Skocz do zawartości

Ciąża a jazda motocyklem


Rekomendowane odpowiedzi

Przed wojną i zaraz po niej rodzice aż tak nie przejmowali się potomstwem, nie trzęśli się nad nim (obojętnie w którym stadium rozwoju) i dzięki temu wyrastało ono na zdrowe i silne okazy. Słabe osobniki się po prostu wykruszały. Teraz rodzice trzęsą się nad dziećmi (jak widać tymi w postaci embrionalnej też), wychuchane to i wypieszczone, a przez to delikatne i słabowite. Do tego dochodzi jeszcze później bezstresowe wychowanie i na koniec okazuje się że często jest ono niewdzięczne za okazaną im troskę. :icon_mrgreen: :wink:

Z punktu widzenia jakości populacji masz rację. Duża śmiertelność wśród niemowląt, dzieci oraz duża śmiertelność kobiet podczas porodu i połogu powodowały naturalną eliminację słabszych jednostek. Obecnie jest to jednak nie do zaakceptowania. Medycyna leczy i utrzymuje przy życiu osobniki, które jeszcze 100 lat temu zmarłyby we wczesnym dzieciństwie i umożliwiając im jednak przenoszenie wordzonych wad na przyszłe pokolenia. Uwazam mimo wszystko, że cywilizacja będąc bądź co bądź wytworem natury ma w tym jakiś cel. Ewentualny kataklizm czy pogorszenie się warunków życia w wyniku np wojen w pierwszej chwili odbierze kredyt, który tym ludziom przyznała za młodu medycyna, a przy większej ilości młodych osobników mimo że fizycznie słabszych nasz gatunek ma szanse na inne ścieżki rozwoju niż typowo fizyczna. Nie potrzeba nam widocznie obecnie silnych wojowników, ale raczej wiecej jednostek mogących ciągnąć rozwój technologii. (A technologia też jest przecież dziełem natury, tak jak wszystko co na Ziemi).

 

To taka moja teoryjka :)

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia jakości populacji masz rację. Duża śmiertelność wśród niemowląt, dzieci oraz duża śmiertelność kobiet podczas porodu i połogu powodowały naturalną eliminację słabszych jednostek. Obecnie jest to jednak nie do zaakceptowania. Medycyna leczy i utrzymuje przy życiu osobniki, które jeszcze 100 lat temu zmarłyby we wczesnym dzieciństwie i umożliwiając im jednak przenoszenie wordzonych wad na przyszłe pokolenia. Uwazam mimo wszystko, że cywilizacja będąc bądź co bądź wytworem natury ma w tym jakiś cel. Ewentualny kataklizm czy pogorszenie się warunków życia w wyniku np wojen w pierwszej chwili odbierze kredyt, który tym ludziom przyznała za młodu medycyna, a przy większej ilości młodych osobników mimo że fizycznie słabszych nasz gatunek ma szanse na inne ścieżki rozwoju niż typowo fizyczna. Nie potrzeba nam widocznie obecnie silnych wojowników, ale raczej wiecej jednostek mogących ciągnąć rozwój technologii. (A technologia też jest przecież dziełem natury, tak jak wszystko co na Ziemi).

 

To taka moja teoryjka :)

 

pozdr

 

No to tezy rozprawy już są. Teraz tylko doklepać ze 100 stron i doktorat gotowy. :icon_mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia jakości populacji masz rację. Duża śmiertelność wśród niemowląt, dzieci oraz duża śmiertelność kobiet podczas porodu i połogu powodowały naturalną eliminację słabszych jednostek. Obecnie jest to jednak nie do zaakceptowania. Medycyna leczy i utrzymuje przy życiu osobniki, które jeszcze 100 lat temu zmarłyby we wczesnym dzieciństwie i umożliwiając im jednak przenoszenie wordzonych wad na przyszłe pokolenia. Uwazam mimo wszystko, że cywilizacja będąc bądź co bądź wytworem natury ma w tym jakiś cel. Ewentualny kataklizm czy pogorszenie się warunków życia w wyniku np wojen w pierwszej chwili odbierze kredyt, który tym ludziom przyznała za młodu medycyna, a przy większej ilości młodych osobników mimo że fizycznie słabszych nasz gatunek ma szanse na inne ścieżki rozwoju niż typowo fizyczna. Nie potrzeba nam widocznie obecnie silnych wojowników, ale raczej wiecej jednostek mogących ciągnąć rozwój technologii. (A technologia też jest przecież dziełem natury, tak jak wszystko co na Ziemi).

ale na wojne ida zdrowi ;) oni gina i razem z nimi ich bezcenny material genetyczny

no i mamy tutaj paradox ze bedziemy miec coraz slabsza genetycznie populacje

nie wiem czy znacie temat wojny Paragwaju z sasiadami w XIX w. panstewko to stracilo 90% meskiej populacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_paragwajska

i jakos nie przynioslo to pozytywnego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wojną i zaraz po niej rodzice aż tak nie przejmowali się potomstwem, nie trzęśli się nad nim (obojętnie w którym stadium rozwoju) i dzięki temu wyrastało ono na zdrowe i silne okazy. Słabe osobniki się po prostu wykruszały. Teraz rodzice trzęsą się nad dziećmi (jak widać tymi w postaci embrionalnej też), wychuchane to i wypieszczone, a przez to delikatne i słabowite. Do tego dochodzi jeszcze później bezstresowe wychowanie i na koniec okazuje się że często jest ono niewdzięczne za okazaną im troskę. :icon_mrgreen: :wink:

Trza by sie tylko zastanowić czy to dobrze czy źle. Jeżeli jakość populacji będziemy mierzyć tylko pod względem zdrowia fizycznego to faktycznie eliminacja osobników słabszych jest wskazana. Ale w dzisiejszych czasach może lepiej mieć niepełnosprawnego inteligenta niż zdrowego i silnego idiotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość starydziad

A może taki pomysł:

zajśc w ciążę we wrześniu, żeby już na następny sezon byc w formie :)

Wyszka to ma być wasze pierwsze dziecko ?

 

Moja kobieta, w życiu by nie wsiadła na moto będąć w ciąży, a ja bym kategorycznie zabronił.

Yuby był kiedyś naprawdę bystrym gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po naturalnym porodzie nie będziesz w formie. Więc sezon z głowy.

 

Zaciekawiłaś mnie. Możesz rozwinąć?

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...