Skocz do zawartości

ZAcieki na aluminium jak temu zaradzic


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

polerka i ktoś pomyśli że było COŚ :) a jak łate robić to może odrazu całą ramę?

ziomuś nie da rady ni hu hu:)

próbowałem mnogo po geniuszu który tym mi potraktował ramę :banghead:

padaka i królestwo dla geniusza dzięki któremu się pozbędę tego syfu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem drobna. czyli na szmatke i recznie przetrzec. zacieki znikna ale zadnej polerki nie bedzie. zeby ja uzyskac trzeba troche sie narobic ;)

 

 

albo poprostu sprobowac umyc go zwykla woda z jakims plynem itp

ps a zacieki sie porobily bo odrazu nie wytarles wahacza :))

mialem to samo na silniku w simaku, jak sie wytrze od razu do sucha to sladu nie ma :)

Edytowane przez kuraś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie miałem podobny problem ,który rozwiązałem przy pomocy firmy sonax - link wyżej. Pamiętaj na przyszłość ,że wszystkie środki wash&go, które wyczyszczą motocykl w 5minut - nawet te specjalne do motocykli - będą Ci robić taką sieczkę na ramie. Najlepiej kupić zwyczajny szampon samochodowy i poświęcić trochę wiecej czasu na dokładne wyczyszczenie motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, na smary na wachaczu itp. stosuje sie pędzelek i naftę.

Tańsza niż K2 i w ogóle nie agresywna i szybciej i lepiej usunie syf.A poza tym szampon samochodowy pięknie ją neutralizuje.

A co do usunięcia to jak najbardziej automax, sonax, mleczko (podkreślam mleczko) do mycia zlewów, wanien itp miekką szmatką.

Jeszcze nikt nie wypolerował aluminum przez usuwanie zacieku.Na to trzeba dużo więcej zachodu w innym wypadku prawie wszystki byłyby wypolerowane.

A tak tylko pracowici albo bogaci mają polerki.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobil wten sposob, ze bym to wypolerowal a nastepnie zmatowil specjalna gombka do szlifowania dostepna w sklepach lakierniczych. Sa rozne twardosci tej gabki, wiec mozna dobrac taka, ktora zmatowi a nie porysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli masz gdzieś myjnię do ciężarówek, to jedź, poproś chłopaków aby dali Ci trochę kwasu do aluminium(oczywiście na 0,5 będziesz musiał dać :). On bardzo ładnie domywa wszelakie zanieczyszczenia i nadaje świeżość aluminiowym wyrobom. Jak dadzą czysty to 1:20 do psik-psika nalej, spryskaj i jak mocno brudne to szczoteczką przetrzyj i spłucz wodą. Ten kwas nie wpływa negatywnie na lakier, gumę i przewody. Jedynie co, to stalowe śruby po nim delikatnie rdzewieją. Mam taki w domu i jest bardzo dobry, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko z doświadczenia. Dostałem moto zalane od poprzedniego właściciela z zaciekami jak u kolegi oto jak to wyglądało w praktyce:

 

Wspomniany kwas do alu nie daje efektu.

Kawałek ramy starty 2000 potem grubszymi ale zrobiła się łata wyróżniająca się od reszty :(

generalnie po polerce takowa będzie a szlifować czy matowić całą ramę ?!?!?!

Tym bardziej, że w oryginale to nie jest drobny mat po szlifierce tylko raczej nierówna struktura z matem.

 

Generalnie mleczko domowe, mleczko K2, nic nie dają, rozpuszczalniki (kilka różnych), tempo, automax, nafta, benzyna - nic.

Pasty zaworowej nie próbowałem nie próbowałem również sonaxa... mam ochotę na ten drugi, ale jak się okaże, że znowu wywaliłem kasę na darmo... :/

Dam znać jak działa.

Pozdro

Edytowane przez mentane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...