Skocz do zawartości

Zakładanie amortyzatora skrętu - górna półka


Vector
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mnie zainteresował:

 

http://www.allegro.pl/item497468041_mannes..._10_210_nm.html

 

Miał ktoś z nim styczność? Jeszcze mam takie pytanie, jaką najlepiej by było brać długość? Bo taki 535 mm to będzie o dużo chyba za długi, żeby dokręcić tą śrubę...

Dobry wybór a że długi to tylko zaleta bo możesz z większą precyzją dokręcać.

Wysoka półka na potrzeby amatorskiego kręcenia ale zostanie sprawny przez wiele lat.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im klucz ma wyższe momenty maksymalne tym bardziej te małe wartości sie rozjeżdżają. Lepiej zainwestować w 2 osobne klucze jeden do małych wartości drugi do dużych.

 

Klucz to jednak chyba pożyczę bo mi się wartości popie*doliły i tą śrubę trzeba dokręcić momentem 23 a nie 120 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ten mnie zainteresował:

 

http://www.allegro.pl/item497468041_mannes..._10_210_nm.html

 

Miał ktoś z nim styczność? Jeszcze mam takie pytanie, jaką najlepiej by było brać długość? Bo taki 535 mm to będzie o dużo chyba za długi, żeby dokręcić tą śrubę...

 

Manessmann robi narzędzia w tej samej fabryce co Hazet, to jakby "brzydsza siostra" tej jednej z najlepszych marek na świecie. różnia jest taka, że na Hazeta dają gwarancję wieczystą, na Mannesmanna już nie. Ale mam sporo narzędzi i tej i tej marki, choć akurat klucza dynamometrycznego nie. Z przebiegu warsztatowego mogę tę markę polecić. A cena jest bardzo dobra, jak na precyzyjne narzędzie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz to jednak chyba pożyczę bo mi się wartości popie*doliły i tą śrubę trzeba dokręcić momentem 23 a nie 120 :rolleyes:

 

Dokładnie musisz dokręcić 103 Nm czyli obydwie wartości miałeś z chmurki.

Klucz niestety będzie potrzebny.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manessmann robi narzędzia w tej samej fabryce co Hazet, to jakby "brzydsza siostra" tej jednej z najlepszych marek na świecie. różnia jest taka, że na Hazeta dają gwarancję wieczystą, na Mannesmanna już nie. Ale mam sporo narzędzi i tej i tej marki, choć akurat klucza dynamometrycznego nie. Z przebiegu warsztatowego mogę tę markę polecić. A cena jest bardzo dobra, jak na precyzyjne narzędzie.

pzdr

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Hmm jesteś pewien ? 23 Nm to jakoś bardzo mało jak na taką nakrętkę ...

 

Hubcio, tak w instrukcji jest napisane...

 

Dokładnie musisz dokręcić 103 Nm czyli obydwie wartości miałeś z chmurki.

Klucz niestety będzie potrzebny.

 

Piotrze, tak jak wyżej dosłownie jest napisane w instrukcji, że ma być momentem 23, ale w instrukcji do amortyzatora już jest właśneie wspomniana przez Ciebie wartość.

 

Amortyzator w sumie założyłem, ale teraz jeszcze trochę zwlekam z zakupem tego klucza bo może mi się uda od kogoś wydębić. Jeśli nie to go kupię.

 

W każdym bądź razie myślałem, ze obejdę się bez klucza. Jednak nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 103Nm to jest na granicy wytrzymałości tego gwintu, możesz więc dokręcić ręcznie tak mocno jak potrafisz by jednocześnie nie zerwać gwintu- łatwo poweidzieć:)

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 103Nm to jest na granicy wytrzymałości tego gwintu, możesz więc dokręcić ręcznie tak mocno jak potrafisz by jednocześnie nie zerwać gwintu- łatwo poweidzieć:)

 

Tak dokręciłem, ale bez przesady bo niczego nie byłem pewien :icon_rolleyes:

 

Sprawdź dokładnie dla której nakrętki jest wartość 23Nm ?

Pod półką 23Nm a na półce 103Nm

 

Oddaję honor :notworthy: Pomyliłem angielskie nazwy nakrętek :rolleyes: :wink:

 

W takim bądź razie nie pozostaje mi nic innego jak kupić klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...