Skocz do zawartości

Angliki Lampy Przeróbka


pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co Ci to? na przeglądzie technicznym nie sprawdzą świateł a w użytkowaniu nie przeszkadzają. Zwróć tylko uwagę aby lampa była ustawiona poprawnie co by nie oślepiać innych na drodze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci to? na przeglądzie technicznym nie sprawdzą świateł a w użytkowaniu nie przeszkadzają. Zwróć tylko uwagę aby lampa była ustawiona poprawnie co by nie oślepiać innych na drodze.

 

ech znowu ten sam temat; przeszkadzaja w mniejszym lub wiekszym stopniu zawsze, sam sprzedaje angielskie motocykle i wiem, ze lampa powinna byc wymieniona, kazdy postepuje jak chce ja poprostu mowie ze w zasadzie powinno sie ja wymienic, faktem jest, ze z reguly tego nie robia...

Co do ustawienia, to jesli ustawisz tak abys nie oslepial to sam nie bedziesz za wiele widzial i bedziesz podrozowal na zasadzie oni mnie widza a ja nic ale co tam jade:)

Z kolei jesli chodzi o przeglady, fakt nie sprawdzaja, ale czy to dobre?...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam czy ktoś coś takiego robił?

Inne dywagacje mnie nie interesują. :biggrin:

 

wiem o co pytasz bylo to na forum, nie robil nikt bo to inna konstrukcja lampy, a reflektor z odblysnikiem tworza calosc, ew. A. Slodowy moze pomoc... co znaczy, ze jezeli bys cos wykombinowal to poswiecisz temu wiecej pracy i zachodu niz w wypadku nabycia uzywki europejskiej.

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem jakoś obrócić tą lampę, żeby świeciła bardziej jak europejska, ale odbłyśnik i reflektor są sklejone silikonem, do tego są wycięcia pozycyjne w reflektorze. Jedyna opcja to nawiercić nowe otwory w kloszu, albo kupić cały element który w hondzie kosztuje 260pln.

Tak było w nakedzie, w plastiku pewnie jeszcze trudniej.

Edytowane przez dfg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam czy ktoś coś takiego robił?

Inne dywagacje mnie nie interesują. :biggrin:

 

Robil, robil. :clap:

Kolega w Road Starze z UK wymienik wklad ktory kupil w Polsce za 70 zlotych :icon_mrgreen:

Wyjal stary, angielski i wlozyl nowy i po sprawie :clap:

Ja nie wymienialem bo sprawdzalem na przyrzadzie do swiatel i jest OK :lalag:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie,co wy za przeproszeniem za glupoty wypisujecie!!!? :banghead: jak to nie trzeba wymieniac?trzeba jak najbardziej!

po pierwsze na przegladzie sprawdzaja bo oswietlenie jest podstawowa rzecza,po drugie jak ktos nie wymieni to policja zatrzymuje takiego delikwenta(bo widzi ze lampa swieci nie teges) i zabiera dowodzik bez zadnego gadania,a po trzecie to na takiej lampie widocznosc jest do du... i mozna sie gdzies wladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się właściwie różni świecenie reflektorów angielskich i "nieangielskich" bo Anglia to jeszcze Europa w końcu? Piszecie że nic nie widać przy tych reflektorach. To co oni mają noktowiziory w oczach że jakoś jeżdżą z takimi lampami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się właściwie różni świecenie reflektorów angielskich i "nieangielskich" bo Anglia to jeszcze Europa w końcu? Piszecie że nic nie widać przy tych reflektorach. To co oni mają noktowiziory w oczach że jakoś jeżdżą z takimi lampami?

W Anglii jest ruch lewostronny, istota reflektorow asymetrycznych, takich jak montowane sa w Europie jest skuteczniejsze oswietlanie pobocza, odpowiednio u nas prawego w UK i np. Irlandii lewego, stad uzytkujac angielskie reflektory u nas po pierwsze niedostatecznie oswietlamy pobocze, nie widzimy pieszych, nieoswietlonych rowerzystow itp a dodatkowo oslepiamy pojazdy z przeciwka rzucajac dodatkowe swiatlo w ich kierunku...

pozdrawiam

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedostatecznie oswietlamy pobocze, nie widzimy pieszych, nieoswietlonych rowerzystow itp a dodatkowo oslepiamy pojazdy z przeciwka rzucajac dodatkowe swiatlo w ich kierunku...

 

a jesli masz regulacje swiatla za pomoca pokretel ( na ogol dwa, jedno do pionu, drugie do poziomu ), mozesz sobie sam zmienic ustawienia padania swiatla tak ze juz nie oslepiasz a reflektor swieci Ci prawidlowo :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli masz regulacje swiatla za pomoca pokretel ( na ogol dwa, jedno do pionu, drugie do poziomu ), mozesz sobie sam zmienic ustawienia padania swiatla tak ze juz nie oslepiasz a reflektor swieci Ci prawidlowo :clap:

 

Nie ma możliwości fizycznej na prze regulowanie reflektora z ruchu lewostronnego na ruch prawostronny.

Jedyne wyjście z sytuacji to zakup nowego lub używanego reflektora z homologacją dla ruchu prawostronnego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli masz regulacje swiatla za pomoca pokretel ( na ogol dwa, jedno do pionu, drugie do poziomu ), mozesz sobie sam zmienic ustawienia padania swiatla tak ze juz nie oslepiasz a reflektor swieci Ci prawidlowo :clap:

nie mozesz, ewentualnie zgodze sie ze w reflektorach symetrycznych owszem, jesli w systemie asymetrycznym ograniczysz oslepianie osob z przeciwka regulacja gora dol to bedziesz mial duzo krotsze swiatlo, jesli chcesz natomiast oswietlic pobocze regulacja prawo-lewo to jest to juz niewykonalne i zalezne od konstrukcji reflektora. Ja nie mowie, ze jazda na takich lampach to tragedia, ale nigdy nie zgodze sie, ze nie widzicie zadnej roznicy, badz, ze wszystko mozna wyregulowac...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...