Skocz do zawartości

Kupię Enduro (używane)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

RM125 z 95r - niedobre.

Mocny, wyczynowy silnik, zupełnie nie nadający się do enuro. Typowa crossówka bez prawa rejestracji. Sam miałem taki motocykl kliedyś. Nie polecam. Nie pojeździsz technicznie w terenie. To motocykl na tor.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bradzo mocny motocykl. I bardzo stary. Jak na 2T i to przy 300 ccm to ten KTM jest już weteranem, rencistą, emerytem jednym słowem. Skarbonka mówiąc krótko. Dwusuwowe 300 ccm to naprawdę ekstrelalne silniki, zwykle wyżyłowane do maska. Kolega z Sokoła miał 300 EXC z 2000 roku, sprzedał za ok. 10.000 zł i skakał pod sufit, że mu się udało kupca znaleźć.

Poza tym w 94 roku nie robili serii EXC. Więc jakieś nieporozumienie tu jest.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszcesniej enduro firmy KTM sie chyba GS nazywało, ale otorzyłem katalog z 94 roku i tam są EXC, pozatym kumpel ma 2 EXC 50 jeden z 94 i drugi z 95 roku. Jeżeli jesteś początkujący to daruj soebie ten motocykl. Po pierwsze jest bardzo mocny - po drugie to może być skarbonka bez dna bo to wyczynowy motocykl a w wyczynie koszty eksploatacji są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cały czas wymieniasz crossówki. To nie będzie dobry motocykl dla Ciebie do spokojnej jazdy. Ta Husky to również crossówka.

Natomiast na Gilera... No cóż, jak ją kupisz, to dopiero się przekonasz, czym pachnie szukanie częście do tyak egzotycznego i starego motocykla. Obawiam się, że w pewnych przypadkach będziesz zdany na inwencję jakiegoś rzemieślnika, bo po prostu oryginalnych części nie dostaniesz.

Musisz sobioe zadać podstawowe pytanie - czy szukam motocykla łatwego do szybkiej i taniej naprawy, ale rzecz jasna droższego w zakupie (bo na takie jest popyt), czy też tańszego, mniej popularnej firmy, za to stwarzającego probleny z serwisem, utrzymaniem itd.

Zastanów się, czy nie warto poczekać jeszcze chwilę, odłożyć jeszcze z 2000 zł. Za 8000 możesz już szukac całkiem ciekawego enduro, choćby starszej Yamahy XT (super sprawa). Starszej, za to łatwiej w utrzymaniu. No i świetnie siętym jeździ.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałek wspominał coś o Yamaha DT 125, ja znalazłem Yamahę DT 125R, czym różni się od DT 125? Czy model z roku 1990 jest dobry oraz czy cena za niego 5.500 nie jest zbyt duża?? Motocykl jest z Piotrkowa Trybunalskiego. Czy ktoś mieszka w pobliżu i mógłby go obejrzeć, przetestować?? :?: Jeżeli tak proszę o odpowiedź, podam mojego maila i link do tej Yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (w czwartek) kupiłem Kawasaki KLX 250R i jestem bardzo zadowolony !!! Przyznam szczerze, że bardzo trudno znaleźć enduro w tej cenie (6000zl) i w bdb stanie :D Ja już po trzech miesiącach szukania miałem zamiar kupić cross-a, ale znalazłem tego klx-a :D

 

Po pierwszej przejażdżce :D zrozumiałem czego szukałem, a szukałem czegoś do wyżycia się i do zwiedzania okolicznych terenów !!! 4T to jest to (wcześniej jeździłem na CZ 125 cross) !!! KLX wreszcie otworzył mi oczy, teraz wiem że następnym moto też będzie 4T !!!

 

PS: Życzę powodzenia w szukaniu !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w przyszłym sezonie będe szukał jakiegoś 4t bo to do enduro to one sie lepiej nadają :D

Po twoim poście przeglądałem materiały o KLX 350 i 300 i chyba jezeli bede zmieniał motocykl w przyszłym sezonie to już chyba wiem na jaki :D mysałem tez o DR ale ta kawa 100 razy ładniej wygląda a na wyczynowe endurko 4t mie nie stac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - Strzałek ma rację - DT do lasu też jest dobra. Tylko nie skacz na niej.

 

Kompletnie nie rozumiem co ty Dominik masz do skakania na DT125 :? Mój kumpel miał dt125 i katował ją przez cztery lata skacząc na poligonie i nigdy nie miał z nią żadnych problemów. Popacz tylko jak niemcy skaczą na swojich dt :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją DT skakałem i to całkiem daleko. Fakt, że miękka była i po roku czasu miała ogromne luzy na tylnim wachaczu, ale nic nigdy sie nie stało złego podczas skoku - motorek w miare wytrzymały ale trzeba pilnować luzów w zawieszeniu. Aha ja miałem przód utwardzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po twoim poście przeglądałem materiały o KLX 350 i 300 i chyba jezeli bede zmieniał motocykl w przyszłym sezonie to już chyba wiem na jaki :banghead: mysałem tez o DR ale ta kawa 100 razy ładniej wygląda a na wyczynowe endurko 4t mie nie stac :evil:

 

Ja też myślałem nad Dr 350 ale ona jest troche ciężka i ceny zaczynają się raczej od 7000zl za moto w przyzwoitym stanie :?

Początkowo KLX 250R był dla mnie nieosiagalny (rzadko go spotkać w ogloszeniach no i cena od 6500zl w góre), ale udało mi się go wyrwać w atrakcyjnej cenie i bdb stanie (nie licząc kosmetyki, ale to w końcu enduro) - teraz nim śmigam :buttrock:

Za tydzień planuje jakąś sesje zdjeciową i może mały filmik :D, więc z chęcia wyśle ci fotki !!!

 

Narazie dysponuje bardzo kiepskimi fotkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...