Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A Twoj by legl, jakbys sprobowal pojezdzic przepisowo u nas :)

 

Zbyhu, stwierdzam, ze do Ciebie nie dochodzi fakt, ze sa jeszcze na tym swiecie ludie ktorzy jezdza przepisowo. Do Twojej wiadomosci, w zeszlym tygodniu bujalem sie przez tydzien po PL i dalej twierdze, ze sie da.

 

Przyznam, ze sa miejsca gdzie znaki ustawione sa gorzej niz bezmyslnie, mozna by je ustawic bardziej z sensem i logika ale to jak oboje wiemy, zupelnie inna bajka.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce żeby zarabiać więcej trzeba mieć "plecy", dziadka w ormo, wujka hujka, albo nie wiadomo jakie układy żeby Cię przyjęli do jakieś normalnej firmy i godziwie płacili, albo kraść "legalnie"

Bzdura kolego. Aby w Polsce, jak i w każdym innym kraju dobrze zarabiać, trzeba mieć plany i pomysł na siebie. Piszesz "do pracy w jakiejś normalnej firmie" - jaki to ma sens, poświęcaś się "jakiejś" firmie. Wiesz co chcesz w życiu robić? To świetnie, więc zacznij od dziś i nie rozmieniaj się na drobne tylko rób tylko to, co doprowadzi Cię do celu. Bez układów, wujków i ORMO. Sprawdzone. Raz jest lepiej, raz gorzej ale do przodu.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zarobkami jedni i drudzy mają rację. Są firmy, instytucje które inwestują w ludzi którzy mają łeb na karku, poświęcają się dla nich, angażują pod każdym względem i są za to odpowiednio wynagradzani. Są też firmy w których najważniejszy jest wyścig szczurów i nie ma reguł, ważne żeby dokopać "rywalowi". Ale są też takie gdzie aby dostać się do pracy trzeba mieć spore plecy. Znam przykład gdzie w jednej z najlepiej prosperujących zakładów w mieście, gdzie praca jest bardzo atrakcyjna, do tego wszystkie świadczenia socjalne, bony, talony, premie itd..., przyjęto człowieka który nie sprawdził się. Kadra kierownicza bardzo niechętnie patrzyła na jego poczynania i nie widziała go w szeregach zakładu. Niestety, decyzją kierował ktoś ważniejszy, którego rodzina była zaprzyjaźniona z tą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura kolego. Aby w Polsce, jak i w każdym innym kraju dobrze zarabiać, trzeba mieć plany i pomysł na siebie. Piszesz "do pracy w jakiejś normalnej firmie" - jaki to ma sens, poświęcaś się "jakiejś" firmie. Wiesz co chcesz w życiu robić? To świetnie, więc zacznij od dziś i nie rozmieniaj się na drobne tylko rób tylko to, co doprowadzi Cię do celu. Bez układów, wujków i ORMO. Sprawdzone. Raz jest lepiej, raz gorzej ale do przodu.

 

pozdr

zamierzam otworzyć własna firme i to już niedługo, ale nie może być też tak że każdy bedzie miał swoją bo ktoś musi kogoś zatrudniać przecież, no ale temat nie o tym bo niektórzy nie zauważają protekcjonizmu, ciekawe dlaczego? hehe a co do mandatów to wg mnie powinny być wprost proporcjonalnie do dochodów tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi dlaczego uważasz, że wiesz lepiej kogo chce zatrudnić ? A może ja che rodzinę albo głupka zatrudnić ? I co ? Nie mogę ? Moja firma moja decyzja.

 

Co do mandatów to uważam, że jeżeli już to powinny być bardzo bolesne, nie 500 zł a 2-3-5 tyś ( choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem karania za prędkość a wielkim zwolennikiem karania za stwarzanie REALNEGO zagrożenia na drodze ( a nie potencjalnego )). Jak dostaniesz mandat wysokości kilku pensji to się będziesz bał łamać przepisy. Zresztą nie wiem co się lepiej zarabiających czepiasz jak ich jest kilka % a zdecydowaną większość wykroczeń popełniają Ci mniej zamożni ( choć by dlatego, że jest ich wielokrotnie więcej ).

 

A może pójść dalej by tak ceny uzależnić od zarobków? Np chleb 1% zarobków, mleko 2% ? W sumie dlaczego nie ?

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij mi dlaczego uważasz, że wiesz lepiej kogo chce zatrudnić ? A może ja che rodzinę albo głupka zatrudnić ? I co ? Nie mogę ? Moja firma moja decyzja.

 

Co do mandatów to uważam, że jeżeli już to powinny być bardzo bolesne, nie 500 zł a 2-3-5 tyś ( choć jestem zdecydowanym przeciwnikiem karania za prędkość a wielkim zwolennikiem karania za stwarzanie REALNEGO zagrożenia na drodze ( a nie potencjalnego )). Jak dostaniesz mandat wysokości kilku pensji to się będziesz bał łamać przepisy. Zresztą nie wiem co się lepiej zarabiających czepiasz jak ich jest kilka % a zdecydowaną większość wykroczeń popełniają Ci mniej zamożni ( choć by dlatego, że jest ich wielokrotnie więcej ).

 

A może pójść dalej by tak ceny uzależnić od zarobków? Np chleb 1% zarobków, mleko 2% ? W sumie dlaczego nie ?

Genearalizujesz, bo firmy małe rodzinne oki zatrudniaj kogo chcesz, ale koncerny, państwowe firmy, samorządowe, służby itp gdzie nabór i rekrutacja jest otwarta, jawna i konkurencyjna kończy się już w przedbiegach a te wsystkie rozmowy kwalifikacyjne testy to pic na wode, nie wiesz o tym ? to nie wiem gdzie Ty funkcjonujesz.

nie czepiam się bogatszych, ale co to znaczy bogatszy? pojęcie dla każdego inne

 

mandat to nie dobra pierwszej potrzeby i jeśli nie dostrzegasz różnicy, to czas się doedukować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście wszyscy. I Ty mi mówisz, że generalizuję. Żenada. Widać, za cienki jesteś by Cię porządna firma zatrudniła a nie znaczy to, że wszyscy oszukują. Jesteś dobry to dostaniesz dobrą i dobrze płatną pracę. Nie jesteś ? Twój problem.

 

No tak, a pomyślałeś, że Ci lepiej zarabiający dostają to samo za większą kasę ? ( np płacą wyższe podatki a i tak mają tak samo g.. opiekę medyczną ). I to jest sprawiedliwe ?

 

Czasy gdy wszystkim się należy już się skończyły a jak widać niektórzy tęsknią bo robić się nie chce.

Edytowane przez Acidus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, mniej agresji - więcej treści

i proszę unikać wycieczek osobistych, bo ani to grzeczne, ani merytorycznie nic nie wnosi

TIA

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwołuj się w kółko do wiedzy którą dopiero co nabyłeś. Znana jest od dawna.

 

Wyjaśnij za to dlaczego inni mają płacić za ten sam produkt więcej ( nie ważne czy luksusowy czy podstawowy ).

 

Nie uważam by opieka zdrowotna powinna być taka sama dla wszystkich. Tak samo zasiłki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzy nie nabyłem dopiero co po 1, po 2 odwołuje się bo jak raz Ci pisze to nie jesteś w stanie tego zrozumieć, więc skoro jest znana od dawna to chyba nie Tobie, o jakim produkcie mówisz? nie chce mi się robić ekonomicznych wywodów na tematy dóbr, ich różnice zmiany elastyczności popytu na nie i co się z tym łączy ceny, stary to nie takie proste a ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, chcesz skomercjalizować opieke to Twoje platfusowskie poglądy mam nadzieje że do tego nie dojdzie nigdy bo bedzie jak w stanach a wiesz jak tam jest czy mam Ci tłumaczyć? nie odp jak zweryfikujesz zagrożenia na drodze słucham a raczej czytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończymy jeden temat. Boli Cię po prostu to, że komuś się lepiej powodzi i uważasz, że należy go za to karać i zmuszać do pomagania innym ( często po prostu zwykłym leniom ). Ile lat temu mogłeś zdobyć tą wiedzę ? 2- 3? I piszesz bzdury, takie wklepanie ogólne skrawków zagadnienia na pamięć, Ot tyle by test z ekonomii zdać na 3 i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów piszesz że wiesz na co zdałem ekonamie i ile lat temu ją miałem skąd wiesz że w ogóle? i że wyklepane na pamięć teksty, jesteś pewien? możemy to zweryfikować, mnie nic nie boli że ktoś więcej zarabia tylko uważam że mandaty powinne być wprost proporcjonalne do zarobków, a Ty się kompromitujesz pisząc o mandacie jako produkcie, i kto ekonomistą to jest dopiero żenada, uważam że zdrowie i ludzkie życie to wartości dla mnie bezcenne więc pieniądze na to powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mandaty powinne być wprost proporcjonalne do zarobków,

 

 

ale głupota ...

 

 

Za prędkość powinny być wyższe kary ... może by to coś zmieniło w znikomym % kierowców lubiących przekraczać granice...

 

 

PS. Czarek ... przestań obrażać innych, bo głupoty (czasami) piszesz. Jeśli nie odpowiada Ci mandat możesz w sądzie dochodzić swoich praw.

 

 

 

Edytowane przez dcz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha, rozumiem, że chcesz karać tych zaradnych życiowo. W końcu płaca wyższe podatki to można ich doić i mandatami. Genialne.

 

wracając do początku pyskusji obu panów: tu akurat nie masz, Acidus, racji bowiem kara aby była skuteczna musi być odczuwalna (ale nie drakońska) dla ukaranego. co z tego, że mandat będzie nominalnie wysoki, skoro realnie dla danej osoby mogą to być "drobne"? 500zł jednym wystarcza na miesiąc życia, innym nie starczy na jeden posiłek; czyli wobec nich taki mandat nie spełni swojej roli

pewnym rozwiązaniem sytuacji są punkty karne, które w pewien sposób stanowią karę dotkliwą w sposób zbliżony dla obu typów kierowców: wartość puli jest jednakowa, a konsekwencje te same czyli utrata uprawnień (pomijam ew. jednorazowy kurs reedukacyjny, za który trzeba zapłacić)

ponadto zauważę, że mandat nie jest "dobrem" w rozumieniu ekonomii ;)

 

ale głupota ...

Za prędkość powinny być wyższe kary ...

 

jakie? 5tys? zdajesz sobie sprawę, że niejedna osoba zostawia tyle podczas jednej wizyty w butiku? jaki to % Twojej pensji, jeśli już zarabiasz?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale głupota ...

Za prędkość powinny być wyższe kary ... może by to coś zmieniło w znikomym % kierowców lubiących przekraczać granice...

PS. Czarek ... przestań obrażać innych, bo głupoty (czasami) piszesz. Jeśli nie odpowiada Ci mandat możesz w sądzie dochodzić swoich praw.

zacytuj wszystkie te momenty w których napisałem głupoty według Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...