Skocz do zawartości

Pare pytań o SHLm11


szymus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jeśli zwiększysz skalę zjawiska - np jeżeli weżmiesz dwie rury plastikowe o srednicy powiedzmy 3-5 cm i w jednej rurze wypolerujesz wewnętrzne ścianki a w drugiej dokonasz "szorstkowania" a potem do obydwu rur podłączysz dopływ wody o jednakowym ciśnieniu i będziesz mierzył przez powiedzmy 10 min.ilość wody która przepłynęła raz w jednej, raz w drugiej rurze, to może się okazać / a nawet na pewno się okaże/ że przez obie rury przepłynęły porównywalne objętości wody: że nie ma tak istotnej różnicy!!

 

Nom niestety ale kanaly ssace w mojej shl-ce nie maja 3-5cm :flesje: I wypolerowanie ich npewno porawi ich przepustowość. Ja napisalem takiego typu doswiadczenie bo uważam że najlepiej odzwierciedla ona potrzebe polerowania tych elementów.

 

To zależy - czy wyrównałeś wszystkie progi, czy tylko je ...wypolerowałeś!!

 

Oczywiście że wyrównałem wszystkie progi polerka była tylko ostatnią fazą tego procesu

 

Lecz argument "chłopskiego" rozumu jest nie do przyjęcia

 

Ja nie uważam sie za wielkiego fizyka a pojęcia chłopskiego rozumu użyłem ty aby podkreślić że to właśnie doświadczenie wymyśliłem ja i że mogą wystąpić niedociągnięcia w tym co przedstawiłem. I co ja mam wspulnego z samoobroną czy tworcami komunizmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bierz do siebie, Szymus, tego wszystkiego tak dosłownie - na całej szczęście faktycznie nie masz nic wspołnego z tym oszołomem, dobierającym dość dowolnie argumenty do swoich ogłupiających hipotez! Ale dobrze - wycofuję się z tego porównania z samogwałtem, bo to jednak było niepotrzebne.

A co do polerowania kanałow -napisałem ci że to wielce dyskusyjny zwyczaj. Więc być być może masz rację. Ja przedstawiłem jedynie jedną ze skrajnych koncepcji. Jedna i druga opiera się ma wnioskowaniu, a nie na empirii.

A co do twoich /moich przecież także/ kanałow w cylindrze - to fakt: nie mają 3-5 cm średnicy. Ale skala zjawiska jest porównywalna. To tak jak z oporem powietrza: przy pewnych prędkościach jazdy /a może lepiej powiedzieć=prędkościach lotu, bo to wyraźniej widać w samolotach/, no więc przy pewnych prędkościach poruszania się- dotychczasowy sposób widzenia oporów stawianych przez powietrze wymaga radykalnych zmian myślenia.

W sumie więć - wcale nie twierdzę, że nie masz racji. Dyskusja pojawia się zawsze wtedy, gdy dwie strony mają różne zdania na temat. I tak jest tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz Adam wstawić tu jakiś bezpośredni link do tej dyskusji?

Byłbym ci wdzięczny za jakiś "skrót" do tematu

 

http://tinyurl.com/27lqm

http://tinyurl.com/39p9x

 

Wchodzisz na google i wpisujesz w pole `search`

fraza dodatkowa slowa group:pl.rec.motocykle

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyniknoł szok cenowy w sklepie w częstochowie gdzie kupowałem szprychy i kolanko podnieśli cenę szprych z 70gr na 1.60zł powód stal zdrożałą i firma wykonująca szprychy sprowadza stal z zagranicy poniewaz jest tansza od polskiej!. I teraz oznajmiam że jak dorwe gościa który jest odpowiedzialny za sprzedach polskich hut to z miejsca dostanie w pysk! Cale szczęście ze większość szprych kupiłem przed podwyżką cen :flesje:

 

Niemiał by ktoś może do sprzedania kół, dekla od strony magneta, i manetki gazu od SHLm11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko kupowac nowe dętki do SHl czy załorzyć stare z nowymi maszynkami?? Napąpowałem starę dętki i po kilku dniach nawet nie zeszło z nich powietrze. I teraz sie zastanawiam czy kupic nowe (zawsze to jakiś wydatek) czy założyc stare które niewiadomo ile jesze posłurzą. Co wy myślicie na ten temat??

 

A jak by ktoś odpowiedział na mój apel odnośnie części to już bym był zacwycony!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja bym smial twierdzic zebys zostawil stare (jesli guma nie zparciala).teraz uzywa sie w wiekrzosci rzadkiej gumy i powietrze potrafi zchodzic na calej powierzchni a nie przez wentyl,natomiast stare detki sa najczescie zrobione z pozadnej socjalistycznej gumy :lol: wiec nie powinny przepuszczac(pod warunkiem ze guma OK).

 

 

a co do czesci to polecam rynek na zawodziu ew. przy PZU kolo sezamu stoi czasem koles z gratami do motocykli jego zapytaj.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
fenix

 

ale czy on wogule żyje bo coś ostatnio na 4um go niewidze (jego postów) a co do książki to ja też przyłanczam się do prożby Anarch-a o udostępnienie jej :clap: (oczywiście jak ją wogule ma) :)

 

A u mnie w shl już widać "koniec" jutro odbieram kierownice i szklanki z chromowni (napisze jak był koszt). A za pare tygodni moja shl wyrusza do lakiernika. Jaka jest cena lakieru (ilości potrzebnej do pomalowania motorku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fenix - mam pytanko czy masz moze zeskanowana ksiazke o naprawie motocykli shl??

Witam= i nieśmiało wypowiem się w sprawie jak w cytacie. :oops: Mam taką książkę faktycznie ale nie poddawałem jej operacji skanowania. I nie przewidję takiej operacji.

Wiesz - już jedno skanowanie to kliczny koniec grubej książki!!! Do skanowania książkę trzeba rozpłaszczyć tak, że wygląda jakby ją walec przejechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogl sie poswiecic dla kolegow  

schemat jakis skrzynki biegow by sie przydal

jest wyjście= zawsze możesz to ty poświęcić się za niego. w końcu on już dla kolegów coś zrobił - choćby kawałek internetowej roboty - teraz kolej na ciebie, nie?

książkę możesz kupić na allegro /ostatnio poszła za niedużą cenę 135 zł/ książka ma tylko 0k. 300 str a każdą stronę skanuje się nie tak długo bo ok.1- 2 min. 500-600 min to nie tak długo - ledwie cały dzień roboty /no i skaner też nie tak bardzo skatujesz = cóż to jest dla niego 7-10 godz. pracy non-stop/...

A poza tym to jestem absolutnym przeciwnikiem lepperyzmu-leninizmu i każdego złodziejstwa /z piractwem włącznie - tak mnie wychowano i tyle!!!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...