Skocz do zawartości

Jak zarejestrowac Crossa


Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem, ze jest mozliwe zakupienie licencji do np Hondy CR250 tak zeby mozna bylo ja zarejestrowac. Czy ktos spotkal sie z czyms takim albo sam robil cos takiego we wlasnym motorze? Chyba najdrozsza wydaje sie karta pojazdu która sporo kosztuje. Co dalej, jak to zrobic? Czy oplaca sie kupic crossa i zarajestrowac czy lepiej od razu kupic crossa z mozliwosca rejestraci(ciezko znalesc takiego). Rozwazalem tez mozliwosc zrobienia z takiego crossa samoróby... :roll:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji że sam szykuje sie na zakup crosówki w najbliższym czasie próbowałem troche rozeznać sie w tym temacie.

Z tego co wyczaiłem są dwie metody- najprostsza to poprostu kupić już zarejestrowanego sprzęta i uniknąć wszystkich problemów, druga to kupić nówke z salony na którą jeśli masz wystarczające chody u delara(importera)danej marki której pojazd kupujesz, wystawią ci oprócz fakturki jakieś kwitki stwierdzające że jest to motorek(nie wiem dokładnie jak to formułuja ale chyba coś na zasadzie że jest to maszyna testowa itp...w każdym razie jest coś takiego że mają prawo zarejstrować i dostać homoolegacje jednego czy dwóch egzemplarzy takie specjalnego pojazdu jakim jest crosówka) specjalny i wyjątkowo dostajesz na niego homologacje i możesz go zarejestrować.

Teoretycznie mógłbyć jeszcze kombinować na własną ręke ale bez dobrych chodów(i to pewnie w wielu miescach) szanse masz praktycznie znikome.

Myślałem tez czy niedałoby sie zaresjtrować go jako wydumke typu SAM(wkońcu ludziska w garażach robią trajki i innemonstra i jak rzeczoznawca zatwierdzi że nadaje sie do dopuszczenia do ruchu na publicznych drogach mogą je zarejestrować)ale wszystko wskazuje na to że crosóweczka przekracza zbyt wiele norm że może być to poprostu nie do zrobienia a jeśli nawet to nie wiem czy opłacalne(robienie homologacji na własną ręke jest podobno bardzo drogie).

Tak więc jak widzisz bardzo dciężki temat...coprawda do zrobienia ale baaardzo trudno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do tych 2 egzemplarzy sprowadzanych przez IMPORTERÓW (nie dealerów) z zagranicy bez homologacji, to prawda. Każdy importer może tak zrobić, ale wierzcie mi, że nie ma najmnijeszych szans, żeby takie motorki wyrwać (zazwyczaj wyłapują je baaardzo bliscy znajomi importerów i to zamawiane są nqa długo przedtem, zanim dotrą do Polski). Tak na przykład było z nowym KX2504T na którego miałem straszną chrapkę, ale szybko mnie ostudzili.

Co do pozostałych crossówek - o ile motocykl nie ma homologacji na Europę czy nasz kraj, to raczej niewykonalna sprawa, ponieważ wątpię, aby udało się załatwić prywatnymi ścieżkami homologację na motocykl, w przypadku którego takiej homolopgacji nie załatwił (nie wywalczył sobie) sam producent czy importer.

Także zarejestrowanie crossówki bez homologacji - raczej niewykonalne oficjalnymi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WR ki kupionej w salonie tez nie mozesz w zasadzie zarejestrowac ot tak po prostu. Musisz sobie dokupic tzw. kit homologacyjny gdzie otrzymasz bajery typu migacze, lusterka, włącznik św. stopu no i wymagany papier czyli swiadectwo homologacji. Albo inaczej - załatwic poprostu jakos swiadectwo homologacji, ale to bez znajomosci ciezko.

Najprosciej to tak jak pisali poprzednicy albo kupic zarejestrowany juz sprzet w kraju albo sprowadzic zarejestrowany za granica.

Tylko pamietac jeszcze nalezy , ze co roku trzeba przeglad robic :lol: i znowu bez znajomosci ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...