Skocz do zawartości

1000rr wymiana świec


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos z was samemu wymienial świece w cbr1000rr ?

Jesli chcecie sie na to rzucic to radze sciagnac pdf'a servisówke jesli robicie to po raz pierwszy.

Jak wyczytalem na innym forum : "Everything about this bike is a fuckong mission" lol

 

Aby wymienic swiece trzeba zdemontowac bak, airbox, dolot wtryski, air intake, 80%owiewek, odkrecic i wysunac chlodnice potem, mamy ciasny dostep do świec. Nie byle jakich bo jedna kosztuje 75zł.

 

Operacja ta zajela mi cala sobote, niezle sie przy tym ubawilem.

Balbym sie oddac to do jakiegos serwisu co by sie z tym pierwszy raz stykali..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jak sie przygladalem to dostep jest koszmarny ale nie sadzilem ze sama serwisowka karze tyle moto rozbierac zeby to wykonac. Naszczescie narazie niemam koniecznosci tam zagladac ale kiedys trzeba bedzie pewnie.

A moze prosciej i szybciej byloby poprostu zdjecie owiewek i opuszczenie calego silnika?? zawsze to mniej rozbierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem PowerCommandera i Ignition Module to miałem przegląd wszystkich bebechów w swoim sc59. Za drugim razem to już poszłoby szybciej, bo się pamięta, gdzie i jak co idzie. Nie ma co narzekać, w końcu tych świec nie wymienia się codziennie. Najważniejsze, że do wymiany oleju nie trzeba się naścierać (a zwłaszcza filtra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z was samemu wymienial świece w cbr1000rr ?

Jesli chcecie sie na to rzucic to radze sciagnac pdf'a servisówke jesli robicie to po raz pierwszy.

Jak wyczytalem na innym forum : "Everything about this bike is a fuckong mission" lol

 

Aby wymienic swiece trzeba zdemontowac bak, airbox, dolot wtryski, air intake, 80%owiewek, odkrecic i wysunac chlodnice potem, mamy ciasny dostep do świec. Nie byle jakich bo jedna kosztuje 75zł.

 

Operacja ta zajela mi cala sobote, niezle sie przy tym ubawilem.

Balbym sie oddac to do jakiegos serwisu co by sie z tym pierwszy raz stykali..

 

Pozdrawiam.

 

Czyli tak samo jak w 954. Nic się nei zmieniło. Prze*ebana czynność :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he

 

w CBR 954 jest po prostu miodzio w porównaniu z 1000rr,z tym dostepem do swiec zapłonowych Hondzia sie nie popisała.Z drugiej strony w tak udanym motocyklu gdzie nic bez powodu nie chce sie zepsuć serwis tez musi zarobic od chocby na wymianie swiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...