Skocz do zawartości

Okulary a badania lekarskie na kat.A


hatsan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo zamierzam iść na kurs prawa jazdy kat. A. Od niedawna noszę okulary (-1) i mam pytanie, czy okulary nie będą przeszkadzały w zrobieniu badań lekarskich, na egzaminie?? Czy osoby noszące okulary mogą normalnie jeździć na moto?? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą. Lekarz wpisuje do zaświadczenia wymóg jazdy w okularach, oznaczenie tego wymogu pojawia się na dole rewersu prawa jazdy pod tabelką z uprawnieniami. Dodatkowo badania lekarskie w taki przypadku są ważne terminowo bodajże 3 czy 4 lata i trzeba potem jeszcze raz robić. Wtedy są już wystawiane bezterminowo, przynajmniej ja tak miałem. Jak nie pójdziesz na badania w okularach to nie będzie tych cyrków,a jak już pójdziesz w okularach to poproś lekarza żeby dodał możliwość jazdy w szkłach kontaktowych, a nie tylko w okularach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadzczenia, że wszystko zależy od lekarza. Niektórzy robią badania naprawdę na odwal. Masz małą wadę wzroku, nie wiem czy przy niej nie przejdziesz testu bez okularów. Możesz też założyć szkła kontaktowe i udać głupa, tak jak pisalem - 1 to naprawdę niewielka wada, by robić zamieszanie i konieczność badania po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużo większą wadę wzroku (-2,5) i bez okularów testu za cholerę bym nie przeszedł. Szkieł kontaktowych moje oczy nie tolerują. Natomiast podczas kontroli powiedziałem lekarzowi, że noszę okulary już od dawna, a od wielu lat nie musiałem ich wymieniać na mocniejsze (co w zasadzie jest zgodne z prawdą) Dzięki temu dostałem prawko bezterminowe oczywiście z zastrzeżeniem, że muszę prowadzić w okularach.

P.S. Wada -1 dioptrii to znowu nie tak mało. Oczywiście w codziennej egzystencji nie zawadza, ale już z rozpoznawaniem znaków drogowych na odległość jest dosyć kiepsko.

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1.5 , jeżdżę w okularach, soczewek ni cholery nie założę, za bardzo się denerwuję :D

PJ mam bezterminowe , jazda w okularach korekcyjnych albo w kontaktach.

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Kolei ja gdy robilem na B mialem w jednym oku cos okolo +3,75. Zas w drugim +1,5. Oczywiscie nosilem okulary ale jak dobrze pogadalem z lekarzem to dostalem prawko bezterminowe. Jeszcze pytal czy wpisac mi z okularami czy bez. Powiedzialem ze "z" moze wpisac. Ta mala adnotacja jest Ci tylko potrzebna na samym egzaminie bo mnie pare razy pytali czy mam ze soba okulary lub po prostu sprawdzali czy sa na nosie. Prawo jazdy takiej adnotacji juz nie ma.

 

Teraz gdy ponawialem badanie lekarskie bo poszedlem na kurs kat A to mialem +2 zas w drugim +0.5. Pogadalem troche z lekarzem o mojej wadzie wzrosku cos tam powspominal bo pamietal ze bylo cos nie tak :F no ale na moja prosbe ponownie wystawil mi bezterminowe tym razem bez adnotacji ze okulary sa potrzebne do jazdy. Zreszta i tak nie mieszcza mi sie do kasku :P

 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. w ostatnim wierszu tabelki na rewersie są kody

Znaczenie kodów:

01.01 - musisz nosić okulary

01.02 - musisz nosić soczewki kontaktowe

01.03 - musisz mieć szkła ochronne

01.04 - musisz nosić szkło matowe

01.05 - musisz mieć przepaskę na oko

01.06 - możesz nosić okulary lub szkła kontaktowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wybralem sie na badania, to poszedlem w okularach i powiedzialem ze bede jezdzil w okularach a pozniej chce sobie kupic szkła kontaktowe. No i dala mi pani doktor na 4 lata. Teraz sobie kupilem soczewki, i jest wygodniej niz w okularach, jest wieksze pole widzenia i nie trzeba sie meczyc w tych okularach przy zakladaniu kasku itp. bo jednak to jest troche męczące.

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...