Skocz do zawartości

ETZ 150


Lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zmieniam kumplowi tarcze sprzęgła w ETZ 150, powiedzice mi z jaka wartością Nm doręcić te trzy śruby wkręcane w zabierak ściskające tarcze? Zabierak jest nowy więc podejrzewam ze jakość aluminium jest jeszcze bardziej gówniana niż w oryginale więc boje sie żeby nie zerwać gwintu ale i żeby nie skręcić tego za słabo...

Ile Nm ma być na kluczu dynamometrycznym?

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne sroby maja tyle gwinu ze wkrecasz do konca gwintu.

Umiesz czytac ze zrozumieniem? Czy tylko nabijasz sobie licznik postow nic nie wnoszacymi wypowiedziami?

Wiesz co to jest moment dokrecenia sruby i co to za jednostka Nm? Jesli nie wiesz to nie pisz bo kolega zadal konkretne pytani i chcialby konkretna odpowiedz.

Lukasz, poszukaj kogos z ksiazka Jezdze motocyklem MZ, tam wszystko znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze dokręcałem te sróby na oko. Niemają byc one dokręcone na hama ale tez nie za słabo. Dokrec je tak z wyczuciem i będzie dobrze.

Te nowe aluminiowe zabieraki są bardzo kruche, MZ nienadaje się do katowania bo sprzegło w 150tce jest baardzo liche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys na Youtube widzialem fajne filmiki z rozbierania i skladania silnikow od mz-tek. Mysle ze wystarczy wpisac odpowiednia niemiecka fraze i znajdziesz.

 

PS. Jezeli sie boisz ukrecic sruby to zawsze mozna dokrecic troszeczke mniejszym momentem i zastosowac klej do gwintow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem juz koledze na PW rozwiazanie problemu.

 

http://hoth.amu.edu.pl/~intr/pliki/serwis/serwis.htm

 

a to radze włochaty poczytać zanim zaczniesz sie brać za jakaś ETZ 150

 

Miałem 2 MZ ETZ 150, których zawsze trza było zrobić sprzęgło, teraz brachol ma ETZke 150 i też była remontowana, zawsze robiłem tak jak napisałem wyżej i wszystko działało.

Tak ze dzięki wueska za rade ale niepotrzebnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się czytało. :biggrin: Może ktoś z Was potrzebuje zdrowe kartery do ETZ150? I skrzynie biegów? Ostatnio wykopałem niekompletny silnik na złomowisku i chętnie oddam te graty za kilka groszy zanim trafią do źródła.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...