Skocz do zawartości

Co to jest ?


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prądu napewno nie potrzebuje. Działa na tekiej zasadze ze zamyka sie lub otwiera w w zależnosi od położenia tłoka i albo wpuszcza paliwo do cylindra albo nie - ale moge sie mylic bo dokładniej zasady działania nie znam :D

 

rozek tak u cibie też jest membrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem "dobre domyślunki"... To niepotrzebuje prądu ? Na jakiej zasadzie to działa ?

Zeus > najlepiej wyobraź sobie "klapkę", która może otwierać się tylko w jedną stronę. Gdy mieszanka leci do cylindra to zawór membranowy się otwiera ("klapka" się podnosi), gdy mieszanka zaczyna się wracać zawór się zamyka.

To takie "wspomaganie" dla tłoka.

 

Na przyszłość... staraj się dawać konkretne nazwy tematom :!: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to co myślę (coś nie widzę co na tym zdjęciu jest) to membranataka :D) Hehe powtarzam po kolegach- a co :D Więc u mnie w jamaszce była zamontowana na połączeniu gaźnika z cylindrem. Kiedy paliwo leci do cylindra to ona sie otwiera i wpuszcza je (tzn przepływające paliwo ją otwiera). Ale jak już kollega powiedział zamyka sie gdy paliwo sie cofa. Dzieki temu silnik się nie dławi. U mnie jeszcze był taki patent, że nad tą membraną zamontowane były blaszki, które blokowały jej otwarcie (nie otwierała się na maxa) - takie zdławienie mocy.

Pozdrowiska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co widze pepiki do silnika z Jawy dobrali membrane dolotową i układ wydechowy dla rezonansu. Ciekawe jaki program użyli do obliczeń. Ciekawi mnie to ze wzgledu na to, że ma on mozliwość szybkiego przeliczenia wymiarów wydechu dla metanolu i dla benzyny.

zastanawia mnie jak zmianiaja sie parametry wydechu dla przejścia z zasilania benzyną na metanol?

wie ktos co to za programik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykła membrana. Teraz każdy silnik 2 suwowy ją ma a japonice to już z 20 lat ją stosują.

Steruje dwakowaniem mieszanki z gażnika do cylundra.

 

 

N zdjęciu pokazałem Ci przykład na silniku Yamhay DT 125.

 

zwróćcie uwagę że silnik Yamahy ma dodatkowo zaworek na wydechu (ta okrągła pokrywka z napisem YPVS Yamaha Power Valve System).

Zaworek pełni podobna rolę co membrana tyle, że jest w układzie wydechowym i dba o mozliwie stały rezonans w układzie wydechowym niezależnie od obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróćcie uwagę że silnik Yamahy ma dodatkowo zaworek na wydechu (ta okrągła pokrywka z napisem YPVS Yamaha Power Valve System).  

Zaworek pełni podobna rolę co membrana tyle, że jest w układzie wydechowym i dba o mozliwie stały rezonans w układzie wydechowym niezależnie od obrotów silnika.

 

Niedawno na allegro znalazlem honde nsr na przedaz z mojego miasta i było napisane ze był wymieniony zawór wydechu. Zdziwiłem sie bo przeciez nsrka ma 2suwowy silnik. To moze o to chodziło :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...