Skocz do zawartości

Łożyska na układzie dzwigniowym


Ryjek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić dwa łożyska w układzie dźwigniowym w mojej Wr, gdyż z braku wiedzy je zniszczyłem. Mam już komplet łożysk bo pojedynczych nie chcieli sprzedać i pytanie jest czy muszę wymieniać wszystkie łożyska czy wystarczy tylko te dwa, czy stare łożyska wpłyną negatywnie na żywotność nowych? Dodam że tylne zawieszenie nie miało luzów.

Pozdrawiam Ryjek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie więc że stare łożyska skrócą żywotność tych nowych. Dzięki za odpowiedź.

Raczej odwrotnie, nowe dobiją stare. :icon_evil: Generalnie zawsze należy łożyska wymieniać w kompletach, bo te nieruszane szybko staje się tym kolejnym do roboty. A lepiej zrobić coś raz i porządnie niż ciągle się dłubać i psioczyć na jakość konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wszystkie i masz spokój na sezon ;) A tak to będziesz się tym ciągle babrał. Pamiętaj tylko, żeby przy myciu motocykla nie pryskać w kołyskę wodą pod mocnym ciśnieniem i ewentualnie po myciu wydmuchać wodę z zakamarków kompresorem. W połowie sezonu wypadałoby także tam zajrzeć, wyczyścić wszystko i na świeżo przesmarować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, żeby przy myciu motocykla nie pryskać w kołyskę wodą pod mocnym ciśnieniem i ewentualnie po myciu wydmuchać wodę z zakamarków kompresorem.

Pozdrawiam

wymień wszystkie, będzie spokój, jest tam trochę roboty więc nie ma co się rozdrabniać.

ja często myje myjką, po to sobie ją kupiłem żeby się nie babrać. z łożyskami nie mam problemu gdyż po KAŻDYM dokładnym myciu okolic zawieszenia obficie wtryskuje smar przez kalamitki, tak żeby było widać że jest go na ful. smar lepiej wypiera wodę niż powietrze, jest to pewne rozwiązanie. Ktoś kto ma kalamitki a WR pewnie takowe są nie powinien żałować paru zł na smar. oczywiście po całym sparowaniu szmatka i nadmiar smaru wycieram.

pozdro

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja u siebie nie zauważyłem niczego w postaci smarowniczek tudzież kalamitek. Natomiast wolę co jakiś czas rozebrać wszystko i przesmarować dla świętego spokoju. Teraz też tak chciałem zrobić ale niestety powypadały mi igiełki z łożyska i nie wiedziałem że można je z powrotem osadzić na smarze więc je wybiłem. No ale cóż człowiek uczy się na swoich błędach. A co do łożysk to na pewno zmienię wszystkie. Odpuszczę sobie tylko te pomiędzy wahaczem a silnikiem bo komplet nowych trochę stoi :evil:

Pozdrawiam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci igielki wylatuja , to lozysko do wywalenia tu nie ma co sie zastanawiac , bo to juz jest zlom . Łozyska osadzane sa w koszyku z ktorego same nie wylatuja, jesli lozysko nie jest wyjechane.

 

Owszem mozna je wlozyc na smar , ale to ze wylecialy to oznaka ze lozysko ma dosc , doraznie mogles jezdzic na tym , ale szykowac sie na wymiane i tak musiales. Oczywiscie sworznie wymien obowiazkowo , a moze i uszczelniacz warto wymienic . Kalamitki mozna dorobic , nawiercasz otworek w dzwigni , gwintujesz i wkrecasz kalamitke. Podobny patent stosuja w LC4, bo nie w kazdym seryjnie byl kalamitki.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując komplet dorzucają już sworznie oraz uszczelniacze więc wszystko wylatuje i na miejsce wskakuja nowe części. A z tymi kalamitkami to dobry pomysł jest. Pewnie taki patent wprowadzę u siebie :buttrock:

Edytowane przez Ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując komplet dorzucają już sworznie oraz uszczelniacze więc wszystko wylatuje i na miejsce wskakuja nowe części. A z tymi kalamitkami to dobry pomysł jest. Pewnie taki patent wprowadzę u siebie :buttrock:

Tylko robiąc otwory zwróć uwagę, by nie wypadły one w takiej płaszczyźnie, że nie podejdziesz ze smarownicą a syf z koła nie będzie padał na nie bezpośrednio. Najlepiej zaznaczyć punkty jeszcze przy zmontowanym zawieszeniu. Powodzenia w działaniu. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...