Skocz do zawartości

Za krótki łańcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, witam!

Znowu mam zagrychę z moim zółtym cudeńkiem - zachciało mi się zmienić opony na nowe i wyszedł taki problem, że nie mogę założyć tylnego koła - łańcuch jest za krótki - poprzedni właściciel założył o 2 ogniwa (106 zamiast 108) krótszy - na starych gumach pasowało, teraz nie chce. Szkoda mi wywalać dobry komplet napędowy - kosztuje prawie siedem stów a przejechał dopiero kilka tysięcy i jest w idealnym stanie (raz naciągany). Czy są w sprzedaży jakieś "półogniwka" czy jak to zwać? myślałem, żeby kupić 2 złączki (zakuwane) ale potrzebowałbym jeszcze jedno ogniwo "wewnętrzne" - da się takie coś na sztuki nabyć?

 

Z góry dzięki za zainteresowanie!

 

ps. łańcuch to 530 GXW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w motopasja.eu (Kobyłka pod Warszawą) - jak kupowałem u nich łańcuch do Thundercata w zeszłym roku, to można było kupować na ogniwa, więc raczej nie powinno być problemu.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego łańcuch do opon?Jak przed wymianą pasowało to po wymianie też musi.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz wielki problem. Przestań palić trawę podczas prac przy ukochanym żółtym cudeńku to i łańcuch się wydłuży. A może trzymałeś go na słońcu i się wstąpił?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego łańcuch do opon?Jak przed wymianą pasowało to po wymianie też musi.

 

Nie koniecznie.Opony w zaleznosci od typu moga sie roznic profilem a co za tym idzie wysokoscia mimo posiadania identycznych oznaczen np 180/55/17,itd.Wyzsza moze zaczac ocierac o wahacz.

 

Na marginesie geomertia zawieszania ulega zmianie w taki przypadku,jezeli nie ma wysokosci regulacji dlugosci tylnego amorka to przynajmniej nalezy skompensowac przesuwajac lagi w polkach w odpowiednia strone.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...