Skocz do zawartości

Opony do choppera/cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem forum i o oponkach sporo, ale czyż można porównywać ciężkiego

Cruisera do małej Virażki (?).

 

Jakie polecacie oponki do VIRAGO 535 w jakiś normalnych cenach?

Na jakich jeździcie i ile średnio wytrzymują sezonów?

 

Teraz zimowe wieczory, więc będzie można się rozejrzeć, aby poczynić jakieś tańsze zakupy po sezonie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusza a wybierasz sie do Kamienca z Tomkiem Kulikiem i cala reszta ?

Jesli tak, to bedziemy chyba razem w grupie :)

A co do opon, to mam zalozene w swoim jakies angielskie i sa OK.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Majkel. Chętnie wybrałbym się, ale termin który określił Tomek nie dla mnie jest. Jestem nauczycielem i wakacje zaczynam gdy skończę rekrutację... czasem nawet ok. 15 lipca. Ale... zazdroszczę. Tymbardziej, że to rodzinne strony mojej żony. Iza od pewnego czasu zastanawia się nad wyjazdem tam. Jej rodzinie zabrano duży majątek w Samborze - więc to z jednej strony rozdrapywanie ran, z drugiej... jakaś tam sentymentalna podróż. Piszę Ci to, bo widzę, że pędzisz życie na obczyźnie. Powiedz... nie tęsknisz??? Nie masz syndromu "Latarnika"?

A opony.... Sprawdziłem firmę... Hmmm... 8 tys. km. przejechałem na oponach... brak firmy. Potem założyłem "Pirelli" i jeździłem, jeździłem... Sprawdza się stare przysłowie: "Co tanie, to drogie". Nie polecam opon "nonejmowych".

Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc Agness czas chyba na wymianę oponek w nowym sezonie.

pozdrawiam

 

No, co Ty. Mój mąż mi właśnie doradził, że przyszły sezon muszę bardziej ją kłaść i ścinać boki ;)

A tak poważnie, to myslę, że jeszcze jeden sezon wytrzymają. Dzisiaj je oglądałam i wydedukowałam, że chyba są z 2002 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, co Ty. Mój mąż mi właśnie doradził, że przyszły sezon muszę bardziej ją kłaść i ścinać boki :clap:

A tak poważnie, to myslę, że jeszcze jeden sezon wytrzymają. Dzisiaj je oglądałam i wydedukowałam, że chyba są z 2002 r.

Agnes, nie oceniaj jakości opony po bieżniku tylko. Guma traci swoje właściwości także z biegiem lat. A lepiej tera coś kupić w promocji niż w sezonie. Co do firmy - Metzeler, Dunlop, Bridgestone. Nie pamiętam na jakich ja jeździłem w Virago. Obecnie (powtórzę się) mam na tyle założoną Heidenau - cenowo :lalag: trakcyjnie na mokrym :) :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie polecacie oponki do zakrętó? bo podobno te metzelery me coś obsysają. są dobre na deszcz, ale w zakrętach dostały słabe noty

 

 

Ja w tej chwili mam mieszane , przód Metzeler ME 880 a tył Michelin więc jednoznacznie ciężko mi będzie powiedzieć ,czy to tył ,czy przód jest lepszy , ale jeżdżę głównie w górach i zakręconymi drogami (przypomnijcie sobie dyskusje o trasie ze Złotego Stoku do Lądka ) to mój chleb powszedni , moto prowadzi się rewelacyjnie więc obydwie opony są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małą "viagrą" jest ten problem że jest mały wybór opon na przód ze względu na nietypowy rozmiar. Np Metzeler nie robi w ogóle ME880 w rozmiarze 3.00-19, jest tylko Perfect Me11 (notabene dosyć niezła opona za bardzo małą kasę-199 PLN w detalu).

 

Co do wieku oponek to nie starszcie tak Agnes - opony faktycznie się starzeją ale najbardziej odczuwalne jest to w sportach a nie w gumach do czopków i cruiserów :crossy: Po prostu należy mieć to na uwadze i nie schodzić na kolano w każdym winklu :crossy:

 

P.S. Agnes535 - do zobaczonka na Otwockich ulicach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...