Skocz do zawartości

Problem z LAdowaniem mz es250 trophy


pikoklb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ciekawych rzeczy mozna sie na tym forum dowiedziec :buttrock:

Jak na razie ze wszystkim sobie daje rady, meczy mnie tylko ŁADOWANIE :banghead:

Jedną baterie juz wykonczyłem(14ah) i czas przyszedl na następna, pytanie tylko jaką?????

Domyslam sie ze ta 14 byla za mocna i po prostu jej nie doladowywalo... CO Wy na to panowie?? pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropik ma kontrolkę ładowania. Po pierwsze napisz czy chociaż ona gaśnie, po drugie jeżeli gaśnie to zmierz amperomierzem prąd ładowania. Po trzecie nie napisałeś nawet w jaki sposób ,,załatwia'' motocykl akumulatory. Czy gotują się, czy są niedoładowane, czy tez samoistnie rozładowują się? Sposób opisu awarii nic nie mówi, to i nie spodziewaj się konkretnej odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem napiecie, wynosi cos kolo 6.5 do 7 kontrolka gasnie jak dosc dobrych obrotow dostaje silnik. wedlug mnie ladowanie jest, tylko slabe na jakna baterie 14 ah. chciałbym tylko wiedziec jaka baterie maja trophy w standardzie. aaa co do natezenia pradu ladowania-nie mierzyłem, ile ma wynosic?

 

Zalatwia mi aku w taki sposób,że po paru godzinach jazdy wysiada...

Wedlug mnie tylko wystarczy baterie na 8ah wymienic i wszystko bedzie w normie.

Po prostu to jest słabszy prąd(prądnica) i dlatego takie jaja sie dzieją.

Zresztą zobacze czy dobrze myslę :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe ładowanie powinno być ok 13V, a kontrolka ma gasnąć już na wolnych obrotach. Sprawdź regulator jeżeli masz mechaniczny to może wystarczy go wyregulować ja ze swoim miałem dokładnie tak jak u ciebie ustawiłem regulator i hulało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za małe ładowanie powinno być ok 13V, a kontrolka ma gasnąć już na wolnych obrotach. Sprawdź regulator jeżeli masz mechaniczny to może wystarczy go wyregulować ja ze swoim miałem dokładnie tak jak u ciebie ustawiłem regulator i hulało.

 

ale ja mam 6v instalacje kolego.

Tez juz go podkręcałem i jest lepiej, ale to jeszcze nie jest to co powinno byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz bilans energetyczny czyli wepnij amperomierz na chodzącym silniku i zobacz czy więcej prądu ucieka z aku czy więcej do niego płynie.....

 

jak masz powiedzmy przy zgaszonych światłach pobór prądu z aku 2A a ładowanie 1A to masz -1A bilans i po 8h ci aku siądzie (takie matematycznie teoretyczne pitolenie) najlepiej zmierz ten bilans

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlaczonych swiatlach tez masz takie ladowanie?

 

Wlasnie nie sprawdzałem :eek:

 

zmierz bilans energetyczny czyli wepnij amperomierz na chodzącym silniku i zobacz czy więcej prądu ucieka z aku czy więcej do niego płynie.....

 

jak masz powiedzmy przy zgaszonych światłach pobór prądu z aku 2A a ładowanie 1A to masz -1A bilans i po 8h ci aku siądzie (takie matematycznie teoretyczne pitolenie) najlepiej zmierz ten bilans

 

Ciekawe myslenie, tak spróbuje zrobic :notworthy:

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisze poprzednik to prawda. Dodatkowo sprawdzilbym czy nie masz upływności przy zgaszonym silniku i wyłączonej stacyjce. Miałem taki problem właśnie w tropiku. Skleiły się styki w regulatorze i pomimo zgaszenia silnika i stacyjki prąd był pobierany przez nieodcietą przez regulator prądnicę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...