Skocz do zawartości

budowa własnego motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Nadal nie odpisałeś co rozumiesz przez stwierdzenie "nowy silnik"...

Co do doprowadzenia twojej ramy do stanu w jakim nadawało by się to do jazdy, to musiał byś ją chyba wzmocnić mniej/więcej tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/437a9055191744e3.html

 

Ale wtedy jak widać szlak może trafić to wrażenie lekkości i ażurowości, jaki zapewne chodził ci po głowie.

I tak sztywność tego układu będzie wątpliwa, a wytrzymałość ...

... przekona się tylko odważny, który zdecydował by się tego dosiąść.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz:

Jak zamierzasz poprowadzić wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazcie mi naprawde dobra wydumke a zrobie włascicielowi loda(chociaz jak sie zastanowie to lód odpada) bo na razie widze same krowie kupy i ludzi którzy bardzo by chcieli ale nie maja o tym zielonego pojecia. Soooory, ale jak ktos nie smarka ramy podobno motocyklowe w stodole to według ciebie motur17 to juz jest idiota do kwadratu??No wiec dowiedz sie kolego ze nie chrzanie sobie w kij, tylko w szkole liczyłem takie rzeczy, kratownice, mosty, dzwigi i dla tego to co pokazałes jest dla mnie zwykła zenada obliczona na poklask kolegów spod budki piwnej, lub miejscowego GS. Zamiast sie zapluwac jaki idiota na ciebie szczeka, pomysl chwile, zastanów. Jest takie przysłowie, a przysłowia sa madroscia narodów-jak jedna osoba mówi ze jestes głupi, walisz go w ryj, a jak 10 mówi to samo trzeba sie nad tym zastanowic:) Wiec popatrz co kolega stasiu ci narysował, i zastanów sie czy to nie bedzie bezpieczniejsze, daj mi 3 godziny a wyspawam ci taka rame ze szczena opada, ale czy to bedzie jezdzic?(mam papiery spawacza :biggrin: )Tak prawde mówiac wcale nie mam zamiaru postawic cie pod pregierzem i rechotac z tłumem gawiedzi, smieszy mnie to wiec sie smieje, ale ty zrób cos zebym sie nie smiał, ale zeby mnie zamurowało, bo na razie to co tu widze i w 99% na allegro to krowia kupa, i zdania nie zmienie. Raz widziałem jak koles zrobił dniepra na żółtego chopera, i powiem ze nawet bym sie tym przejechał, wiec zamiast nosic nos w górze i sie obrażac, posłuchaj co starsi, i czasem mądrzejsi proponuja, bo nikt z was domorosłych Teutuli z OCC nie jest pierwszy, i ta sciezke juz wielu przetarło, połamało sobie członki na wydumkach, wiec czasem warto posłuchac zamknąć sie, schowac dume do kieszeni i nie wyważac otwartych dzwi.Pozdrawiam i czekam na ciag dalszy, bo bawie sie setnie:)

Czarek-fighter- własnie o to mi chodziło co Piotr napisał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek-fighter- własnie o to mi chodziło co Piotr napisał

 

I tu bym się nie zgodził, bo to nazwane przez wielkiego moderatora ''gówno'' , przejechało ładne pare km i zaliczyło ''kilka '' zlotów w naszym kraju więc nie wiem do czego tu się przypierdalacie?

Pozatym są gusta i guściki. Śmiało można by powiedzieć, że ktoś zrobił ze skurwiałej kawasaki naprawde fajny sprzęt...

 

 

 

 

Pokazcie mi naprawde dobra wydumke a zrobie włascicielowi loda

 

Dobrze robisz, bo nie wiem, czy aby nie szkoda fatygi.... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze panowie nerwy was poniosły i to nic dziwne bo nad takim temacie jak rama warto sie zastanowic, według mnie dobra rama to podstawa ( a nie jak tu niektórzy mówią żę silnik :biggrin: ), apropo ramy to dajcie motórowi17 chwile na zastanowienie bo naskoczyliście na chłopaka wszyscy że aż sie napewno przestraszył, co nie zmienia faktu że macie racje i warto było by konstrukcje ramy jeszcze raz przemyślec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu bym się nie zgodził, bo to nazwane przez wielkiego moderatora ''gówno'' , przejechało ładne pare km i zaliczyło ''kilka '' zlotów w naszym kraju więc nie wiem do czego tu się przypierdalacie?

Pozatym są gusta i guściki. Śmiało można by powiedzieć, że ktoś zrobił ze skurwiałej kawasaki naprawde fajny sprzęt...

Dobrze robisz, bo nie wiem, czy aby nie szkoda fatygi.... :icon_razz:

I jesteś z tego powodu strasznie zbulwersowany ?

Postaraj się zaszeregować "toto" do jakiejś grupy motocykli wyłączając "wydumki".

Nie widzę w tym żadnego stylu. Jest jednasz szansa aby go zaszeregować tylko projektant i budowniczy w jednej osobie musi zbudować min. 500 sztuk takich motocykli aby zdobyć prawo wystawienia go do wyścigów SBK o mistrzostwo świata.

Przy okazji chciałbym Ci zwrócić grzecznie uwagę , że stosowanie słów wulgarnych jest źle postrzegane przez moderatorów na tym forum.

Jeżeli dla Ciebie moje określenie jest zbyt drastyczne to mogę się wycofać ni nigdy już nie nazwę gównem takiego kasztana.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zdobyć prawo wystawienia go do wyścigów SBK o mistrzostwo świata

 

Ja wiem, że masz ''zapiernicz'' na tym forum, ale my chyba piszemy o http://moto.allegro.pl/item523002734_kawas...ley_okazja.html tym sprzęcie. Więc do wyścigów to on się raczej nie nada :P

Edytowane przez Czarek-fighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu nie potrzeba takiej masywnej konstrukcji pod silnikiem, za to całkiem niezłym pomysłem było by zwiazanie ramy przy główce w szerszym koncie. Na upartego mozna by mozna cos tam ukryć np. jakiś zbiornik oleju albo jakiś kawałek elektryki. Całkiem fajnie by było jak by uchwyty silnika były dokrecane do ramy przez silentblocki uchroniło by to nieco rame od wibracji silnika.

 

Co do przerobionych motocykli widziałem kilka ładnych cafe racerów i na palcach jednej reki policzył bym ładne bobery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że masz ''zapiernicz'' na tym forum, ale my chyba piszemy o http://moto.allegro.pl/item523002734_kawas...ley_okazja.html tym sprzęcie. Więc do wyścigów to on się raczej nie nada :P

A dlaczego nie? jeszcze gorsze wydumki tam wystawiali np. BLATA

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...