Skocz do zawartości

wałek stabilizatora


imak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie remontu skrzyni biegów i Mam problem z ustawieniem wałka stabilizatora w cbr xx są tam znaki na wałku z jednej i wydaje Mi się że z drugiej strony też .Prosze o Pomoc wał mam ustawiony na znakach pierwszy tłok u góry w martwym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowke sobie sciagnij tam napewno bedziesz mial. W kazdym motocyklu jaki robilem i mial walki wyrownowazajace, to tryb od walu miala znak, kropke i tryb od walka tez miala znakm kropke i obydwa znaki sie zchodzily na siebie. Ale tutaj moze byc inaczej dlatego sciagnij serwisowke i wszystkiego sie dowiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczek, o czym Ty gadasz? Jaki motocykl? Chyba mówisz o napędzie łańcuchem wałka (jednego, nie ma 3 mogą być 3 koła) i to nie w tym motocyklu. Nie kumam po co takie porady, które nic nie wnoszą.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w CBR XX są trzy (3) wałki balansujące silnik (konkretnie 2 napędzane z wału korbowego i 1-den napędzany od wałka w skrzyni biegów),

w przypadku kiedy silnik był rozbierany lub dochodzą dziwne dźwięki (lekkie pukanie na wolnych obrotach po nagrzaniu się silnika z okolicy skrzyni korbowej) należy je odpowiednio ustawić.

 

Ustawiamy wstępnie na zgaszonym silniku następnie uruchamiamy silnik i czekamy aż nagrzeje się do normalnej temperatury pracy, w momencie gdy słychać dziwny dźwięk pracy silnika (zbliżony do zacierającego się łożyska) regulujemy wałki balansujące, wg manuala.

Dokładniejszy opis jest w service manualu co i jak. (nie chce mi się go przepisywać).

 

W razie dokładniejszych pytań odpowiem co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...