Skocz do zawartości

Kup se japsa...


ucio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna hondzia jurbas. Gratuluje.

 

P.S. Szparag, Triumph odpalił nawet bez większych problemów, poszedłem za Twoją radą i podpiąłem się pod większy aku i zastosowałem "sztuczkę" ze ssaniem. :flesje:

Edytowane przez Toolman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadne wtygodniu jak czas pozwoli. A w sobote macie czynne?

 

FJ też odpaliła bez problemu od razu na wszystkie gary. Po rozgrzaniu do normalnej temperatury pracy wszystko wróciło do normy. Teraz chodzi bez zarzutu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy ze japonczyk zapalany kopniakiem odda ci w noge sa niczym nieuzsadnione. W wypadku Junaka miales za bardzo przyspieszony, albo wedrujacy zaplon + wyrobiony gaznik co skutkowalo trudnosciami z zapalaniem i odbijaniem kopniaka, wszystkie japonczyki maja zaplon elektroniczny, ktory nigdy nie powoduje takiego efektu.

Zobacz ten filmik:

mam dalej obawy że ten kopniak może dac po nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja junaka już kiedyś miałem, a w zasadzie to nawet dwa. I fakt że dobrze go wspominam, to jednak raz dostałem tak w noge, że podeszwe z buta mi wyrwało i wyrzuciło do góry na jakies 5 metrów. Od tego czasu mam respekt do sprzetów które potrafią oddać, i generalnie wole szukać takiej maszyny z która nie bede miał tego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

V-tek został sprzedany :),

Przygotowuję dwie nowe, stare piękności do sprzedaży, dla kogoś kto lubi stare japonie, a nie szuka taniego motocykla. Mianowicie XJ 600 z 1988r, oraz GSX 1100 z 84 roku, jeśli kogoś interesują to więcej na priv. Kolega Toolman, widział już pierwszą kandydatkę :), ( wpadnij po świętach zobaczysz wynik prac ).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja junaka już kiedyś miałem, a w zasadzie to nawet dwa. I fakt że dobrze go wspominam, to jednak raz dostałem tak w noge, że podeszwe z buta mi wyrwało i wyrzuciło do góry na jakies 5 metrów. Od tego czasu mam respekt do sprzetów które potrafią oddać, i generalnie wole szukać takiej maszyny z która nie bede miał tego problemu :)

 

Jak dbasz, tak masz. Przy prawidłowo ustawionym zapłonie motocykl nie odda.

Poza tym "prawdziwi mężczyźni odpalają swoje maszyny kopajką" :bigrazz: . Dla tego muszę dokonać małego downgrade'u swojego sztrucla, bo w GL1000 od mojego rocznika (1978) przestano stosować nożny rozrusznik. Niby poszli z duchem czasu, ale już miałem tą wątpliwą przyjemność doświadczyć awarii rozrusznika. Odpalanie z popychu motocykla, który waży sporo ponad trzy razy tyle co ja nie jest zbyt łatwe i przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dbasz, tak masz. Przy prawidłowo ustawionym zapłonie motocykl nie odda.

To fakt, mialem klopoty z ustawieniem zapłonu. Poprostu dupa nie mechanik ze mnie! Początkowo wszystko było cacy i junkers odpalał jak ta lala!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie;

Orientuje się ktoś może czy (i gdzie) można dostać panewki korbowodowe do Yamahy XS 750?

Pytam, bo przyciągnęliśmy dziś taki motocykl, stał spory czas więc przed próbą odpalenia postanowiliśmy spuścić olej i zajrzeć do środka. Po zdjęciu miski olejowej zauważyliśmy, że korby mają luz osiowy - promieniowy chyba też (poza tym w misce było trochę opiłków). Trochę się boję co znajdziemy dalej - bo ktoś kiedyś "pchał łapy" do tego silnika...ale może nie będzie źle;

Dodam, że maszyna została kupiona z polskim dowodem za...700zł (w tym transport) więc rewelacji się nie spodziewaliśmy........

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...