Skocz do zawartości

R1 - dziwny pisk po przekręceniu kluczyka w stacyjce


Piekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Kupiłem sobie R1 z 2004r i słysze zastanawiający pisk. Słychać go wtedy kiedy:

przekręcam kluczyk w stacyjce (ale go nie odpalam). Następnie słychać chyba wtrysk paliwa, jest chwila przerwy i po chwili słychać znów jakby wtrysk ale tak dziwnie już piszczący. Niby motor zachowuje się tak samo jak moja poprzednia R1 z 2003r ale tu jest dodatkowo ten pisk taki dziwny dla ucha, który mnie niepokoi. Koledzy co to może być???Czy to normalne??? Dodam, że motocykl odpala bezproblemowo, chodzi tak jak powinien.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czasem nie jest pompa paliwa? :)

 

Nie wiem dlatego się pytam :-). Tylko jakby to była pompa to chyba za pierwszym wtryskiem by piszczało a to piszczy po chwili przerwy jak drugi raz się załączy :-). Nie umiem wytłumaczyć ale jest to taki dziwny dzwięk-całkiem inny od tego pierwszego wtrysku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz w kolektorze ssacy jak ja pierdyknie pradem to piszczy...

 

A tak na poważnie słychać pompe, potem przedwtrysk, ciśnienie opadło wiec pompa znowu dobija ciśnienia do układu.

 

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Trochę zeszło ze mnie ciśnienie :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w prawdzie nigdy nie miałem motocykla Japońskiego na wtrysku ale mam Stukati i Bawarke na wtrysku i zawsze pompa paliwa dawała mi w nich do zrozumienia piskliwym i dziwnym dźwiękiem że do wymiany jest filterek paliwa ,stawiając jej duży opór mocno ją obciąża przez co pracując wydaje piskliwe stękania.Skoro nie dawno kupiłeś sprzenta to warto wymienić filterek bo nie wiadomo czy poprzednik go kiedykolwiek wymieniał.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...