Skocz do zawartości

Trudnosci w odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem z odpalaniem mojej kawy. Jesli silnik jest zimny musze pokrecic dluzej niz zwykle i jak zaskoczy to albo po chwili gasnie albo kreci 1 tys obr/min - jakby chcial a nie mogl.

Mam juz dosc stary akumulator, ale po podladowaniu nie bylo zadnej roznicy. Jesli silnik jest rozgrzany to pali na dotyk.

Prosze o porady co powinienem zrobic - czy to jednak wina aku czy moze powinienem pomyslec o synchronizacji gaznikow ? Moze tez jakies felerne paliwo wlalem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę należy rozpocząć od czyszczenia gaźników bo masz zanieczyszczony układ odpowiadający za ssanie a potem tylko wymienić świece a nowe i przeprowadzić symchro gaźników.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyminie świec dołożyłbym też sprawdzenie ciśnienia sprężania, chyba że regulacja zaworów była robiona terminowo.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sa w dobrym stanie, gazniki jeszcze nie rozkrecone, mam nadzieje ze to nic powaznego.

Najwazniejsze ze udalo sie dostac do warsztatu i zachecic mechanika aby sie zajal sprzetem - to w naszym miescie wyjatkowe szczescie !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przed czyszczeniem filtr paliwa i jak będzie zasyfiony wymień plus oczywiście filtr powietrza,panowie z serwisów czyszczą gaźniki ale jak na razie żaden jeszcze ich nie wymienił (trzy serwisy w Poznaniu),ostatnio odebrałem sprzęt po synchronizacji wydobyłem filtr i wysypałem jego zawartość, uzbierała się prawie mała łyżeczka syfu,nasuwa się pytanie po kiego grzyba to całe czyszczenie skoro przez dwa lata nikt nie wymienił filtra. :icon_evil:

Teraz sam wszystkiego pilnuję i silnik chodzi nawet przy 500 obr/min. :flesje:

Co do paliwa to warto tankować na "dobrych" stacjach,parę razy zatankowałem na przypadkowych i miałem problemy zarówno z odpalaniem jak i wolnymi obrotami,oczywiście nie jest to regułą ale w razie problemów masz mniej niewiadomych.

Pzdr :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...