Jump to content

klejenie owiewek


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Wczoraj przy wyjmowaniu zku zauważyłem pęknięcie pod siedzeniem plastiku w okolicach sruby do której jest przymocowany. Chciał bym to jakos skleic bo boję sie ze podczas jazdy pęknie całkiem i będzie lipa. Czym to najlepiej skleic? Dodam ze pęknięcie jest normalnie niewidoczne gdyż zasłania je siedzenie . Jaki klej polecacie? A może dać komuś żeby to zrobił?

 

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam pewien problem. Wczoraj przy wyjmowaniu zku zauważyłem pęknięcie pod siedzeniem plastiku w okolicach sruby do której jest przymocowany. Chciał bym to jakos skleic bo boję sie ze podczas jazdy pęknie całkiem i będzie lipa. Czym to najlepiej skleic? Dodam ze pęknięcie jest normalnie niewidoczne gdyż zasłania je siedzenie . Jaki klej polecacie? A może dać komuś żeby to zrobił?

 

Tylko spawanie, ale powiedz czy to pęknięcie przechodzi w miejsce gdzie przechodzi śroba czy tak jak napisałeś jest gdzieś w okolicy? Bo jeśli jest gdzieś w okolicy to tak jak Greedo mówi po co to w ogóle ruszać?

Link to comment
Share on other sites

Jest w okolicy sruby, blisko ale jednak nie dochodzi do niej. Wiec mowicie zeby zostawic tak jak jest??

 

 

To zależy od miejsca w którym to pęknięcie wystąpiło (określenie: "pod siedzeniem w okolicach śruby" nie jest zbyt precyzyjne). Jeśli element ten mocno "pracuje" (a tak zapewne jest), to pęknięcie może się powiększać. W tym przypadku, tak jak napisali przedmówcy, lepiej plastik pospawać. Wrzuć jakąś fotkę, łatwiej będzie to wówczas ocenić.

Link to comment
Share on other sites

a moze mata szklana i zywica? szybka i tania robota a w tym samym miejscu juz napewno nie peknie.

to nie kajak. A poza tym jak to jest takie małe pękniecie to szkoda to ruszać i miec wszystko w orginale ( no chyba ze i tak juz nie jest). Jak kolega uklei takiego żywicznego gluta - to poźniej przy odsprzedaży ciezko bedzie sie z tego tłumacyzć ze to jakieś małe pęknięcie było.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

dla chcacego nic trudnego mozna to zrobic ladnie i bezbolesnie :) tym bardziej jesli jest to male pekniecie.

 

Pomiędzy chęcią a umiejętnością naprawienia jest ogromna różnica.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Link to comment
Share on other sites

ale ja mowilem o klejeniu mata sklana a nie spawaniu bo to to juz wyzsza szkola jazdy jak dla mnie :)

 

A ja powtórzę za Myciorem że matą możesz naprawić sobie kajak a nie plastikową osłonę motocykla.

Zapomnij o takich rzeźbach.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...