Jump to content

Jazda na otwartym wydechu po Europie i Anglii.


Vector
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Jak w temacie, pytanie brzmi jak wygląda sprawa kontroli poruszających się motocykli poza naszą granicą? Najprawdopodobniej będziemy lecieli w maju na TT na MAN pierwszy raz w życiu z tym, że wszyscy mamy otwarte wydechy... Grożą jakieś konsekwencje?

 

Doszły mnie słuchy, że germania nie lubi zbyt głośnych motocyklistów? Traska prowadzi przez Niemcy, Holandię no i Anglię... Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia, porady, rady to bardzo Was proszę koledzy o uświadamianie :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obecnie w Niemczech zostalo z iesione zatrzymanie do momentu zalozenia oryginalnego tlumika / ukladu. Mozna zalapac sie co najwyzej na andat w wys. 20,- €.

 

Droga strona medalu to motocykl zarejestrowany jest w Pl wiec Niemcy nie beda sie czepiac.

 

:crossy:

Link to comment
Share on other sites

Obecnie w Niemczech zostalo z iesione zatrzymanie do momentu zalozenia oryginalnego tlumika / ukladu. Mozna zalapac sie co najwyzej na andat w wys. 20,- €.

 

Droga strona medalu to motocykl zarejestrowany jest w Pl wiec Niemcy nie beda sie czepiac.

 

:crossy:

 

Aha, czyli zawracanie z powrotem do kraju możan włożyć pomiędzy bajki?

Edited by Vector
Link to comment
Share on other sites

A jaki wydech masz ?

Do większości dobrych tłumików są zwężki wyciszające (są to elementy dzięki którym dany wydech ma homologację europejską i można z nim latać po całej europie).

LeoVince, Akrapović, Yoshimura, i inne wersje z Europejską homologacja.

Link to comment
Share on other sites

A jaki wydech masz ?

Do większości dobrych tłumików są zwężki wyciszające (są to elementy dzięki którym dany wydech ma homologację europejską i można z nim latać po całej europie).

LeoVince, Akrapović, Yoshimura, i inne wersje z Europejską homologacja.

 

Ja mam nie dawno kupionego Akrapović'ia bez homologacji, której zresztą sam nie chciałem :icon_rolleyes: Nie mam żadnego dbkillera i nie wiem czy nie spotkają nas problemy za granicą...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam niehomologowany MICRON i do tego jak byk pisze drukowanymi NOT FOR ROAD.Tez sie bałem ,ale przlecieziąłme tym ostatnią wyprawę w Alpy i gites. Kumpel miał Termogoni (homologowany chyba), darł sie jeszcze bardziej niż moj, tak ze ogolnie powinno byc pozytywnie.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Micorna, też nielegalny na drogi i też ma to wybite przy wylocie. Ale moto tak kilka lat polatalo, przeglady tez przechodzil, wiec GIT.

 

Program w UK w BBC ogladalem niedawo wlasnie o kontrolach legalnosci wydechow. No i odesłali policjanci kilka moto na powtórny przegląd.

 

Link to comment
Share on other sites

Witam! masz prawo się bać bo germańskie psy nie lubią niczego co jest nie zgodne z ich przepisami i wszystko sprawdzają.Kiedyś pojechałem i podczas kontroli przyczepili się że mam za szerokie opony mówiąc że to nie ROSJA Ale zależy na kogo trafisz jak już cię upolują mnie puścili bez mandatu

Link to comment
Share on other sites

 

Jak mnie policja złapie to powiem że to znaczek atestu :icon_biggrin:

W sumie spróbowac zawsze można, ale musiałbyś trafić na jakiegoś tłoka, żeby ci w to uwierzył. W policji nie pracują ludzie po podstawówkach.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Kilka razy się przekonałem, że jednak pracują.

no w sumie to zawsze i w kazdym zawodzie mozna trafić na jakiegoś betona i nie koniecznie odrazu to policjant :biggrin: .Poprostu niektórzy są odporny na wszelkiego rozdzaju postęp technologiczny, racjonalne myślenie, czy uczenie sie czegokolwiek.

pzdr

 

Link to comment
Share on other sites

U mnie też wybili na kominie COMPETITION USE ONLY :buttrock:

 

A ja się pozbyłem tego cholerstwa z mojej Yoshimury. W razie czego jednak dbkiller leży na półce :icon_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Micorna, też nielegalny na drogi i też ma to wybite przy wylocie. Ale moto tak kilka lat polatalo, przeglady tez przechodzil, wiec GIT.

 

Program w UK w BBC ogladalem niedawo wlasnie o kontrolach legalnosci wydechow. No i odesłali policjanci kilka moto na powtórny przegląd.

 

Czyli po prostu ryzyk fizyk. Że ja też nie pomyślałem o tym dbkiller'ze :icon_rolleyes:

 

Witam! masz prawo się bać bo germańskie psy nie lubią niczego co jest nie zgodne z ich przepisami i wszystko sprawdzają.Kiedyś pojechałem i podczas kontroli przyczepili się że mam za szerokie opony mówiąc że to nie ROSJA Ale zależy na kogo trafisz jak już cię upolują mnie puścili bez mandatu

 

Dlatego germania mnie martwi najbardziej co z tego co wiem naszych lubią trzepać ostro, a nie chciałbym, żeby mnie zawrócili bo by mnie ch*j strzelił.

 

Gdyby stara pucha była mniejsza to bym zabrał do plecaka plus dwa klucze i po sprawie :icon_biggrin:

 

PS. Co on z tą Rsoją wyskoczył? Czyżby jakiś uraz? :wink:

 

no w sumie to zawsze i w kazdym zawodzie mozna trafić na jakiegoś betona i nie koniecznie odrazu to policjant Poprostu niektórzy są odporny na wszelkiego rozdzaju postęp technologiczny, racjonalne myślenie, czy uczenie sie czegokolwiek.

pzdr

 

Zawsze się znajdzie jakaś czarna owca :wink:

 

U mnie też wybili na kominie COMPETITION USE ONLY

 

Jak mnie policja złapie to powiem że to znaczek atestu

 

To by był już szczyt :biggrin: :icon_biggrin:

 

Ja tylko mam na opakowaniu - NOT FOR ROAD USE :wink: Brzmi dumnie :buttrock:

 

Ogólnie to trochę mnie martwi ta sytuacja bo sam nie wiem czy nie napotkam problemów :icon_rolleyes: Sam siebie uje*ałem i teraz tak myslę co zrobić. Pewnie nikt się nie orientuje czy można dokupić takiego dbkillera osobno u Akrapa? Chyba będę musiał zadzwonić do Grandysów...

 

PiotrekRR - z tego co widziałem to na wyspach to chyba wszyscy śmigają na akcesoryjnych puchach i myślałem, że tam zbytnio problemów z tym nie ma...

Edited by Vector
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...