Skocz do zawartości

budowa własnego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Apropos, ja prowadziłem kombajn. Wiecie jak fajnie kierować i siedzieć na balkonie. :biggrin:

 

A wiesz jak fajnie prowadzić pojazd mający ok.5 tyś KM i ważący 120 ton? Nazywa się ET22...lokomotywa......wrażenia bezcenne. Szkoda że trzeba po torach jechać, nie można ani skręcać, ani spychać innych z drogi.

:banghead:

http://www.kolej.pl/jareks/wtpkp/et22.jpg

 

 

A co do Bobbera to...hmm....jak bobber to tylko i wyłącznie przód typu Springer, z W&W Germany można kupić już za jedyne 1600 Ojro. No i te oponki z fotki powyżej są super, Avon Roadmaster. Mmm...

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to chyba mnie źle zrozumiałeś bo cały czas mówię o takim czymś http://www.avaloncycleworks.com/Images/Bob...umphBobber2.jpg

 

 

Ja też chyba źle ciebie rozumiem, bo jak bym nie analizował fotek twojego projektu, to docelowo widzę TO.

Obym się mylił i mam nadzieję, że to udowodnisz. Nie będzie to łatwe, bo już teraz różnica między tym co nam pokazujesz, a tym co chcesz zapewne pokazać jest przeolbrzymia.

Tu niestety znów daje o sobie znać zły wybór pieca.

To co przy motocyklu o innym silniku zostało by niezauważone, lub potraktowane ulgowo, u ciebie będzie skrupulatnie wypunktowane. A to przez to, że Junak był obiektem tylu (mniej lub bardziej) "wiejskich" wydumek i twój motocykl będzie oceniany w odniesieniu do nich wszystkich.

Niestety na moje oko w obecnej chwili niczym się od nich nie różni.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czuje nic zrozumienia, jakos kamienie przestały leciec wiec wychodze z nory krytyka:) dokładnie o to mi chodziło, zeby nie robic kolejnego wiejskiego tuningu janka który "z braku czasu-wyjezdzam i nie moge dokonczyc roboty" laduje na złomie bo nikt tego juz nawet kijem nie ruszy, to jest takie to dziadostwo co robi kazdy wiochmen(chodzi o charakter, nie pochodzenie) pociac, wsadzic co jest pod reka i beeeeedziee pan zadowolonyyyy, nie, jak robic cos co ma 1)jezdzic 2)wygladac 3)nie powodowac odrazy badz wybuchów smiechu trzeba w to zainwestowac wiecej pracy, kasy, i jeszcze wiecej kasy i jeszcze troche kasy, tak jak powiedział napoleon :Do prowadzenia wojny potrzeba 3 rzeczy-pieniedzy, pieniedzy i jeszcze raz pieniedzy, tak i tutaj, nie wystarczy silnik janka, toja wydumka(nie ublizajac)bedzie kolejnym standartowym wrecz sztampowym produktem popegeerowskiej wsi tylko bedzie bardziej błyszczec, i mam nadzieje ze bedzie dokonczone, nie bedzie tam zadnej ciekawej mysli technicznej, zadnych ciekawostek, bedzie po prostu przerobionym junakiem, przynajmniej tak bedzie odbierana i zamiast krecic głowa z zachwytu kazdy bedzie krecił z niedowierzaniem ze ktos skasowł Janka, i choc nie ciołes ramy beda za toba leciec kamienie:( miały byc posty pełne zachwytu a zrobił sie ostry lincz, sooory, ktos to musi robic :) połowa sukcesu to porzadny silnik, ale i tak zrobisz co bedziesz chciał, wiec juz koncze buziaki:) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na oklaski nie liczyłem ale na tak ostry lincz też nie, ale ile ludzi tyle zdań, i co jednemu się podoba to drugi uważa to za straszne ale tak już jest, a te wasze negatywne zdania mnie tylko mobilizują do pracy aby pokazać wam że się może mylicie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak na oklaski nie liczyłem ale na tak ostry lincz też nie, ale ile ludzi tyle zdań, i co jednemu się podoba to drugi uważa to za straszne ale tak już jest, a te wasze negatywne zdania mnie tylko mobilizują do pracy aby pokazać wam że się może mylicie :biggrin:

 

Lincz? Eetam...nie pamiętasz jak skończył kolega Psioter5 z sąsiedniego tematu? Psychicznie wysiadł...:biggrin: Ale ja tam nic nie wiem czemu... :biggrin: A z działu Custom to tez jakiś ziomek tam się kręci z pasztetem na bazie Goldwinga, Ci goście to mieli lincz dopiero. :biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczołem budowac własny silnik i co... koszty pożarły kilka stówek i sprawa staneła bo odlew karterów kosztuje bajońskie sumy.

 

To fakt. Z kumplem mielismy pomysł na biznes, ale wymagało to wykonania kilku pierdół w formie odlewów ciśnieniowych. Niestety formy i wszystko co z nimi związane okazało się kosztować po kilka tyś pln zł. Ale to nie było najstraszniejsze bo minimalna produkcja szła w tysiace sztuk (do naszych celów potrzebna była by góra setka czy dwie) a ile by to kosztowało juz nawet nie pytaliśmy.

 

zamiast krecic głowa z zachwytu kazdy bedzie krecił z niedowierzaniem ze ktos skasowł Janka, i choc nie ciołes ramy beda za toba leciec kamienie

 

Proponuję wielki napis na zbiorniku i na plecach: "TO NIE JA GO POCIĄŁEM !!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lincz? Eetam...nie pamiętasz jak skończył kolega Psioter5 z sąsiedniego tematu? Psychicznie wysiadł...:biggrin: Ale ja tam nic nie wiem czemu... :biggrin: A z działu Custom to tez jakiś ziomek tam się kręci z pasztetem na bazie Goldwinga, Ci goście to mieli lincz dopiero. :biggrin:

 

he he to widzę że zaczyna się coś w rodzaju nowego sportu na forum :wink: krytyka :icon_razz:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o krytyke, ale uswiadomienie niektórym co to im sie wydaje ze budowa własnego moto to bułka z masłem ze to bardzo kosztowna inwestycja która NIGDY sie nie zwróci, bo nikt nie doceni twojej roboty, kasy króra włozyłes itd. kazdy potencjalny kupiec bedzie sie zastanawiał co to własciwie za hybryda, i przypuscmy ze pan X,majster co przerobił junaka bedzie chciał za niego 3500(błagam tylko nie chrzńcie ze nigdy go nie sprzedam, bo zdarzaja sie rózne sytuacje od zdrowotnych po znudzenie), i bedzie to wygladac zajefajnie, silnik bedzie oczywiscie janek ale tak usprawniony ze hoho, i klijent oglada i mysli, a skad czesci?A jak mnie ktos zapyta co to za maszyna to co powiem?Anmi to janek ani sportowiec a gdy cos sie zepsuje jak naprawie, a w razie stłuczki jak to wycenic, a mimo wszystko jezdzi to tylko 100 i szybciej nie bedzie a wibracje sa okrótne, wole cx 500 albo w ogóle innego japonca które mozna nabyc w naprawde dobrym stanie w tych samych pieniadzach. Wniosek-to nie ameryka i OCC, a nawet tam budowa motoru to kupno ramy z ATESTAMI, kupno pieca renomowanej firmy o dobrych parametrach i takowej skrzyni biegów, OCC ogranicza sie do poskładania tego w kupe i podlłaczenia pradu, czyli skoro tak wielka firma nie robi nic od zera znaczy ze to jest bardzo kosztowne i nieopłacalne. A jeszcze p[otrzeba duzo czasu, i 99% przypadków to własnie na alldrogo widac"sprzedaje bo wyjeżdzam, wyprowadzam sie nie mam czasu dokonczyc" co trzeba czytac -A H....J z nim.....i zostaje kupa złomu i nikt jej nie chce.Dla mnie robienie własnego motocykla tylko dla tego ze ma sie taka zachcianke a nie ma sie nawet paru dobrych kluczy tylko spawarke to nieporozumienie wrecz głupota. lepszym sposobem jest przerobienie juz jezdzacej sprawdzonej maszyny poprzez tuning, wtedy ma to sens. Reszta to kupa, w zyciu nie widziałem porzadnie przerobionego motoru zrobinego od "ZERA" nie istnieja takowe w polsce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...