Skocz do zawartości

problem z doborem żarówki do przedniej lampy


Kuklex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moj stary temat zostal skasowany wiec zakladam nowy

 

dzwonilem do goscia ktory sprzedaje uzywane czesci do motorow i zapytalem jaka zarowka wchodzi do przedniej lampy w Suzuki GN 125 i uslyszalem ze "jest to taka sama zarowka jak w maluchu" i taka mabylem. gdy przyjechala do mnie z polski okazalo sie ze jest za duza (nie miesci sie w otworze).

zarowka ktora kupilem ma oznaczenie "R2 45/40W" (link).

czy ktos wie jaka zarowka jest mniejsza od tej zarowki zeby weszla mi do lampy, albo jakis zamiennik ktory swiecilby dobrze. moze posiadacze DR 125 powiedza jakie maja zarowki bo mozliwe ze lampy maja podobna budowe

 

obecnie mam zalozona zarowke H4 ktorej za nic nie da sie ustawic. na zwyklych oswietla mi droge na odleglosc max 20m i promien swiatla jest zwrocony lekko w prawo (co oslepia jadacych z naprzeciwka) a na dlugich juz nic nie widze bo swiatlo ledwo pada na srodek mojego pasa

w irlandii drogi sa oswietlone tylko w miastach a poza nimi jestes zdany tylko na wlasne oswietlenie wiec gdy zachce mi sie wieczornej przejazdzki to mam pewne obawy bo nie widze dobrze zakretow

 

prosze was o pomoc bo sami widzicie ze jazda z takim oswietleniem noca jest niezbyt bezpieczna a drogi sa tu szybkie (wszedzie poza miastami 100 km/h)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prościej poszukać instrukcji obsługi albo serwisówki w dziale dane techniczne i samemu sprawdzić typ żarówki? mnie się dotychczas taka metoda sprawdzała, w przypadku innych części też...

 

BTW Twojego poprzedniego tematu nikt nie kasował... link do zguby :icon_razz: aż się boję odesłać Cię do wyszukiwarki, skoro własnych wątków nie potrafisz znaleźć...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlem drania (przepraszam za to :/)

 

co do serwisowek to mamy tu duuuzy problem. mam przed oczami manuala ale jest po francusku i ani slowa o oswietleniu. jeszcze sie nie znalazlem instrukcji i dlatego pytam

 

Bozci013, ja mam mocowanie zarowki jak do H4 itp

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mocowania do żarówki jak do H4 to zapewne ktos przerabial albo masz jakas dziwną swoją żarówke.

 

ps.zrob najlepiej zdjecie klosza i mocowań.

ps2.Światła świecą mocno czy słabo?? strumień swiatła pada na droge czy idzie w "pole"?

Edytowane przez Boczi013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto zdjecie kostki. jak widac lekko przytopiona ale to nie moja wina - takie juz bylo

zarowke mam 45W i pytanie: czy moge wlozyc zarowke 55W? czy moge przez to cos spalic, zepsuc czy cos w tym stylu. kumpel mowi ze akumulator bedzie sie rozladowywac (?) i lampa (odblask w lampie) bedzie sie szybciej zuzywac

z gory dzieki za pomoc

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wszystko opisuje. nie wiem jak ja wczesniej patrzylem ale teraz dopiero widze ze

1. zarowka ma 55W

2. zupelnie nie pasuje do lampy :/

3. nie ma zadnej regulacji zarowki (ustawia sie lampe) a na dodatek srodek wydaje sie niekompletny

 

tu jest zdjecie lampy od srodka. zarowka H4 ma zupelnie inny ksztalt i jest wieksza

swiatla nie przygasaja

 

taki widok mam na zwyklych --> zdjecie

tak jest na dlugich --> zdjecie

sami widzicie ze nie jest zbyt ciekawie.

 

jutro pojade do sklepu razem z lampa i sprobuje dobrac zarowke (o ile te matoly maja takowe na stanie...) ale jak sie nie uda to musze cos kombinowac innego.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ktos tam narobił bigosu.

Najlepsza opcja jest taka żeby wejsc na allegro poszukac danego modelu i zapytac sie własciciela jak świeca mu światla oraz jaka ma zarówke.

 

W ostatecznosci mozesz kupic reflektor uniwersalny

Edytowane przez Boczi013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby ktoś mieszał w tej lampie. :biggrin: Pewnie przerabiał bo nie mógł dostać żarówki na wzór oryginalnej z która jest kłopot w UK. Wiem bo śmigałem GN250 na początku kurierki w Londynie i żarówki często mi siadały a tylko jeden warsztat (polski) miał taką na stanie na kolejnym razem musiałem na zamówienie brać od nich. Masakra. Kilka razy zdarzyło mi się że leciałem z pilną przesyłką wieczorem na pozycyjnych przez miasto. :banghead:

 

Zdobądź oryg. wkład lampy z ebay`a lub od lokalnych bike breaker`ów i zamów gdzieś kilka żarówek na zapas. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...