Skocz do zawartości

nareszcie 18 lat - kupuje moto!


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

trochę sie rozpisze, ale to dla mnie ważne.

 

mam 18 lat, prawko A w trakcie, ale to tylko formalność (nie, bez przekrętów.. mam zamiar normalnie zdać :) )

w sumie to ja nie z tych, którym nagle zamarzyło sie jeździć na moto, ale do rzeczy..

od łebka "trochę" jeździłem, po komunii motorynka, potem simson.. w 6 klasie mailem yamahe dt80..

potem chwila przerwy, teraz jest yamaha yz125..

jako ze nie było prawka ani karty motorowerowej teoretycznie doświadczenie w jeździe po drogach mam zerowe, ale to tylko teoretycznie ;)

mieszkam na wsi, wiec miałem okazje jeździć po drogach (nie, nie była to jazda w stylu 1km w jedna stronę i powrót, cały czas ta sama trasa)

mimo wszystko głównie teren, ale jako ze teraz będę mógł jeździć legalnie po drogach zacząłem sie rozglądać za moto i pojawiło sie trochę wątpliwości...

od zawsze choruje na R6 (tak, pewnie jestem jednym z wielu. którzy sie tu przewinęli ).

pewnie kazdy mnie zjedzie za (a juz na pewno bedzie staral sie odradzic) ten pomysl

niestety, nie stać mnie żeby przesiadać sie o 125ccm co miesiąc, cóż - polska

pieniądze moje, zarobione, mam około 14k na sam motocykl (osobny budżet na kask itd)

wiec wychodziłoby na to ze jakimś cudem może dorwę r6 03r (czy lepiej starsza ale pewniejsza? tylko ten wtrysk..)

 

tu pojawia sie pytanie..

jaka jest (obiektywnie!) szansa ze sobie z tym poradzę?.. ja czuje sie na silach, ale tak każdy pewnie o sobie może powiedzieć

nie będę sie rozpisywał o tym ze jestem odpowiedzialny i blablabla.. bo nie jestem (nikt w wieku 18 lat nie jest) ale myślę ze porostu trzeba wiedzieć gdzie i na ile można sobie pozwolić -a to wiem..

ogolnie chcialem jakas sportowa 600'ke, nie koniecznie r6.. chociaż ona akurat najbardziej mnie kreci

 

myslalem tez nad innym rozwiązaniem (skrajnie różnym).. ktm 620 sm..

jako ze na yamasze będzie jeździł brat, to fajnie byłoby czasem polatać z nim po terenie, a i na drogach mógłbym zdobyć więcej doświadczenia.. tylko właśnie.. czy takie doświadczenie zaprocentuje przy spotkaniu z r6?

 

co Wy na to?

 

pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu pojawia sie pytanie..

jaka jest (obiektywnie!) szansa ze sobie z tym poradzę?

 

"wróżka prawdę Ci powie..." :icon_razz:

a skąd my mamy to wiedzieć? nikt z nas Cię nie zna, nikt nie widział na drodze i nie oceniał umiejętności. wiedzieć, że na moto trzeba uważać każdy z nas wie - a jednak corocznie kilku kończy sezon przedwcześnie i ostatecznie. jak to trafnie ujmuje KS w takich przypadkach "co ma wspólnego wiedza z psychomotoryką?"

 

BTW nie rozumiem, co to za argument: nie stać mnie na zmienianie motocykla. a na owiewki jak go położysz masz? a na nowe lagi, jak wyniesie w winklu i połamiesz odłożyłeś? to co za głupie gadanie, że nie stać na zmiany. i tak zmienisz: jak nie za rok, to za trzy. odłożyłeś 14k + kasę na ciuchy (co już samo w sobie się chwali), to przez następny okres jazdy odłożysz i na zrekompensowanie utraty wartości + dołożenie do następnego sprzętu. normalna droga przesiadek, każdy z nas to przechodzi

nie świruj, pamiętaj, że lepiej małą łyżeczką, a dłużej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moge ci powiedze sam mialem dylema taki sam jak ty w tamtym roku prawko zrobilem i szukalem motocykla. kupilem sobie fz6 bo typowy sport nie zabardzo byl wygodny dla mnie a i mialem takie same obawy czy nie zadurzo na poczatek ale wszystko zalerzy o tego co masz w glowie i umiejętnosci twoich napewno jak sobie kupisz r6 to ja bym uwarzał na początku bo nie sztuką jest otkreci a jeździc :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moio wszystko masz TYLKO 18 lat i startujesz od R6 ??

Jak dla mnie to troche przesadzasz, ale .... mamy demokracje i wolny wybor, ktory, mam nadzieje, przemyslisz i swiadomie go dokonasz :notworthy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim pieprzeniem każdego zniechęcicie... Nie każdy musi zaczynać od Jawy tak jak ja... YZ`ą chłopak pojeździł to zasady zna... Że młody niekoniecznie zaraz głupi... Pzdr i nie zniechęcajcie ludzi do forum takim gadaniem. Szczerze mówiąc wiedziałem , ze jak otworze ten temat to będzie tu wiać ostrzeżeniami i przestrogami , odradzaniem i dyskwalifikacją młodego... A Ty rób jak uważasz i nie daj się zabić i przemyśl wszystko jeszcze dokładnie !!!

Edytowane przez RudyXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item572960009_kawas...rym_stanie.html

http://moto.allegro.pl/item584040145_kawas..._cbr_gsx_r.html

Zawsze mnie kręciły sportowe 400, a ostatni art w WMC utwierdził mnie w przekonaniu, że to idealne moto na pierwszego ścigacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wróżka prawdę Ci powie..." :icon_razz:

a skąd my mamy to wiedzieć? nikt z nas Cię nie zna

 

inaczej, chodziło mi o to, czy przeciętny kowalski z moim "doświadczeniem" ogarnie r6..

wiem, ze nikt mnie nie zna, ze na forum można tylko teoretyzować bo wasza wiedza na moj temat ogranicza sie do tego co napisałem - a to niewiele..

 

 

 

BTW nie rozumiem, co to za argument: nie stać mnie na zmienianie motocykla. a na owiewki jak go położysz masz? a na nowe lagi, jak wyniesie w winklu i połamiesz odłożyłeś? to co za głupie gadanie, że nie stać na zmiany. i tak zmienisz: jak nie za rok, to za trzy. odłożyłeś 14k + kasę na ciuchy (co już samo w sobie się chwali), to przez następny okres jazdy odłożysz i na zrekompensowanie utraty wartości + dołożenie do następnego sprzętu. normalna droga przesiadek, każdy z nas to przechodzi

nie świruj, pamiętaj, że lepiej małą łyżeczką, a dłużej

jsz

 

tak, ale zrozum, ze to co dotyczy moto to nie są jedyne moje wydatki..

nie kupuje moto z przekonaniem ze sie rozwalę i co wtedy zrobię, bo to sensu by nie miało.. ale wiadomo, ze trzeba wziąć to pod uwagę.. mam rezerwowa gotówkę, a właściwie inaczej.. jak co roku będę mail okazje ja zarobić.. lecz wolałbym ja wydać na coś innego, nie związanego z motocyklem, bo dla mnie te 14k to już ogromna kwota.. nie przelewa mi sie ale nie o tym tutaj..

i nie do końca jestem pewny tego, ze jeśli kupie ta r6, zmienię ja po 2 latach.. wątpię..

 

 

Nikt rozsądny przez net nie powie ci, że sobie poradzisz lub, że sobie nie poradzisz.

Pytaj się tych, którzy cię znają i wiedzą jak jeździsz.

 

i co mi da swiadomosc, ze goście, z którymi mailem okazje jeździć na równorzędnych sprzętach "zostawali w tyle"? swiadczy to o tym, ze jestem idiota, ktory nie potrafi jezdzic wolno (sic, wiekszosci sprzetow, na ktorych jezdzilem demonami predkosci nie sa) czy poprostu jezdze lepiej od kumpli?

to akurat ciężko ocenić, z racji ze rozglądam sie za r6 wielu z was powie ze to o ta pierwsza opcje chodzi..

 

 

 

 

co do 400-ki.. jest to jakiś pomysł - fakt..

tylko czy nie będzie dla mnie "za mała"?

chodzi o wielkość motoru, nie pojemność - mam 185 cm (wielki nie jestem, ale mały tez nie.. co może być problemem - chyba, ze sie mylę?)

ew może ktoś poleci jakąś "słabszą" (słabsza - bo nie ma słabych) 600? - tak, uparłem sie na ta pojemność, jestem niereformowalny.. będę stal pod remiza i opowiadał małolatom jakie to mocne...

 

 

tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie tematem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to gdybyś miał kolegę który ma R6 i dałby Ci się przejechać i byś zobaczył jak to jedzie i czy cię nie przeraża. Załóżmy, że kolega dałby Ci się przejechać bo większość tego nie zrobi ze względów oczywistych. Niektórzy nawet bratu nie dadzą i zapewne mają rację skoro tak postępują, ale jak znasz kogoś kto Cię zna i Twoje umiejętności to może da Ci się śmignąć. Można też przejechać się do jakiegoś salonu w którym oferują jazdę próbną, ale nie wiem czy byś się zakwalifikował bo oni patrzą na okres posiadania prawa jazdy.

Wiek i okres posiadania prawka nie dyskwalifikuje Cie z posiadania R6.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co mi da swiadomosc, ze goście, z którymi mailem okazje jeździć na równorzędnych sprzętach "zostawali w tyle"? (...)

 

a co Ci da świadomość, że jakiś koleś "z internetu" napisze Ci, że dasz radę? na oczy Cię nie widział, pojęcia nie ma jak jeździsz albo czy masz poukładane w głowie - i co, tak bezkrytycznie w to uwierzysz..? nie wiesz nawet, czy gość który napisze "ja też zaczynałem od r6/ r1/ hayabusy, bierz jak masz olej w głowie" nie jest przypadkiem pryszczatym nastolatkiem z chorobliwą potrzebą dowartościowania, który ww. motocykle widział w gazecie...

ech... i tak zrobisz jak będziesz chciał :icon_rolleyes:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę Ci polecić z własnego doświadczenia CBR F2-F3. Moim zdaniem idealny na pierwszy większy moto. Nie musisz się bać ,że zabraknie Ci mocy. Miałem okazję jeździć R6 i nie zdecydowałbym się na pierwsze duże moto jej kupić. Zdecydowanie bardziej "surowa". Po przesiadce ze 125ccm (również tak jak ja) będziesz zadowolony z mocy jakiejkolwiek 600-tki... I jeszcze jedno 14k to troche duż jak na pierwsze moto trzeba się liczyć z ewentualnymi przewrotkami bo i również masa trochę większa niż 125.. a sam mówiłeś ,że z kasą się nie przelewa.

Ale to kwestia dość indywidualna. Bo i tak zrobisz co zechcesz. Byle byś kupił sprzęda na którym będziesz miał przyjemność z jazdy a nie walkę o przetrwanie... pozdro :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...