Skocz do zawartości

"Jazda motocyklem, a przyjmowanie lekarstw"


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"O ile o niebezpieczeństwie jazdy po alkoholu wie każdy, o tyle leki często traktujemy jak takie kolorowe cukierki. Zielona czy czerwona kapsułka „celnie trafia w źródło bólu” – to zapamiętujmy od razu. Ale „przeczytaj ulotkę lub skonsultuj się...” jakoś ucieka. Zresztą... Kto by czytał ulotki?" - linka na motogen

 

pytania czym się leczyć już bywały, teraz można poczytać jaki jeszcze wpływ mają prochy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za przyjemność jeździć na trzeźwo :icon_mrgreen:

 

 

z tym gripexem to racja, kiedyś wziałem 2 tabletki i czułem się jak naćpany. Ja tam staram się wcale nie zażywać leków, najlepsza kuracja % :)

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gripex ma wyjątkowe działanie - jak się bierze zalecaną dawkę czyli 4x2 to po 3 strzale koło 17 efedryna robi swoje i cieżko jeździć nawet autem, nie mówiąc już o próbie skupienia się na moto...

Edytowane przez dwapro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w przypadku gripexu zgubne działanie wywołuje dextrometorfan; zresztą mniejsza o to, najważniejsze żeby nie jeździć po tym pojazdami

 

a do tego pseudoefedryna i demolka pod czaszką gotowa. a tak na marginesie to jak się jest chorym to się powinno leżeć a nie jeździć na moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co 21 lat i już viagre bierzesz :D ? :P

 

Trzeba czytać ulotki leków ;]

Apap, ibuprom są bezpieczne jak wiekszosc leków przeciw bólowych ale leki na przezębienia podobno maja właśnie jakieś takie składniki...powodujące "zakłócenia"

 

P.S po viagrze jak już to raczej sie nie jezdzi na moto :icon_mrgreen: :icon_twisted:

Edytowane przez Sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nikt nie czyta ulotek bo są mega długie :banghead:

 

I dlatego, że większość z nich niewiele rozumie. Kiedyś mieliśmy za zadanie stworzyć prostą, zrozumiałą ulotkę. Okazało się, że niektórych to przerasta ;D

A jedak znajduje się tam sporo ważnych rzeczy. Nikt nie musi czytac całej. Wystarczyłyby ostrzeżenia i ew. interakcje.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się ostatnio nad padaczką.Ogólnie nie jestem chora ale niestety będzie to z 3 może 4 lata temu miałam "jednorazowy" atak w skutek "prze imprezowania" :D Oczywiscie byłam w szpitalu pare godzin,zbadano mnie i wypuszczono.Orzeczenie lekarskie na Kat. A Pozytywne. I teraz jedni twierdzą że jeżeli raz wystapi to znaczy że jesteśmy na nią chorzy inni mówią co innego..konsekwencje mogą być duże... o czym nawet nie chce mysleć.I co dalej jeżeli lekarze uznali że tego przypadku nie leczymy bo nie ma potrzeby..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałam się ostatnio nad padaczką. Ogólnie nie jestem chora ale niestety będzie to z 3 może 4 lata temu miałam "jednorazowy" atak w skutek "prze imprezowania" :D Oczywiscie byłam w szpitalu pare godzin,zbadano mnie i wypuszczono.Orzeczenie lekarskie na Kat. A Pozytywne. I teraz jedni twierdzą że jeżeli raz wystapi to znaczy że jesteśmy na nią chorzy inni mówią co innego..konsekwencje mogą być duże... o czym nawet nie chce mysleć.I co dalej jeżeli lekarze uznali że tego przypadku nie leczymy bo nie ma potrzeby..?

 

Jednorazowe ataki drgazwek moga być wywołane różnymi czynnikami i mogą wystąpic u osób które padaczki niegdy nie miały i miały nie będą. - Sama piszesz, że przesadziłaś - czy chorobami.

Zbadali Cie, uznali, że jesteś zdrowa (przynajmniej w tym względzie) i nie ma czego leczyć. I po wszystkim.

A do lekarzy - mimo wszystko trzeba mieć jakies zaufanie. Nie dlatego, ze sa nieomylni. Ale jesli nie do nich, to do kogo?

BTW po lekach przeciwpadaczkowych napewno byś nie pojeździła, (o całej masie mało przyjemnych działań niepożądanych juz nie wspominając), więc ciesz się, że Cię nimi profilaktycznie nie faszerują.

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...