Skocz do zawartości

Hamowanie przednim hamulcem.


 Udostępnij

Hamowanie przednim hamulcem  

350 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ilu palców używasz hamując przednim hamulcem?

    • jednego
      10
    • dwóch
      211
    • trzech
      40
    • czterech
      74
    • nie mam przedniego hamulca
      14


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dodam jeszcze, że ciekawych rzeczy można dowiedzieć się od naszych szanownych egzaminatorów. Np osoba egzaminowana dostaje wyraźne uwagi, że w przypadku hamowania przednim hamulcem egzaminu nie zaliczy.

To jest zgodne z jakimis przepisami, czy to tylko wlasna inwencja tworcza egzaminatora-idoity?

Nie mozna na takiego pisma wystosowac, zeby cos z tym panem zrobili? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze trzymam 1 paluch na klamce, jedynie w przypadkach gwałtownego hamowania dodawałem więcej. Cóż, albo w MZ hamuje się łatwo, albo łapy za ciężkie. W nast. sezonie spróbuję poćwiczyć z 2 palcami... will see może się do tego przekonam. (mój "instruktor" wypuszczał mnie na ósemkę i resztę miał w dupie :banghead: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

zawsze czterema palcami

 

- zapobiega to przykleszczeniu sobie pozostalych ( przezyte na wlasnej skorze :biggrin: )

 

- w razie potrzeby, silniejsze docisniecie klamki

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój "instruktor" wypuszczał mnie na ósemkę i resztę miał w dupie :banghead:

mojego czasem nawet na placu nie było tylko hasał gdzieś po mieście :icon_razz: (ale za to dawał chociaż jakieś cenne rady podczas jazdy po mieście)

ale praktyka na jawie i junaku zrobiła swoje i jakoś zawsze 4 palce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Tomek się nie obrazi, ale chciałbym trochę zboczyć z tematu. Lepiej hamować przód+tył czy przód+silnik ?

 

 

Przód+tył+silnik+międzygaz+redukcja - skuteczniej się nie da.

 

W zależności od rodzaju maszyny bardziej przód lub bardziej tył.

Siemka !

 

zawsze czterema palcami

 

- zapobiega to przykleszczeniu sobie pozostalych ( przezyte na wlasnej skorze )

 

Zawsze tak ustawiam klamkę że nawet przy najmocniejszym nacisku jaką mogę na nią wywołać nie sięgnie palców.

 

To jak robisz międzygaz jak masz 4 palce i hamujesz z redukcją? Samym kciukiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

zawsze czterema palcami

- zapobiega to przykleszczeniu sobie pozostalych ( przezyte na wlasnej skorze :biggrin: )

- w razie potrzeby, silniejsze docisniecie klamki

:crossy:

 

To chyba zależy od tego jak kto ma ustawioną klamkę i jakie ma heble, przewody hamulcowe itp... U mnie się prędzej klamka złamie niż przykleszczę sobie cokolwiek, ponadto jakbym miał mocniej zacisnąć to chyba tylko po to żeby efektownego fikołka pyknąć.

 

Jak dałem się kumplowi przejechać po placyku (a koleś naprawdę umie jeździć i robi to od wielu lat) to wypieprzył się jak tylko dotknął hamulca jadąc powoli po ciasnym łuku... :biggrin:

 

 

 

pozdr

 

 

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...