Skocz do zawartości

YAMAHA XT 350 - opinie, wady i zalety


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

siemka! ja rownierz jestem posiadaczem xt i musze naprawde powiedziec ze to jest to co chcialem! silnik naprawde elastyczny który nie potrzebuje na podjazdy jakis ogromnych obrotow, mowie wam ze jak sie naprawde o niego dba to sie kompletnie nic z nim nie dzieje. jest bardzo prosy w budowie, doza dostepnosc czesci, przednie zawieszenie pompowane, tyl tez ma reulacje. wkurzaja te hamulce... ale naprawde ma ten motor swój urok i nie zamienil bym na innego. generalnie powiem tak: jezdzilem ze znajomymi- oni na spzetah :typu klr crf wr i dwusówah i im wiecznie cos siadalo bo albo zalalo im moto i nie hcialo palic a ja sie zawszw smialem ze mam takiego starucha bo z 86r i nigdy ale to nigdy nic sie nie dzialo bo zawsze wrucilem do domu. moto jest naprawde przyjemne i wcale nie takie wysokie, ja mam 162 wzrostu i daje rade. jesli kotos chce jakies informacje to ptosze pisac na gg 10481926 Pozdrawiam! :buttrock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

A ja mam takie pytanie czy wiecie moze czy rama w xt 350 rózni sie czymś od tych stosowanych w dt 80/125 LC2? Bo z tego to widze to jedyna róznica polega na fragmencie od główki ramy przechodzącym pod silnikiem do mocowania wachacza. Czy ktos miał możliwosć porównania naocznego tych dwóch moto? Pytam z ciekawosci bo rozważam możliwosć upchania w rame od dt80 silnika o pojemności 250ccm. Co do zawieszen tak przedniego jak i tylnego razem z hamulcami to sa to właśnie przeszczepy z dt 80/125 LC2 dlatego hamulce sa za słabe do tego silniczka i zawiechy za miękkie. Super sprawą jest silnik w tym modelu. Niczego nie można mu zarzucić.

 

A nie ma co porównywać DR 350 z XT 350. Silniki o bardzo podobnej charakterystyce i elastycznosci jeśli są w dobrym stanie to osiagi są niemal identyczne. Różnice w masie niewielkie. Wyglad to kwestia gustu - osobiscie bardziej pasi mi DR. Siliniki w DRkach są bardzo wrażliwe na wymiany oleju i jego jakosć - jeśli kupimy drke w której poprzedni właściciel zaniedbał nieco tą sprawe to może sie okazać że po przejechaniu pewnej ilosci km zacznasie problemy z głowicą która jest właśnie tym wrażliwym elementem. Jeśli nie było na tym oszczędzane to drka będzie smigala równie bezawaryjnie jak i xt;) Co do zawieszen jednak przewage ma dr - nie są tak miękkie i wytrzymuja zdecydowanie twardsze mordowanie względem xt. Tak samo zresztą jak i hamulce. To jest właśnie minus przeszczepu zawieszeń i hamulców z DT80/125 i tym samym cięcie kosztów. Podsumowujac oba sprzęty sa bardzo wdzieczne i jesli były od poczatku dobrze traktowane to wytrzymają długo, a nawet bardzo długo i zapemnia mnóstwo radosci z jazdy:)

 

 

P.S. Sam pomykam teraz DR 650 SE pomimo przebiegu 44 tys. głowica jak i cała reszta są w stanie idealnym - potwierdzone ostatnio podczas rozłożenia góry silnika i pomierzenia wszystkiego co dało mi pewnosć że jeśli dalej bedzie regularnie wymieniany olej to silnik spokojnie dożyje 60 tysi albo i 70 przy dobrych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie;Jaka jest wysokość siedziska w xt 350?Mam 160 wzrostu dam rade poskromić XT-eka?I jeszcze jedno, co ile występuje wymiana tłoka bo widzę że części są nie najtańsze.

Edytowane przez majasportomoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa to masa a środek ciężkości to inna sprawa, nisko położony środek ciężkości ułatwia manewrowanie, co w terenie ma duże znaczenie i im niżej się on znajduje tym lepiej. Akurat między MZ150 a XT350 większych różnic w położeniu środka ciężkości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...