszczelim wosku na Saharze.

Trochę za wysoki poziom technologiczny jest ukryty w silniku R6.

Oczywiście Twoje części i Twój wybór ale z wcześniejszych tekstów wynika, że już od dawna chcesz używać tego motocykla a nie ciągle do próbować naprawiać.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary padniety silnik poszedl w czesci... A nowy rozrzad i sprzeglo chcialem wrzucic ze starego silnika do drugiego kupionego na chodzie.

Mnijesza juz o to... Motor od wczoraj stoi u mechanikow motocyklowych z Plonska. Podjeli sie wlozyc nowszzy silnik na wtrysku z roku 03-05. Zamiast wtryskow wrzuca gazniki, rozstaw kruccow jest troche inny, ale jak to mowili zaden problem...

Edytowane przez Lukas_dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ale może się uda, jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

łańcuch rozrządu jest ten sam.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ale może się uda, jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

łańcuch rozrządu jest ten sam.

 

Odpuszcze sobie te przeminaki rozrzadu, dodjda tylko dodatkowe koszta. Podobno silnik "igielka, cichutki"... Poki nie zobacze, uslysze nie uwierze :icon_biggrin: . Dalem im rowniez stary silnik by przelozyc elektronike. Sam ciekaw jestem co z tego wyjdzie, byle silnik wpasowal w rame bez zbednych kombinacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jeszcze raz.

Moge poinformowac, ze silnik nowszy czyli z roku 03-05 bez kombinacji na pewno nie wejdzie do modelu 99-02r...

Mocowanie ramy z przodu silnika jest troche inne, na upartego by wlozyl... ale nie ma co kombinowac bo wiaodmo, ze to nie motorower.

Silnik juz znalazlem z roku 2002. W nowym tygodniu wkladam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z którego roku jest w końcu twoja rama? 02 ma inna elektrykę niż 99, co nie znaczy że nie będzie pasować, tak tylko uprzedzam by sie temu przyjrzeć.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...