Skocz do zawartości

kichanie , czkawka w sportsterze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych użytkowników .

Od jakiegoś czasu w moim sporcie nasilił się objaw kichania .Objawia sie on ,podczas jazdy na minimalnym gazie na 1-2 biegu.Nie wiem gdzie mam paluchy włozyc aby to kichanie ustąpiło,Z tego co pamiętam ,to czasem mu sie kichnęło ,ale ten rodzaj kaszlu nasila mu się ,i jest coraz bardziej denerwujący . W momencie dodawania gazu ustępuje ,ale przy spacerowej jeździe -masakra.Kicha prycha ,jak byk .

Korzystając z okazji zapytam ,jakiej szerokości półki dorobić do przodu ,aby z rozstawem nie przesadzić (chodzi o przednie koło)

Prosiłbym może o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege!

No na poczatek rzuc okiem na swiece, ale ja podejrzewalbym zanieczyszczony gaznik, szczegolnie zwroc uwage na dysze wolnych obrotow. HD ma pompke przyspieszajaca w gazniku tak wiec przy ostrzejszej jezdzie mozesz nie miec problemow, a przy delikatnym kreceniu manetka mozesz czuc braki w zasilaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka przyśpieszająca nie ma z tym nic wspólnego. Działa tylko przy nagłym otwarciu przepustnicy a nie cały czas.

Przeczytaj jeszcze raz w jakim kontekscie pisalem o pompce, chodzilo mi tylko o to zeby wytlumaczyc koledze ze dzieki pompce przy ostrzejszej jezdzie jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodziło, ale nawet jeśli w gaźniku nie ma pompki przyśpieszającej to przy wyzszysz obrotach dysza wolnych obrotów nie ma wpływu na prace silnika i dla tego jak Koczu napisał w momencie dodawania gazu kichanie ustempuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza to jedno a druga sprawa to sprawdź gumkę mocującą gaźnik na króćcu. Ona często jest przyczyną kichania bo puszcza lewe powietrze. HD często kichają na wolnych, nie jesteś sam - moja Electra też czasem kicha, znajomego Sporciak 1200 też kicha. Masz seryjne wydechy i filtr powietrza czy akcesoryjne? Kichanie w gaźnik to też objaw ubogiej mieszanki. A pompkę przyspieszacza u siebie w ogóle odłączyłem bo tylko pluła paliwem na przepustnicę, skutków ubocznych nie zauważyłem. Moto jeździ jak wcześniej, świece wyglądają ok a moto nie pali już 14l/100km. :biggrin: Dopiero jak odświeżę gaźnik (nowa membrana i gadżety) to podłączę pompkę spowrotem. Pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodziło, ale nawet jeśli w gaźniku nie ma pompki przyśpieszającej to przy wyzszysz obrotach dysza wolnych obrotów nie ma wpływu na prace silnika i dla tego jak Koczu napisał w momencie dodawania gazu kichanie ustempuje.

Zeby byc konsekwentnym-dysza wolnych obrotow odpowiada za sklad mieszanki od wolnych obrotow do mniej wiecej polowy obrotow maksymalnych, a niekiedy wiecej wiec nie jest tak jak myslisz.

 

A co do podpowiedzi Qurima-sprobuj gwaltownie odkrecic u siebie gaz na wolnych obrotach to wtedy zobaczysz po co jest pompka przyspieszajaca w tym motocyklu;)

Chyba ze masz tak rozregulowany gaznik ze paliwo sie przez niego przelewa to moze i nie zauwazysz ze moto sie dlawi..;)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby byc konsekwentnym-dysza wolnych obrotow odpowiada za sklad mieszanki od wolnych obrotow do mniej wiecej polowy obrotow maksymalnych, a niekiedy wiecej wiec nie jest tak jak myslisz.

 

A co do podpowiedzi Qurima-sprobuj gwaltownie odkrecic u siebie gaz na wolnych obrotach to wtedy zobaczysz po co jest pompka przyspieszajaca w tym motocyklu;)

Chyba ze masz tak rozregulowany gaznik ze paliwo sie przez niego przelewa to moze i nie zauwazysz ze moto sie dlawi..;)

Pozdro!

No dobra ,ale motór mam już 2 rok i jest nie zabytkowy bo z 2003 roku ma z 1000 mil i w sumie coś mu ostatnio bije na pale ,Ma filtr Screamin' Eagle i wydechy wolne,.Pierdolnięcie masakryczne ,ale wolno się nim jechać nie da :( bo prycha ,kicha ,heh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prosta sprawa - zostal mocno zubozony przez filtr i wydechy, teraz trzeba mu dac wiecej paliwka i wyglada z tego ze na wolnych, czyli czeka na wymiane dyszy wolnych na wieksza i ew iglica jeden zabek w dol ( czyli iglica w gore )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dawno tutaj sie nikt nie wypowiadal, ja mam podobne objawy i tez podejrzewam swiece. Moze mi ktos podpowiedziec jakie swiece zakupic, o jakich parametrach na jazde w UK, czyli przy niezbyt wysokich temperaturach? Teraz zauwazam ze kiedy jest "goraco" to Hary smiga jak zloto, a przy zimnie to nie mozna z nim dojsc do ladu, prycha kicha i gasnie praktycznie przy kazdym spuszczeni manetki. :banghead: z gory dzieki za podpowiedz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, Championy są git. Champion robi świece dla HD. Dobre są też Screamin Eagle.

 

A Twoje kichanie w kiepskiej pogodzie to kwestia regulacji. Harry jest tak prymitywny że trudno go wyregulować uniwersalnie na każdą pogodę. Ustawisz na zimną, będą jaja w upały, ustawisz na upał, będą jaja w zimne dni. Odkręcenie składu powinno pomóc trochę. Odkręcania wzbogaca mieszankę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Przyczepie się do tematu, bo szkoda śmiecić nowymi postami... na dodatek może z laickimi pytaniami...

 

Ja wiem, że Harry jest specyficzny, ma bulgotać na wolnych obrotach i to jest piękne... ale czy powinien szarpać tak jak by miał czwakę jadąc na 1 biegu bez gazu...

 

W innych motkach i również Vkach z takim czymś się nie spotkałem :/

 

Obroty 950 - 1000 rpm

rok 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...