Skocz do zawartości

Ekonomiczny japończyk do ok. 10 tys?


Bandzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do takowego, proszę o opinię.

 

W grę wchodzą m.in:

- Corolla model od '97

- Carina z ostatnich lat produkcji (chętnie 1.8; może być 1.6, odpada silnik 2.0 -miałem i za dużo pali)

- Mazda 323F '94-98 lub 323 od '95 (oba z motorem 1.5)

- Almera '95-00

- Civic '95-00

 

Tylko benzyniaki, bez gazu. Auto ma mieć klimatyzację, wspomaganie, elektr. szyby min.przód. Dobrze jeśli będzie to sedan. Ekonomia tym razem ma większe znaczenie niż dynamika.

 

Co byście sugerowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami auta z wiekszymi silnikami sa ekonomiczniejsze od mniejszych pojemnosciowo [jak moto] poprostu uzyskoujesz dane parametry mniejszym kosztem , szybciej a wiec i mniej zuzywasz paliwa.

przykladem moze byc stara generacja bmw 1.6 a 1.8

1.8 byl sporo ekonomiczniejszy a osiagi duzo bardziej zadowalajace .

mysle ze kupujac mazde 626 lub z silnikiem 1.8 bedziesz zadowolony. mialem mazde kiedys dawno taka[2.0gli] i byla calkowicie bezawaryjna . palila srednio 7-8l/100 km

zona jezdzi mazda xedos 9 [2.5] i jest takze bezawaryjna

wydaje mi sie ze to sa jedne z lepszych aut . produkowane sa chyba wylacznie w japonii [albo byly do niedawna] i to juz jest duzy +.

przeszukaj ogloszenia , moze zainteresuje cie . gabaryty tych samochodow ktore przedstawiles sa moim zdaniem troche spore jak na male silniki a co za tym idzie -beda troche sie meczyc a to pociaga za soba zwiekszone zuzycie i pragnienie na paliwo. wiekszy silnik sobie poradzi mniejszym kosztam co suma sumarum do ci mniejsze koszty eksploatacyjne

pozdrawiam;)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7830644 np. cos takiego

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6893427

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Ja mam Civica 1,4 90 KM. Spalanie w zimie na dojazdach do roboty 7,2-7,5l/100km.

W trasie podobno da sie zejsc do 6-6,5l/100km :]. Jeszcze nie robilem nia trasy :P.

W zakladanym budzecie powinienes dostac taka, jak chcesz - sedana z klima i bajerami.

Z tego co czytalem w necie silniki 1,6 pala w zasadzie tyle samo, a 115KM to spora roznica w stosunku do 1,4. Ale Civicow 1,6 jest jak na lekarstwo.

No i co wazne - Civic 5d z lat 95-00 byl w czolowce w rankingach niezawodnosci - przez 2 czy 3 lata nawet na pierwszym miejscu w rankingu Auto-Swiata.

http://www.auto-swiat.pl/pdf/NAT2007.pdf

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Hondę Civic tato ma i bardzo sobie chwali mimo iż początkowo nie za bardzo go do Hondy ciągło.

 

Silnik taki sam jak kolega wyżej pisał 1.4 90km bez problemów radził sobie z przyczepką i moto na niej na odcinku 450km.

 

Przebyliśmy z bratem w ciągu dnia 900km i nie byłem jakoś strasznie zmęczony mimo to.

 

Na wyposażeniu 2 poduchy, klima, elektryczne szyby przód i lusterka, wspomaganie nic więcej sobie teraz nie przypominam.

 

Jedna rzecz która w Civicu cieszy oko to kubełkowe fotele w silniku 1.4 i wszystkich innych. Nie są one jakoś strasznie sportowe ale są wygodne i dobrze trzymają na boki.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

almere max z 98r , tą z gładkimi tylnymi lampami (bez uwypukleń)

silniki 1.4 87 km i 1.6 , trwałość taka jak w sunny :buttrock:

Chyba największy wybór na rynku z rozważanych modeli. Wiele przemawia za Nissanem, no może poza tym:

http://www.autocentrum.pl/euroncap/nissan/....4-gx-1999.html :icon_rolleyes:

Civicowi też trochę brak do ideału. W testach tych lepiej wypada Corolla i 323.

 

czasami auta z wiekszymi silnikami sa ekonomiczniejsze od mniejszych pojemnosciowo [jak moto] poprostu uzyskoujesz dane parametry mniejszym kosztem , szybciej a wiec i mniej zuzywasz paliwa.

To jest jasna sprawa. Obecnie mam Accorda 1.8 -porównywalny gabarytowo do 626. Spalanie 626 przynajmniej wg danych użytkowników jest jednak zasadniczo większe od wspomnianych modeli.

 

Na wyposażeniu 2 poduchy, klima, elektryczne szyby przód i lusterka, wspomaganie nic więcej sobie teraz nie przypominam.

Nie chce sprzedać? ;)

 

się widzę uparłeś na japońce ja mam citroena xsarę '98

Się uparłem się :D poza drobnym skokiem w bok w stronę Octavi diesel (pomyłka była) od zarania dziejów jeżdżę skośnymi.

A Xsara ponoć udany Citroen :lalag: choć jak widać po opiniach prawie 1/4 użyktowników by go ponownie nie kupiła. Coś w tym jest, że wspomniane japończyki mają tu jednocyfrowe rezultaty :buttrock:

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba największy wybór na rynku z rozważanych modeli. Wiele przemawia za Nissanem, no może poza tym:

http://www.autocentrum.pl/euroncap/nissan/....4-gx-1999.html :icon_rolleyes:

Civicowi też trochę brak do ideału. W testach tych lepiej wypada Corolla i 323.

Szukając auta też zacząłem przyglądać się temu aspektowi-bezpieczeństwu. I wyszło na to, że nie ma aut idealnych. Albo jest drogi w zakupie, albo się psuje, albo jest niebezpieczny. Japońce z końca XX wieku odpowiadają potrzebie auta niepsującego się i w miarę taniego w utrzymaniu. Ale poziom bezpieczeństwa to słaby punkt. Patrząc pod tym względem i za w miarę przywoitą kasę to tylko Volvo V/S 40 pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior nie chce sprzedać wręcz jest bardzo zadowolony z zakupu :biggrin: , ja też nie narzekam i może za drobną opłatą odda ją w moje ręce jak zrobię prawko :buttrock:

 

P.S. Japończyki to dobre samochody i nie dziwię Ci się Bandzior że takiego auta szukasz, życzę znalezienia samochodu, który CI będzie odpowiadał. :biggrin:

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc , zauwaz kolego ze s/v 40 to nic innego jak mitsubischi carisma ;)

czyli japoniec z dziada pradziada , zreszta rover to honda , renault-nissan ,

itd itp

takie czasy ze nam koktaile serwuja ;)

sek w tym zeby wybrac ten najsmaczniejszy

jesli o volvo chodzi - mailem 460 pelna opcja ze skora itp, tyle ze bez automata [1.8i z renault] z 95r. i byl rowniez nie do zajechania. tani relatywnie i niezniszczalny. mimo wieku nic sie nie trzaslo ,nie skrzypialo ani nie psulo . jedynie brak ASB. zdecydowal ze zamienilem na inne [xedos 9] rok starsze.

volvo z serii850 mi sie marzy wsedanie tyle ze kobielka nie chce bo za kwadratowe ;)

 

Zajc , zauwaz kolego ze s/v 40 to nic innego jak mitsubischi carisma ;)

czyli japoniec z dziada pradziada , zreszta rover to honda , renault-nissan ,

itd itp

takie czasy ze nam koktaile serwuja ;)

sek w tym zeby wybrac ten najsmaczniejszy

jesli o volvo chodzi - mailem 460 pelna opcja ze skora itp, tyle ze bez automata [1.8i z renault] z 95r. i byl rowniez nie do zajechania. tani relatywnie i niezniszczalny. mimo wieku nic sie nie trzaslo ,nie skrzypialo ani nie psulo . jedynie brak ASB. zdecydowal ze zamienilem na inne [xedos 9] rok starsze.

volvo z serii850 mi sie marzy wsedanie tyle ze kobielka nie chce bo za kwadratowe ;)

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc , zauwaz kolego ze s/v 40 to nic innego jak mitsubischi carisma ;)

Kulka, zauważ kolego że o Volvo mówiłem w kontekście bezpieczeństwa. A pomimo tego,że Carisma i S40 to bliźniacze konstrukcje-to w testach NCAP dostały rózne oceny (Volvo 4 gwiazdki a Misiek 3).

czyli japoniec z dziada pradziada

Taaa- japoniec z dziada pradziada z francuskim silnikiem i produkowany w Holandii :biggrin:

zreszta rover to honda

Szkoda,że tylko buda ma coś wspólnego z Honda. Cala mechanika to niestety wymysł brytyjski-i sypie sie jak choinka w maju...

renault-nissan

Nissan zanim zaczął współpracę z Renault, to juz zdążył zepsuć swoje auta produkująć je w Sunderland. Niestety, ale jakość już nie ta co wcześniejszych modeli. A z Renault to juz w ogóle kiszka ;)

 

mi sie marzy wsedanie tyle ze kobielka nie chce bo za kwadratowe ;)

A mi w kombiaku-podobno ostatnie prawdziwe Volvo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z japońców brałbym civica ale w sedanie bo wydaje mi się że mniej zajechane:) albo nissana almerę bo kumpel ma 1.6 w benzynie i miód :) a z francuzów to xsara lub laguna II z 1.8 motorem miom zdaniem super wygodny pojazd , miałem kiedyś na firmówce i 300 tyś i autko latało jak szalone aż skończyło na drzewie przy 140 :(

 

ja z japońców brałbym civica ale w sedanie bo wydaje mi się że mniej zajechane:) albo nissana almerę bo kumpel ma 1.6 w benzynie i miód :) a z francuzów to xsara lub laguna II z 1.8 motorem moim zdaniem super wygodny pojazd , miałem kiedyś na firmówce i 300 tyś i autko latało jak szalone aż skończyło na drzewie przy 140 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...