Skocz do zawartości

Niespodzianka vn 1500


Biop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witać,

Piszę aby zwrócić uwagę na jedną rzecz, o której dowiedziałem się dopiero niedawno i może uchronię kogoś przed popełnieniem tego samego błędu.

Otóż zakupiłem VN 1500 1998 (sprawa sie dzieje w Dublinie), motor byl tani 1000euro, nie był na chodzie ale za niewielkie pieniądze już jeździ :). Motorek był sprowadzony ze stanów do Anglii, i ja go kupiłem na angelskich blachach. W papierach datą pierwszej rejestracji jest maj 1998.

Niestety po sprawdzeniu numeru ramy, tydzień temu, okazuje sie ze numer odpowiada motocyklom produkowanym w 1993 roku :banghead:

A na ramie za przednią lampą jest numer 10/92-podejrzewam że to rok produkcji?

Zasięgnąłem języka w paru sklepach i dowiedziałem się że z motorami ze stanów często tak bywa że mogą przestać nawet parę lat w sklepie zanim zostaną kupione i stąd różnica w rocznikach.

Tak jak napisałem, ponieważ tanio go kupiłem bardzo się nie pieklę, ale nauczkę mam, i następne moto przed zakupem będzie dokładnie oblukane.

A w ogóle to mimo róznych negatywnych opinii na temat vn przed 1999 rokiem, motorek wydaje sie byc naprawde ok i mam nadzieje, że zostaniemy dobrymi kompanami :crossy:

Troszke sie rozpisałem ale po to w sumie forum jest ;)

Pozdrawiam cieplo z prawie wiosennego Dublina!

Biop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w ogóle to mimo róznych negatywnych opinii na temat vn przed 1999 rokiem, motorek wydaje sie byc naprawde ok i mam nadzieje, że zostaniemy dobrymi kompanami :crossy:

Troszke sie rozpisałem ale po to w sumie forum jest ;)

Pozdrawiam cieplo z prawie wiosennego Dublina!

Biop

 

 

Czego Ci życzę i pozdrawiam :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Irlandii ale w Szkocji i Anglli w papierach rok pierwszej rejestracji jest jako rok produkcji. Przy rejestrowaniu można zabiegać o rejestrację o numerach zgodnych z rokiem produkcji ale nie zawsze jest tak zarejestrowane. Rejestrowanie wg. roku produkcji to tzw. "age related number plate" jako że każdy nr. rejestracyjny zawiera rok produkcji pojazdu. No i rejestracja zostaje z pojazdem już na zawsze.

 

 

PS. Dałeś się wydymać przy kupnie moto ale jak sprzęt jest w git stanie to co przeszkadza rocznik? Tym bardziej w takim typie motocykla. Pzdr.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że na początku myślałem jak kupiłeś, że rok masz źle wbity (nawet się pytałem chyba o lepsze zdjęcie, aby się upewnić), ale uwierzyłem, jak znalazłem informację, że w stanach był sprzedawany ten model do '98. Trochę szkoda, że jednak nie jest :icon_rolleyes:

Ale z drugiej strony, to mam taki sam, tylko '94 i mogę powiedzieć narazie, że żadnej negatywnej opinii o nim nie mogę powiedzieć za bardzo ;) (może trochę na hamulce bym ponarzekał, ale w końcu takie motorki mają je przeważnie gorsze :/ ).

 

Tak więc miłego ujeżdżania maszyny bez przykrych niespodzianek życzę i do zobaczenia na trasie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Irlandii ale w Szkocji i Anglli w papierach rok pierwszej rejestracji jest jako rok produkcji. Przy rejestrowaniu można zabiegać o rejestrację o numerach zgodnych z rokiem produkcji ale nie zawsze jest tak zarejestrowane. Rejestrowanie wg. roku produkcji to tzw. "age related number plate" jako że każdy nr. rejestracyjny zawiera rok produkcji pojazdu. No i rejestracja zostaje z pojazdem już na zawsze.

PS. Dałeś się wydymać przy kupnie moto ale jak sprzęt jest w git stanie to co przeszkadza rocznik? Tym bardziej w takim typie motocykla. Pzdr.

 

Hej,

Do wczoraj myślałem że rok produkcji w Irlandii jest pierwszymi dwoma cyframi na rejestracji i mysle ze w 99% tak jest, jednak mysle ze w moim przypadku bede mial numery 98 D .... czyli zerkną w papiery (w których pierwsza rejestracja to 1998) i tak zostanie. Być może się mylę, ale niedługo się przekonam - na razie smigam na angielskich blachach i staram się omijać gardziarnie z daleka :biggrin: .

 

A co do wydymania, to nie, za te pieniądze wziąłbym ten motorek nawet jakby byl z 1986 roku.

A wiedza kosztuje hihi;)

Pozdrawiam!

Biop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja zdarza sie dośc czesto i to nie tylko w przypadku VN... Ja moja CRm kupiłem jako rocznik 93... w dowodzie, tak jest w ksiązce pojazdu i tak jest wszędzie.... maszyna była sprowadzona ze szwajcarii.... jednak po przyjrzeniu się całemu motocyklowi i oznaczeniom produkcyjnym (cyferki w kółeczkach) wychodzi ze moja maszynka jest z 1990 roku a w najgorszym wypadku z 89 na co by wskazywał numer na tabliczce znamionowej (ale tego nie jestem pewien) maszyna jest ok, w Polsce miała jednego tylko właściciela...hmmm czyżby tylko w Polsce rok produkcji odpowiadał rokowi produkcji a nie dacie pierwszej rejestracji? Dziwna nieco sprawa...

 

Niemniej nie ma co narzekać... ja swoją Hondzinkę też tanio kupiłem i tanio ją wyremontowałem, jestem zadowolony bardzo :) a to się liczy przede wszystkim.

 

Pozdro i byle do wiosny :D

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz "starszy" typ VNa1500 z rynku USA, europejskie miały okrągły filtr. Jak napisał @rawen w europie od 1996-97r. był już Classic.

 

Hehe bez borazy, ale żeś ameryke odkrył :icon_razz: Było napisane, że a USA ściągnięte i na zdjęciu widać. A skoro jest on z '92 to akurat wtedy były tylko owalne filtry, bo okrągłe weszły dopiero w '95 :wink:

A co do tych filtrów, to mi się bardziej podobają te owalne :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sie myliłem z tym rokiem na blachach w Irlandii.

Kupiłem dzisiaj blachy i dali mi numer 93 D ..... czyli wygląda na to że na blachach jest rok produkcji a nie rok pierwszej rejestracji.

Tak że od dziś legalnie, haha!

Siema!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...